Skocz do zawartości

Sojusz z Amerykanami a Fort Trump


Landszaft

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, balans napisał:

@takafura

Może kiedyś zrozumiesz, że propaganda [obu stron] jest obliczona na naiwnych, czyli ciemny lud(...)

Może też zrozumiesz, że taki kraik jak nasz jest tylko pionkiem w grze światowego supermocarstwa, które prowadzi globalną politykę(...)

Może w końcu też kiedyś zrozumiesz, że jesteśmy w Europie(...)

 

Nie bardzo rozumiem czemu te propagandowe banały kierujesz do mnie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, takafura napisał:

Nie bardzo rozumiem czemu te propagandowe banały kierujesz do mnie ?

 

Bo wcześniej mnie 6 razy zacytowałeś w jednym poście w wiadomym kontekście, więc nie udawaj Greka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, balans napisał:

@takafura

Może kiedyś zrozumiesz, że propaganda [obu stron] jest obliczona na naiwnych, czyli ciemny lud to kupi. I w ramach tej propagandy mamy z jednej strony budowanie mocarstwowości, a z drugiej straszenie wrogiem.

Może też zrozumiesz, że taki kraik jak nasz jest tylko pionkiem w grze światowego supermocarstwa, które prowadzi globalną politykę. Dziś jest potrzebny hegemonowi, bo jest przydatny przy próbie podpalenia Białorusi i okradzenia tego kraju przez zachodnie korporacje. No i jeszcze daje zarobić amerykańskim koncernom dziesiątki miliardów dolarów, kupując broń po cenach jak dla przeciwnika, a nie jak dla sojusznika, a niedługo będzie dodatkowo wydawał miliardy dolarów na bardzo drogi amerykański LNG. A przy tym wcześniej dał się wykorzystać w brudnych wojenkach USA i ich więzieniu CIA, za co miał dostać wielomiliardowe kontrakty, a dostał gówno.

Może w końcu też kiedyś zrozumiesz, że jesteśmy w Europie a nie na kontynencie amerykańskim i w związku z tym to tu w Europie powinniśmy  szukać sobie sojuszników, bo tu jesteśmy średnim krajem, z którym trochę jednak należy się liczyć. Jak również w naszym interesie powinno być żyć w zgodzie ze wszystkimi sąsiadami i na tym zarabiać, a za zarobione pieniądze rozwijać kraj, bo pod względem WBN [Wskaźnik Bogactwa Narodów] jesteśmy na marnym 19 miejscu w UE, a udajemy nie wiem co.

PS.

Może tobie nie zależy na tym od kogo będziesz dostawał pieniądze za wyrzynanie lasu i czy to nie będzie w przyszłości czasem amerykański Żyd, ale ja mam wątpliwości, czy to akurat będzie korzystne dla Polski [vide link].

 

A tu moja pełna odpowiedź na twoją propagandę, bo znowu manipulujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo balans naczytał się jakichś niewiadomocósiów thinktanków z publikacjami katolickich ekstremistów, o których nikt nie słyszał a oni nie słyszeli o metodach badań ekonomicznych. 

 Polska liderem wzrostu gospodarczego państw rozwiniętych - GazetaPrawna.pl

Najbardziej zadłużone kraje świata 2021 (czerwona-skarbonka.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tyr napisał:

A bo balans naczytał się jakichś niewiadomocósiów thinktanków z publikacjami katolickich ekstremistów, o których nikt nie słyszał a oni nie słyszeli o metodach badań ekonomicznych. 

 Polska liderem wzrostu gospodarczego państw rozwiniętych - GazetaPrawna.pl

Najbardziej zadłużone kraje świata 2021 (czerwona-skarbonka.pl)

Polska jest liderem wzrostu gospodarczego tylko na zasadzie taniej siły roboczej - taki odpowiednik pańszczyzny w przywróconym państwie Pana, Wójta i Plebana. To dlatego z naszego kraju już ok. 3 mln obywateli wyemigrowało i stale nas ubywa, bo  przyrost naturalny mamy ujemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr...

Polska liderem wzrostu gospodarczego państw rozwiniętych - GazetaPrawna.pl

jest tekstem z 27 sierpnia 2019

 

 

Najbardziej zadłużone kraje świata 2021 (czerwona-skarbonka.pl)

We wspomnianym gronie 43 państw, których sytuację gospodarczą pod kątem zadłużenia bada Bank Rozrachunków Międzynarodowych, znalazła się także Polska. W rankingu nominalnym zajęła ona 27. miejsce z długiem wynoszącym 757 miliardów dolarów. Natomiast w rankingu badającym stosunek zadłużenia do PKB, Polska zajmuje miejsce 34. ze stosunkiem wynoszącym dokładnie 129,2% PKB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, balans napisał:

Bo wcześniej mnie 6 razy zacytowałeś w jednym poście w wiadomym kontekście, więc nie udawaj Greka.

 Masz jakieś urojenia - polemizujesz sam ze sobą, robisz jakiś banalny wykład na poziomie gimbazy.

Pytam, czemu kierujesz te banialuki do mnie - zacytuj jakąś moją wypowiedz i wtedy sie do niej odnieś.

A tak mi wpychasz dziecko w brzuch przypisując jakieś ekstrawagancje.

Ps. Podsumowując - nie pieprz da hoc co Ci się wydaje tylko polemizuj z tym co faktycznie napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

 

Najbardziej zadłużone kraje świata 2021 (czerwona-skarbonka.pl)

We wspomnianym gronie 43 państw, których sytuację gospodarczą pod kątem zadłużenia bada Bank Rozrachunków Międzynarodowych, znalazła się także Polska. W rankingu nominalnym zajęła ona 27. miejsce z długiem wynoszącym 757 miliardów dolarów. Natomiast w rankingu badającym stosunek zadłużenia do PKB, Polska zajmuje miejsce 34. ze stosunkiem wynoszącym dokładnie 129,2% PKB. 

Myślałem że tam będą same takie kraje jak Bangladesz, Nigeria czy Burkina Faso a tu jesteśmy w całkiem elitarnym towarzystwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

(...) dla przykładu Pałac Saski...

Symbole są ważne. Dlatego powstał Pałac Kultury. Może wielu osobom bardziej odpowiada Pałac Saski ?

Ps. Niemcom też nie pasował skoro znaleźli czas i środki na wysadzenie go kilkanaście dni przed zdobyciem Warszawy przez Sowietów.

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura- powód jest prosty jak budowa cepa...

Wymienionych przez Ciebie nikt nic nie pożyczy- a "elitarne" towarzystwo ma cały czas otwarte linie kredytowe w Babilonie...
Kwestia "tylko", na co te pożyczone środki są przeznaczane... dla przykładu Pałac Saski...

To może jest w tym zestawieniu jednak jakiś plusik ? Mam na myśli wiarygodność finansową, ratingi, poziom bezrobocia, dynamika PKB, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura...

"To może jest w tym zestawieniu jednak jakiś plusik ? Mam na myśli wiarygodność finansową, ratingi, poziom bezrobocia, dynamika PKB, itp."

Niom- widać to na wykresie.. Świeższych danych nie chce mi się szukać, ale Ministerstwo Finansów prognozuje, że na koniec 2021 roku dług publiczny wyniesie niemal 1,5 bln zł. Oznacza to, że na każdego obywatela przypada ok. 39 tys. zł zadłużenia.

 

8998b8c2d774f4-948-413-51-2-985-430.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura- nie wątek na tą dyskusję, ale poszukaj, że PAD w 2018 obiecał odbudowę, między innymi, Pałacu Saskiego.
Stowarzyszenie, które prze do tego pomysłu, delikatnie koszta podaje na poziomie 300 milionów za stan surowy.

Prywatny zameczek w Stobnicy nad jeziorem ma kosztować 400 mln.

6 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura...

"To może jest w tym zestawieniu jednak jakiś plusik ? Mam na myśli wiarygodność finansową, ratingi, poziom bezrobocia, dynamika PKB, itp."

Niom- widać to na wykresie.. Świeższych danych nie chce mi się szukać, ale Ministerstwo Finansów prognozuje, że na koniec 2021 roku dług publiczny wyniesie niemal 1,5 bln zł. Oznacza to, że na każdego obywatela przypada ok. 39 tys. zł zadłużenia.

 

8998b8c2d774f4-948-413-51-2-985-430.png

Ciekawe jakie poparcie uzyska w następnych wyborach partia startująca pod hasłem "a teraz spłacamy długi" czyli obiecująca pot, krew i łzy. Przekroczy 1 % ?

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, balans napisał:

Chyba małe nieporozumienie:

mój post zawiera zacytowane dosłownie Twoje pogardliwe, propagandowe, jawnie prorosyjskie wrzutki

oraz - uwaga - wyłącznie stwierdzenia zawarte w linku: https://www.cyberdefence24.pl/wspolpraca-polsko-amerykanska-pod-rosyjskim-ostrzalem

Ps. Nie ma tam ani jednego mojego słowa, opinii, stwierdzenia. Wiec przemyśl co piszesz i do kogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykańska 405. Brygada Wsparcia Polowego poinformowała, że w składach ( w Powidzu) ma się znaleźć 85 czołgów, 190 bojowych wozów piechoty, 35 sztuk artylerii (prawdopodobnie samobieżnych haubic i wozów amunicyjnych) i cztery mosty samobieżne. Dzięki temu brygada zmechanizowana US Army będzie mogła zostać rozwinięta w Polsce po przywiezieniu żołnierzy w ciągu 4-7 dni od podjęcia decyzji. Gdyby ten sprzęt był rozmieszczony w USA czas ten wynosiłby od miesiąca do półtora.

Całość ma zostać ukończona w drugiej połowie przyszłego roku a pełną gotowość ma osiągnąć w roku 2023.

https://www.defence24.pl/tak-bedzie-wygladala-amerykanska-baza-w-powidzu-kolejny-etap-prac-na-ukonczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bjar_1 napisał:

Bardzo inteligentnie jest mówić gdzie ten sprzęt będzie. Ruscy już celowniki nastawiają.

  Mówisz że będzie cały czas stał w szeregu na placu czekając na Kalibry ;)

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, takafura napisał:

Chyba małe nieporozumienie:

mój post zawiera zacytowane dosłownie Twoje pogardliwe, propagandowe, jawnie prorosyjskie wrzutki

Ja się do twoich insynuacji dość obszernie odniosłem, mogłeś wypunktować gdzie nie mam racji, ale wolałeś w sposób prymitywny zarzucić mi, że uprawiam prorosyjską propagandę. No jeżeli S.447, które nam Wielki Wuj szykuje to "ruska propaganda", to życzę powodzenia...

Dodam jedynie, że przez większość życia byłem wpatrzony w USA jak w święty obrazek [podobnie jak przez kilkanaście lat w Solidarność], ale gdy zobaczyłem jak nas robią w buca i wykorzystują bardziej niż kiedyś Związek Sowiecki, to mi na stare lata przeszło.

I jeszcze jedno - znowu szukamy sobie wrogów blisko, a sojusznika baaardzo daleko, czyli zero nauki z historii. A przy tym wsadzamy palce między drzwi atomowych mocarstw, sami będąc w strefie zgniotu idealnie nadającej się do wymiany ciosów w razie konfliktu. I po ch*j nam to?

PS. Jeżeli myślisz, że w razie "W" załapiesz się na samolot VIP na Zaleszczyki, to raczej moim zdaniem niewielkie szanse na to masz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, balans napisał:

Ja się do twoich insynuacji dość obszernie odniosłem, mogłeś wypunktować gdzie nie mam racji, ale wolałeś w sposób prymitywny zarzucić mi, że uprawiam prorosyjską propagandę.

W sumie... jak przeczytałem jeszcze raz Twoje wypowiedzi to muszę samokrytycznie zacytować klasyka "co ja tam wiem o prymitywnej propagandzie".

A z mojej strony to już nie insynuacje a rzeczowa konfrontacja - zestawiłem Twoje wypowiedzi z artykułem z defence24.  Wnioski nasuwają się same, nie muszę nic więcej dodawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, takafura napisał:

A z mojej strony to już nie insynuacje a rzeczowa konfrontacja - zestawiłem Twoje wypowiedzi z artykułem z defence24.  Wnioski nasuwają się same, nie muszę nic więcej dodawać.

Widzę, że nie masz własnego zdania [wcale mnie to nie dziwi], bo powołujesz się na portal defence24, który ma  ma bardzo konkretny profil ideologiczno-polityczny. Ale szczytem absurdu w tym wszystkim jest ściągnięcie do nas obcych wojsk, płacenie im za pobyt i ogłoszenie tego jako szczyt patriotyzmu. Tego by nawet w najlepszym kabarecie nie wymyślono...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie