Skocz do zawartości

Sojusz z Amerykanami a Fort Trump


Landszaft

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, balans napisał:

Właśnie po raz kolejny wylądowaliśmy z ręką w nocniku i to na własne życzenie.

Tym razem dlatego, że nasi obecnie rządzący ubzdurali sobie, że jesteśmy w stanie za kilkadziesiąt miliardów dolarów kupić sobie sojusz z USA Trumpa. Do tych polityków z bożej łaski nie dociera, że dla Amerykanów jesteśmy tylko krajem buforowym i nigdy nie będziemy mieć potencjału, który przebije Niemcy i nigdy nie będziemy ich "ważnym sojusznikiem". Co najwyżej bywamy czasem przydatni w ich polityce i to wszystko.

To na czym zależało Trumpowi najbardziej, to maksymalne osłabienie UE i w to mocno żeśmy się zaangażowali i stąd u nas ta radość z Brexitu. Tyle tylko, że nasze matołki nie rozumieją tego, że każde osłabienie KE to równoczesne wzmocnienie pozycji Niemiec w Europie. W zamian dostaliśmy zielone światło na zyganie do Rosji, bo to USA nic nie kosztuje, a naszym orłom dało poczucie "mocarstwowości". No i jeszcze poklepano nas po plecach za pomysł na Międzymorze, czyli reaktywowanie nieudanej przedwojennej koncepcji, gdzie to Polska ma odgrywać wiodącą rolę, tylko, że kasy na to nie ma. A nawet jak wyskrobiemy kilkadziesiąt miliardów na budowę Via Carpatia, to droga dla towarów z południa ma prowadzić do... konkurencyjnej dla naszych portów Kłajpedy. Czy ktoś widział większych matołów? Można tak zresztą jeszcze długo wymieniać.

Reasumując - Biden zapewne będzie chciał wzmocnić relacje z UE i poprawić te z Niemcami, a my praktycznie będziemy izolowani na arenie międzynarodowej. A jedyny nasz sojusznik jaki nam pozostał czyli Węgry, jest sojusznikiem jedynie w kwestiach ideologicznych, bo w polityce międzynarodowej Orban akurat koleguje się z Putinem i Chińczykami...

 

Wstawiam jeszcze raz, bo bardzo szybko się schowało. Jestem otwarty na merytoryczną dyskusję. Bo może akurat w tej ocenie się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bjar_1 napisał:

A tam na tym tłiterze zakładając konto nie akceptuje się regulaminu, że za coś tam mogą ci je zablokować/skasować? Więc o co te płacze?

 No super. Czekamy kiedy w ramach walki o praworządność zaczną wyłączać politykom, urzędnikom ( a co tam, wszystkim głosującym na Kaczora) media społecznościowe, potem internet, komórki, karty kredytowe, prąd...

Cel uświęca środki, a taki PiS to samo zło przecież ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tyr napisał:

A czytałeś, że sami nie potrafią wytłumaczyć za co? 

Nie czytałem i szczerze to mam to w nosie. Nie rejestrować się na takim czymś i nie płakać, proste.

Teraz, takafura napisał:

 zaczną wyłączać (...) prąd...

To PGE tak może? W Polin? Nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bjar_1 napisał:

Nie czytałem i szczerze to mam to w nosie. Nie rejestrować się na takim czymś i nie płakać, proste.

To PGE tak może? W Polin? Nieźle.

Już niedługo,  granica cały czas się przesuwa - to jest wojna. Sowieci w ramach walki o pokój na świecie chcieli  podbić Europę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, bjar_1 napisał:

Nie czytałem i szczerze to mam to w nosie. Nie rejestrować się na takim czymś i nie płakać, proste.

To PGE tak może? W Polin? Nieźle.

Jak wszystko masz w nosie to po co dyskutujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bjar_1 napisał:

Bo mogę sobie tutaj pisać i nikt mi tego nie może zabronić.

Jak przejdzie ten pomysł na totalną cenzurę internetu, to pierwszy lepszy prokurator będzie mógł arbitralną decyzją zamknąć cały portal. Pamiętajcie o Orwellu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, balans napisał:

Jak przejdzie ten pomysł na totalną cenzurę internetu, to pierwszy lepszy prokurator będzie mógł arbitralną decyzją zamknąć cały portal. Pamiętajcie o Orwellu...

Jest jakiś limit tygodniowy powielania bzdur ? Co do Orwella to etat ministra w Ministerstwie Prawdy masz jak w banku ?

Sebastian Kaleta wiceminister sprawiedliwości napisał:

"pisząc „PiS chce ocenzurować internet” podaje sie nieprawdę. Rada Wolności Słowa nie będzie mogła nakazywać usuwania treści. Odwoływać się do niej będzie można tylko w przypadku usunięcia treści przez serwis. Warto pisać prawdę jeśli chce się bić na, w tym przypadku fałszywy, alarm"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, takafura napisał:

Jest jakiś limit tygodniowy powielania bzdur ? Co do Orwella to etat ministra w Ministerstwie Prawdy masz jak w banku ?

W Ministerstwie Prawdy twój etat jest niezagrożony, bo tylko Ty potrafisz tu "udowadniać", że brak wolności jest wolnością. Podobnie jest z projektem kagańcowym na internet - pod pozorem obrony wolności chce się wprowadzić totalną cenzurę internetu [vide link]. A to z tego powodu, że rządzący katotaliban zdaje sobie sprawę, że przez internet traci właśnie młodych ludzi dla swojej autorytarnej wizji państwa, rodem z Orwella.

Reasumując - Korea Północna już się zbliża, już puka do naszych drzwi...

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/ustawa-wolnosciowa-spor-o-projekt-ministerstwa-sprawiedliwosci/pwlsc6b,79cfc278

Edytowane przez balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jednak ciężko trybisz, że nie widzisz, kto za całym tym lewactwem stoi. Walkę z wartościami konserwatywnymi, religią i wolnością prowadzą, kapitał, korporacje globalne, sorosy i inne górale za pomocą pożytecznych idiotów. Reasumując to jesteś przodownikiem na odcinku wdrażania multikulti, gender, lgbt i nowego ładu opartego na kapitale... Zdajesz sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tyr napisał:

Ty jednak ciężko trybisz, że nie widzisz, kto za całym tym lewactwem stoi. Walkę z wartościami konserwatywnymi, religią i wolnością prowadzą, kapitał, korporacje globalne, sorosy i inne górale za pomocą pożytecznych idiotów. Reasumując to jesteś przodownikiem na odcinku wdrażania multikulti, gender, lgbt i nowego ładu opartego na kapitale... Zdajesz sprawę?

Właśnie popierasz leczenie dżumy za pomocą cholery. Z dwojga złego, to nie wiadomo co jest gorsze. Ale to kiedyś pęknie, jak każdy wrzód na doopie.

PS. Jeżeli chodzi o sprawy obyczajowe, to ja mam dość konserwatywne poglądy, co nie znaczy, że podoba mi się zwalczanie liberalizmu za pomocą powrotu do faszyzmu w wydaniu Franco i Pinocheta.

Edytowane przez balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Tyr napisał:

Konserwatysta, patriota, narodowiec, wierzący to musi być faszysta albo inny naziol. Włącz myślenie zamiast lewackiej propagandy. 

Wiarę i religię może pozostawmy na boku, bo Kościół u nas reprezentuje interesy obcego kraju, czyli Watykanu. To dlatego swego czasu Kościół poparł Zabory, a po II WW bardzo długo Watykan nie uznawał naszych Ziem Zachodnich...

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne wieści - dla niektórych z Czukotki i okolic - ci straszni Amerykanie będą nadal "okupować" Niemcy:

"podczas swego pierwszego przemówienia na temat polityki zagranicznej prezydent USA Joe Biden zapowiedział w czwartek wstrzymanie wycofywania części amerykańskich żołnierzy z Niemiec"

Pewnie Rosja zaostrzy walkę i światowy pokój bo wydawanie 12,5 % PKB może nie wystarczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, balans napisał:

To dlatego swego czasu Kościół poparł Zabory, a po II WW bardzo długo Watykan nie uznawał naszych Ziem Zachodnich...

Co nie przeszkadzało w przejęciu nieruchomości na tychże ziemiach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joe Biden wydał memorandum prezydenckie, w którym zapowiedział ochronę praw osób nieheteronormatywnych na całym świecie. Nowa polityka obejmie "zwalczanie kryminalizacji i ochronę uchodźców LGBT i osób ubiegających się o azyl". Biden powiedział dziennikarzom po przemówieniu do pracowników Departamentu Stanu, że "Ameryka nie może już sobie pozwolić na nieobecność na arenie światowej i musi chronić każde pochodzenie etniczne, osoby LGBT, kobiety i mniejszości religijne".

 

Nie dyskutuję, czy to dobrze, czy wcale...

Zastanawiam się, co najlepszy i jedyny (?) "sojusznik" w Europie, czyli nasz socjalistyczny raj zrobi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie