Skocz do zawartości

Sojusz z Amerykanami a Fort Trump


Landszaft

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

Strasznie głupi ci Rzymianie... Czyli to nie PAD, ale -dziesięciu lub -stu innych prezydentów, premierów, urzędników, itp się wygłupiło- na to bym nie wpadł.

 

Jest różnica w stylistyce ale istotna - możesz pogratulować mu wygranych wyborów, zostania prezydentem elektem ale urzędującym  Prezydentem USA to on będzie za 2,5 miesiąca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura- przecież napisałem, że strasznie głupi ci Rzymianie...

Szkoda, że PAD w sumie, niewiele się różni, w tej materii od Putina, Bolsonaro, Kim Dzong Una czy Obrador. Część nie zareagowała gratulacjami, inni- patrz Obrador podobnie jak PAD, że stanowiska będzie gratulował, gdy znikną niejasności dotyczących wyborów...

 

PS Ale wiesz, że to potworna bzdura?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie rozumiesz chyba niuansów dyplomacji. Pogratulował ? Pogratulował !

A że zbyt wylewne gratulacje brzmiały by mocno fałszywie po niedawnym zrównaniu przez Bidena naszego reżimu z białoruską demokracją to zostały trochę stonowane.

Ps. Gra pozorów,  kurtuazyjne, rutynowe i niewiele znaczące gesty ale jak jest okazja szpilę wbić Dudzie to jaka radocha ?

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam za Trumpem płakał nie będę, bo:

- Bezlitośnie złupił nasz Bantustan na kilkadziesiąt miliardów dolarów.

- Wykorzystywał nas do wbijania klina między państwa UE, aby osłabić Europę.

- Zabronił nam robić biznesów z Chinami.

- Traktował nas, jakbyśmy dopiero co z palm poschodzili na ziemię.

Jedynie nasi politycy z bożej łaski mogli sobie EGO podreperować, na zasadzie jak ten zajączek, z którym niedźwiedź się "zaprzyjaźnił", bo sobie nim 4 litery podtarł...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem.

Cackali się wg Ciebie z panią ambasador -  bardzo mocno akcentowałeś lizusostwo wielu polityków.

Teraz Duda gratuluje bez wazeliny Bidenowi który Polskę zrównał z reżimem na Białorusi i też źle.

Czyli po staremu: cokolwiek zrobią i napiszą robią totalnie źle. Bo to Pis ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura- znajdź mój wpis, w całych internetach, gdzie

"Cackali się wg Ciebie z panią ambasador -  bardzo mocno akcentowałeś lizusostwo wielu polityków. "

Wprost przeciwnie- nie raz, nie dwa, pokazywałem, jak się DT z Mosbacher bawią naszym kosztem, a przewodnia partia narodu, rząd i PAD ogon pod siebie i wycofują projekty ustaw czy zmieniają swoje decyzje.

 

"Teraz Duda gratuluje bez wazeliny Bidenowi który Polskę zrównał z reżimem na Białorusi i też źle"

PAD dołączył do wymienionych polityków, którzy wątpią w legalność wyboru i decyzje Amerykanów. To, że Kaczyński namaścił Trumpa na prezydenta USA, to niestety tak nie działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, balans napisał:

Ja tam za Trumpem płakał nie będę, bo:

- Bezlitośnie złupił nasz Bantustan na kilkadziesiąt miliardów dolarów.

Mnie ciekawi bilans naszych wydatków na gaz po zakończeniu wieloletniego kontraktu z Rosją, tego co po interwencji UE Gazprom nam kosmiczne ceny do nadal bardzo drogich obniżył.

Nie wiem ile będziemy płacić za LNG plus gaz Norwegii, ale pierwszy raz mamy wybór i możemy normalnie negocjować  z Rosją. Ale czy to wykorzystamy - nie mam pojęcia. A mogą to być miliardy roczne ma plus i na minus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

PAD dołączył do wymienionych polityków, którzy wątpią w legalność wyboru i decyzje Amerykanów. To, że Kaczyński namaścił Trumpa na prezydenta USA, to niestety tak nie działa.

Trzymajmy się faktów:

- są sprawy w sądzie kwestionujące poprawność liczenia głosów,

- trwa liczenie głosów korespondencyjnych

- będzie powtórne liczenie głosów w jakichś stanach czy okręgach

- nie ma oficjalnych wyników,

To by był dopiero idiotyzm pogratulować zwycięstwa komuś kto jednak przegrał ?

Ps. I najważniejsze - nie traktujmy tak infantylnie geopolityki. To czy nas lubi czy nie nie zależy od wielkości pocztówki z gratulacjami. Polityka to w 100 % interesy. Po co się podniecać pustymi gestami ? Patrzmy na konkrety - wizy, ceny LNG, F-35, bazy w Polsce itp.

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż może masz rację, gdyby Duda wysłał największa pocztówkę z życzeniami to Biden by nas polubił i wycofał się ze słów o reżimie ? No ale to taką z 100 x 50 cm ?

23 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

PAD dołączył do wymienionych polityków, którzy wątpią w legalność wyboru i decyzje Amerykanów.

Teraz doczytałem. Niesamowite co wyczytałeś z tych lakonicznych gratulacji z powodu zwycięskiej kampanii !

A w którym miejscu "wątpi" ?

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura- przeczytaj ze zrozumieniem...

Nie napisałem, że wątpi w legalność procedury, ale dołączył do ekipy, która nie pogratulowała wyboru, asekurując się np wątpliwościami prawnymi czy proceduralnymi. Co najwyżej, nie jest pewny, czy to koniec i JB będzie w 2021 prezydentem.

 

Zwłaszcza, że to Twoje uzasadnienia takiej a nie innej treści gratulacji z powodu udanej kampanii wyborczej pasują do wymienionych.

 

PS I jak, na marginesie, co ja tam o Mosbacher pisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

 ale dołączył do ekipy, która nie pogratulowała wyboru,

Pogratulował "wygranych wyborów". Jak miał pogratulować zostania prezydentem jak to dopiero za 2 miesiące ma szansę się to stać. Odrobina logiki i trzymania się faktów.

10 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

 PS I jak, na marginesie, co ja tam o Mosbacher pisałem?

Prawdę i tylko prawdę pisałeś:  że rozstawiała nas po kątach i   ustawiła po "złej stronie historii" a większość polityków wolała się podlizywać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, takafura napisał:

Mnie ciekawi bilans naszych wydatków na gaz po zakończeniu wieloletniego kontraktu z Rosją, tego co po interwencji UE Gazprom nam kosmiczne ceny do nadal bardzo drogich obniżył.

Nie wiem ile będziemy płacić za LNG plus gaz Norwegii, ale pierwszy raz mamy wybór i możemy normalnie negocjować  z Rosją. Ale czy to wykorzystamy - nie mam pojęcia. A mogą to być miliardy roczne ma plus i na minus...

Cena za gaz z Rosji była pochodną odrzucenia JAMAL II. Zamiast zarabiać miliardy dolarów za transfer na Zachód, nasze półmózgi wybrały wtedy opcję wydawania dodatkowych miliardów dolarów za gaz, aby tylko UPAina na tym nie straciła. Oczywiście UPAdła natychmiast nam "podziękowała", wprowadzając zakaz importu naszego mięsa. Czemuś biedny? Boś głupi!

A odnośnie dywersyfikacji dostaw gazu, to jak najbardziej jest to korzystne, ale oczywiście jeżeli nie kieruje nami głupi fanatyzm. Na dzień dzisiejszy mamy wybudowany gazoport i bardzo dobrze. Można oczywiście dyskutować, czy drogi kuwejcki LNG jest wart podpisywania wieloletnich umów, czy może lepiej kupować ten spotowy, ale jest to mimo wszystko dywersyfikacja. Gorzej z tym norweskim, bo już w ramach, że tak powiem ceny, musieliśmy Duńczykom za wyrażenie zgody na Baltic Pipe odstąpić szmat naszej strefy ekonomicznej na Bałtyku, czyli zrobiliśmy na samym początku interes jak Zabłocki na mydle. Do tego ten gazociąg jeżeli powstanie, to będzie sprowadzał gaz z pól gazowych, które już dziś uchodzą za będące na wyczerpaniu. No i pozostały jeszcze kontrakty z USA na ich gaz łupkowy. Jeden podpisany na 20, a drugi bodajże na 24 lata. I tu są dopiero jaja, bo kupujemy w ciemno coś, czego ceny w takim przedziale czasowym zupełnie nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Do tego Biden jest przeciwny łupkom, bo wydobycie z nich kopalin energetycznych straszliwie niszczy środowisko. Przewiduję tu niezłe jaja...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, les05 napisał:

Płaciliby tyle co za Jamał I, to byśmy się obłowili. ?

Zamiast się mniej lub więcej obłowić, to my wolimy dla idei dopłacać. To dlatego w takim USA i nie tylko tam, mają na za głupków i słusznie.

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, balans napisał:

Zamiast się mniej lub więcej obłowić, to my wolimy dla idei dopłacać. To dlatego w takim USA i nie tylko tam, mają na za głupków i słusznie.

Za rządów Tuska płaciliśmy za gaz najdrożej w Europie. Ceny gazu spadły po otwarciu gazoportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie