Skocz do zawartości

Kenosha- prawda, której nikt ci nie pokaże.


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, derkb1 napisał:

17 latek... toż to ma jeszcze nasr.... w głowie. A tak przy okazji proponuję uzbroić każdego 12-latka, w sensie, że razem z kanapkami i telefonem komórkowym każda matka powinna do tornistra wkładać przed pójściem do szkoły małego kałacha, co by pociecha miała się czym bronić przed starszakami 13-latkami.

Nie mierz wszystkich swoją miarką. Jeszcze żyją ludzie pamiętający czasy, kiedy 16-17 latkowie 70 lat temu na naszych ziemiach bronili siebie i swoich rodaków przed bandytami z zachodu i wschodu. Odnośnie 12 latków i tornistrów nawet nie komentuję, bo szkoda prądu.

Edytowane przez Sowa74
  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

"każdy lewak podpalający domy i czyjeś zakłady pracy"

 

Znaczy się ci wszyscy demolujący okolicę Amerykanie i ci protestujący pokojowo to lewacy?
Fiu fiu...

Wykoślawiasz precyzyjną wypowiedź. Sowa74 nie odnosi się do wszystkich protestów na całej planecie.

Ocenił sporą grupę protestujących ( lewaków) w USA ( tytuł tematu i wypowiedzi jednoznacznie na to wskazują).  Jak będzie chciał sugerować strzelanie do pokojowej demonstracji np. KKK to pewnie to zwerbalizuje ?

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Sowa74, napiszę więcej, jeśli w jakichkolwiek wyborach w tym kraju będę miał do wyboru pomiędzy oszołomem typu: zwolennik powszechnego dostępu do broni a lewakiem, masonem, cyklistą czy pedałem to zagłosuję na tego drugiego. To raz, dwa "Miarka" miałem kiedyś o takim nazwisku nauczyciela z fizyki ale to było 40 lat temu i człowiek ten był bardzo spokojny i lał tylko linijką co tez w sumie jest jakąś tam miarką, ta linijka oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, derkb1 napisał:

Kolego Sowa74, napiszę więcej, jeśli w jakichkolwiek wyborach w tym kraju będę miał do wyboru pomiędzy oszołomem typu: zwolennik powszechnego dostępu do broni(...)

Tak z ciekawości - co Cię przeraża w tym że ktoś kto spełni warunki ( niekarany, zdrowy psychicznie, pełnoletni, itp.) będzie mógł kupić broń ?

I co by się działo w Polsce na ulicach, dyskotekach czy stadionach gdybyśmy posiadali np. milion sztuk broni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, takafura said:

  Niesamowite. To znaczy dla mnie - posiadacza wiatrówki i repliki CZ-75 na CO2. Prawdziwa broń załadowana nie ślepakami. Budujesz klimat grozy ?

Ano właśnie, niesamowite.  Niesamowite, że 17-sto letek wziął karabin załadowany nie ślepakami, przeładował go, odbezpieczył, i zabił 2 osoby bo go zaczepiły podczas ulicznej ustawki do której go podwiozła mamusia.  To powinno się w pale nie mieścić.  On zabił kogoś nie raz a dwa razy, postrzelił (spódłował) trzecią osobe, po czym pojechał do domu i poszedł spać.  Został aresztowany następnego dnia.  Niesamowite (i powinno to być niesmowite dla wszystkich.  Nawet dla mnie - posiadacza tego i owego co trzymam pod kluczem zdaleka od dzieci i rybek).  

No ale jasne, wyrwał chwasta, który i tak by w pewnym momęcie dostał krzesło bo ubierał się na czarno i bił swoją konkubine (za to został parokrotnie zatrzymany). Czyli zrobił nam wszystkim przysługe.  Dziękujemy. 
Może ten 17-sto latek powinien był najpierw na wiatrówkach się wyżyć, żeby wiedział, że jak zabijesz gołębia albo wiewiórkę, to ten gołąb i wiewiróka już nie żyja na dobre.  Game over.  No reset.  No extra life. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, M164U2 napisał:

zabił 2 osoby bo go zaczepiły podczas ulicznej ustawki(...)

 Gdzieś się Ty uląg :classic_blink:

Przyjaźnie "zaczepiało" go kilka osób, jedna przyjaźnie machała do niego deskorolką, druga chciała mu pożyczyć pistolet ( widać na zdjęciach).

Ps. Dla Ciebie próba linczu do "zaczepka" więc gwałt zbiorowy to pewnie intensywny flirt...

     I powiedz mi tak szczerze jako znawca zwyczajów w USA - zaczepiałbyś w ten sposób w nocy w trakcie zamieszek gościa uzbrojonego w M-16 ?

Edytowane przez takafura
  • Tak trzymać 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, ile ja miałem więcej lat jak latałem po polach i lasach z AKMS i nie tylko, i wychodzi mi że parę miesięcy.

Choć pestek nastrzelanych miałem wcześniej zapewne wielokrotnie więcej niż ten koleś, to jakoś ramboza mi na czaszkę nie uderzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, derkb1 napisał:

Kolego Sowa74, napiszę więcej, jeśli w jakichkolwiek wyborach w tym kraju będę miał do wyboru pomiędzy oszołomem typu: zwolennik powszechnego dostępu do broni a lewakiem, masonem, cyklistą czy pedałem to zagłosuję na tego drugiego. To raz, dwa "Miarka" miałem kiedyś o takim nazwisku nauczyciela z fizyki ale to było 40 lat temu i człowiek ten był bardzo spokojny i lał tylko linijką co tez w sumie jest jakąś tam miarką, ta linijka oczywiście.

Co ma tutaj do rzeczy że zagłosujesz na  kogoś z LGBT i że nauczyciel od fizyki lał Ciebie linijką. Argumenty z czapy i nie w temacie wątku.

Nie chce mi się od nowa analizować sprawy, ale jeden z poszkodowanych posiadał nielegalną broń krótką, zatem 17 latek zastosował środki obrony współmierne do okoliczności. Po zdarzeniu napastnik stwierdził, że żałuje że nie wpakował całego magazynka w 17 latka.  Kilka osób napadło na młodego, leżącego kopało i okładało deską. Wedle twojego rozumowania zapewne miał czekać aż skończą i nie utrudniać.

Edytowane przez Sowa74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

"każdy lewak podpalający domy i czyjeś zakłady pracy"

 

Znaczy się ci wszyscy demolujący okolicę Amerykanie i ci protestujący pokojowo to lewacy?
Fiu fiu...

Skoro twój tok myślenia nie trzyma się kupy i insynuujesz to czego nie napisałem, to znaczy że dyskusja z tobą jest stratą czasu. Takie pierdzielenie bez ładu i składu ma znamiona trolowania, a z tego co masz napisane to jesteś moderatorem forum.

Edytowane przez Sowa74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Erih napisał:

Tak się zastanawiam, ile ja miałem więcej lat jak latałem po polach i lasach z AKMS i nie tylko, i wychodzi mi że parę miesięcy.

Choć pestek nastrzelanych miałem wcześniej zapewne wielokrotnie więcej niż ten koleś, to jakoś ramboza mi na czaszkę nie uderzała.

  To jest w genach - poznałem w monie kolesi co samo trzymanie niezaładowanego AK-47 podniecało a z ostrą amunicją to już dostawali wzwodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, takafura napisał:

  To jest w genach - poznałem w monie kolesi co samo trzymanie niezaładowanego AK-47 podniecało a z ostrą amunicją to już dostawali wzwodu.

Możliwe. Za wyjątkiem AK-47 - ten zdaje się istnieje tylko w Iżewsku w muzeum.

PS No dobra, sam pomnę przypadki rambozy z ostrym przebiegiem, zakończone wielokrotnymi zgonami na skutek ołowicy w MON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze druga grupa kolesi i koleżanek - fanatycy i różnej maści zbawcy świata, którzy w samym fakcie posiadania broni widzą dzieło szatana.

Broń jak sama nazwa wskazuje człowiekowi dobrej woli służy do obrony, a w razie zagrożenia dobre słowo poparte bronią znaczy więcej niż samo dobre słowo.

Gdyby do zapewnienia bezpieczeństwa wystarczyła Milicja, lub Policja to na każdego obywatela powinien przypadać jeden stróż prawa, a nawet dwóch bo kiedy jeden śpi to drugi czuwa. Na szczęście te czasy już dawno minęły.

Pozdrawiam rozmówców, również oponentów i idę spać.

Edytowane przez Sowa74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, takafura napisał:

  Gdybym zgrywał znafcę to bym pewnie napisał np. kbk AKMS. Każdy wie o co chodzi nawet jak nie trzymał tej broni w rękach.

Weź wybacz mnie staremu, ale jak widzę takie babole to zupełnie odruchowo wredota mi się włącza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalizując  najbardziej popularnymi na świecie platformami broni są AK47 oraz AR15.  O każdej z nich i ich następcach oraz klonach można by napisać doktorat. O ile na świecie AK47 i 74 są jeszcze rozróżniane to wprowadzanie laika w w dalsze poziomy różnic konstrukcyjnych kolejnych generacji tej broni jest zazwyczaj niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w latach 70-tych miałem na stanie KBKAK  Nr 01456 ze składaną kolbą, bo trafiłem do łączności. Jeżeli dobrze pamiętam, to na stanie kompanii był też jeden GN, ale to chyba ktoś z kablówki z nim ganiał.

A odnośnie powszechnego dostępu do broni, to osobiście uważam, że jednak powinien być ograniczony, bo do Szwajcarów to mentalnie i kulturowo nam bardzo daleko. Inna sprawa, że styropianowa władza bardzo boi się obywateli i dlatego wprowadziła zbyt rygorystyczne przepisy, czyli wylała przysłowiowe dziecko z kąpielą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, balans napisał:

Ja w latach 70-tych miałem na stanie KBKAK  Nr 01456 ze składaną kolbą, bo trafiłem do łączności(...)

 

Tak czułem że wiele razy kablowałeś. Mieszkałem przez rok w monie na wspólnym korytarzu z "pająkami" po przydziale do plutonu ochrony i regulacji ruchu.

Wspólny magazyn broni, wspólne dyżury podoficera na kompanii. Straszni punkciarze byli?

Ps. Jak składana kolba to AKMS.

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, balans napisał:

 

A odnośnie powszechnego dostępu do broni, to osobiście uważam, że jednak powinien być ograniczony, bo do Szwajcarów to mentalnie i kulturowo nam bardzo daleko. Inna sprawa, że styropianowa władza bardzo boi się obywateli i dlatego wprowadziła zbyt rygorystyczne przepisy, czyli wylała przysłowiowe dziecko z kąpielą.

 

Generalnie ludziom wydaje się, że dostęp do broni w PL jest mocno ograniczony. Czarnoprochowe rewolwery może nabyć praktycznie każdy kto ma konto na Allegro lub skończone 18 lat. Pozwolenie sportowe lub kolekcjonerskie  na broń centralnego zapłonu do kal. 12 mm oraz strzelby może nabyć każda osoba przynależąca do klubu sportowego na bazie 3 miesięcy stażu i egzaminu składającego się z 10 pytań, potem badania lekarskie dość szybkie i proste (okulista, psycholog, psychiatra do ogarnięcia w jeden dzień wszyscy) i rozmowa z dzielnicowym. Większość ludzi przeraża czas oczekiwania bo 3 miesiące stażu plus 3 dodatkowe na obieg dokumentów , czyli razem 6 miesięcy. Koszt łączny ok 1500zł.  Pozwolenie sportowe uprawnia do noszenia broni załadowanej w sposób niewidoczny. Da się, może nie tak łatwo jak w USA ale znowu nie jest to jakaś mega trudna procedura. Na pewno łatwiejsza i tańsza niż zdanie na Prawo Jazdy, WPA  daje z automatu pozwolenie na minimum 5 jednostek broni. Do klubu sportowego należy należeć, wcale nie trzeba co tydzień jeździć na treningi. Raz w roku trzeba stawić się na klubowych zawodach PZSS , można w nic nie trafić, liczy się zaliczenie obecności. Pozwolenia nie są już wydawane uznaniowo ale w oparciu o konkretne przepisy administracyjne i kto je spełni ten dostaje czyli jakieś 98% ubiegających się. To tak w skrócie jak ktoś chce mieć prywatnego AK 47.

Edytowane przez Sowa74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Sowa74 napisał:

Co ma tutaj do rzeczy że zagłosujesz na  kogoś z LGBT i że nauczyciel od fizyki lał Ciebie linijką. Argumenty z czapy i nie w temacie wątku.

Nie chce mi się od nowa analizować sprawy, ale jeden z poszkodowanych posiadał nielegalną broń krótką, zatem 17 latek zastosował środki obrony współmierne do okoliczności. Po zdarzeniu napastnik stwierdził, że żałuje że nie wpakował całego magazynka w 17 latka.  Kilka osób napadło na młodego, leżącego kopało i okładało deską. Wedle twojego rozumowania zapewne miał czekać aż skończą i nie utrudniać.

Po pierwsze jak popatrzysz na mój pierwszy tu wpis nie był on skierowany do CB, było to jedynie moja opina na temat posiadania broni przez nieletnich i wg. mnie nie ważne czy nieletni ma 17 czy 12 lat, nieletni to nieletni. Dwa: "miarka" to była odpowiedz na twoje obraźliwe wobec mnie "nie mierz innych swoją miarką" bo powinno brzmieć MIARĄ i żaden to argument ponieważ każdy mierzy świat wkoło swoją miarą, ty też Sowa74 mierzysz swoją miarą (i piszę to bez obraźliwego zdrabniania")... wiec sobie pożartowałem z tej "miarki"  Trzy gdzie ja napisałem że fizyk lał MNIE liniką? - znowu mnie próbowałeś obrazić lub co gorsza czytasz bez zrozumienia. Cztery: dlaczego z czapy i nie na temat tego wątku dotyczącego USA  opisujesz stan prawny posiadania broni w Polsce? Chłopie zastanów się trochę na swój temat i trochę mniej pouczaj innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, takafura said:

     I powiedz mi tak szczerze jako znawca zwyczajów w USA - zaczepiałbyś w ten sposób w nocy w trakcie zamieszek gościa uzbrojonego w M-16 ?

Znając zwyczaje w husa, osobiście co ja bym zobił w danej sytuacji?  Było by mnie tam nie było. 
Ale jak bym musiał się tam pchać bo już mnie mama tam podwiozła, i wstyd mi wrócic do domu bez kreski na kolbie, to nie pchał bym się na ulice,  tylko bym siedział gdzieś na dachu w ciemnym kącie pod czarnym kocykiem, nie za daleko, i nie za blisko, nie za wysoko, i nie za nisko, z M16 pod ręką żeby walka była wyrównana, ale co tu polemizować:)  Pozdro M16(4U2).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, M164U2 napisał:

 to nie pchał bym się na ulice,  tylko bym siedział gdzieś na dachu w ciemnym kącie pod czarnym kocykiem, nie za daleko, i nie za blisko, nie za wysoko, i nie za nisko, z M16 pod ręką żeby walka była wyrównana, ale co tu polemizować:)  Pozdro M16(4U2).  

  A koleś był na ulicy, nie miał zasłoniętej twarzy a po zranieniu ( śmiertelnie) pierwszej ofiary podbiegł blisko i zdzwonił z telefonu ( nie wiem czy na 112)...

Zrobił dokładnie odwrotnie. Pozdr !

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie