Skocz do zawartości

Andrzej Duda objął patronatem święto Brygady Świętokrzyskiej. Tej, która kolaborowała z okupantem


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 559
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
32 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

les- ale my już kolejny tydzień czekamy na informacje, co i jak było z Jurą, Fuchsem, itp. I poza coraz to nowymi skokami w bok w twoim i Tyra wykonaniu nic się nie dowiedzieliśmy. Co nas, na marginesie, nie dziwi.

A czegóż Ty się nie możesz doczekać? Kilkakrotnie już odpowiedziałem na dręczące cię natrętnie pytania. Może nie nadążasz czytać- czasami strona przeskoczy na następną. Sprawdź może coś przeoczyłeś... Ja za to nie bardzo na swoje pytania dostałem odp.

A swoją drogą zaczynam się o Ciebie martwić. Zacząłeś już o sobie mówić w liczbie mnogiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, balans napisał:

W czym niby mieli rację? Może w tym, że się dogadali z Niemcami? Czy w tym, że liczyli na III W.Ś.?

Że trochę ludzi uratowali od śmierci przed twoimi przyjaciółmi moskalami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tyr napisał:

Że trochę ludzi uratowali od śmierci przed twoimi przyjaciółmi moskalami...

Gdyby nie mordowali przeciwników politycznych, to by nie musieli nawiewać wspólnie z Niemcami.

Widzę, że nerwy ci puszczają - ja się twoich przyjaciół z Tel Awiwu nie czepiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kdo.d.Gend. Distrikt Radom a oni z tego co pamiętam podlegali Fuchsowi. Może któryś z przydzielonych do BŚ zgubił, może ci ze wspólnych patroli, albo któryś zgubił po pijaku w czasie picia szampana razem z Brygadą;)

Balans już nie musisz się chwalić wiekiem. Widać po demencji jeśli takie rzeczy wypisujesz... Możesz zapytać nawet Śnieżnego. Lecytynkę polecam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko oni- Fuchsowi w pracy pomagała np AS NSZ „Sosna” ?

Czy też Jura "Tom", który mimo znanej przeszłości i KS wydanej przez AK został mianowany szefem egzekutywy II Oddziału Komendy Głównej NSZ-ONR.

Czy Otmar Wawrzkowicz ps. „Oleś", któremu w porządkach w szeregach NSZ, także zabójstwie Witolda Gostomskiego ps Hubert, pomógł... Jura. Podobnie, jak w przypadku kpt. Stanisława Żaka „Stacha Częstochowskiego", por. Władysława Pacholczyka „Adama", mjr. Andrzeja Czajkowskiego „Chwaliboga"...

A co się stało z pomocnikami Jury? W sporej części razem z żołnierzami Akcji Specjalnej Okręgu kieleckiego NSZ pod dowództwem kpt. Telesfora Piechockiego „Gustawa"... dołączyli do BŚ wycofującej się na Zachód.

Podpowiedzieć, dlaczego wg jednej z wersji Oleś zlecił Jurze takie "porządki"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

les...

" Ale komunistom nie zależało na ściganiu zbrodniarzy i dlatego zdecydowana większość, tak jak i Fuchs, padła we własnym łóżku. "

Dość odważna teza- do głowy mi nie przyszło, że USA, RFN, kilkanaście innych krajów było pod zarządem komunistów... Chłopie, obrażasz inteligencję Użytkowników Forum takimi wpisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, les05 napisał:

Fuchs był zbrodniarzem ale nietuzinkowym, szkoda, że go nie powiesili. Ale komunistom nie zależało na ściganiu zbrodniarzy i dlatego zdecydowana większość, tak jak i Fuchs, padła we własnym łóżku.

Uważasz że PRL była wówczas w stanie wysłać po klienta komando które zawinęło by go i odstawiło przed polski sąd?

Ja wiem, że Izraelczykom się udało, ale oni mieli większe możliwości.

PS Niemniej, zgodzę się że szkoda że jeszcze paru Niemców nie zadyndało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erih

Myślę, że polski sąd dałoby się pominąć i załatwić denatów bez ściągania ich do Polski. Byłoby trochę zamieszania, ale reszta robiłaby w spodnie przy każdym pukaniu do drzwi. A tak żyli w luksusach do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

les...

" Myślę, że polski sąd dałoby się pominąć i załatwić denatów bez ściągania ich do Polski. Byłoby trochę zamieszania, ale reszta robiłaby w spodnie przy każdym pukaniu do drzwi. A tak żyli w luksusach do końca."

Znaczy się chciałbyś dorzucić komunistom masowe lotne komanda, które w połowie Świata, także wśród dotychczasowych aliantów porządki by robili?
Fiu fiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, les05 napisał:

Erih

Myślę, że polski sąd dałoby się pominąć i załatwić denatów bez ściągania ich do Polski. Byłoby trochę zamieszania, ale reszta robiłaby w spodnie przy każdym pukaniu do drzwi. A tak żyli w luksusach do końca.

Pewnie że by się dało. Niemniej, PRL bardzo starało się by na zewnątrz wyglądać na państwo praworządne, i takowych akcji nie podejmowało. Dziś możemy żałować że jeden i drugi bydlak nie zadyndał/obskoczył kulki, ale w owym czasie nasze możliwości były mocno ograniczone.

Z drugiej strony, u nas jak już dostaliśmy delikwenta w swoje ręce, to minimum na co mógł liczyć, to odsiadka do usranej śmierci-w krajach tzw demokracji, wychodził po krótkiej odsiadce i nawet mógł awansować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieksniegu, Erih

Wymordowanie 6 min Polaków dawało nam moralne prawo do likwidowania sprawców wszelkimi możliwymi sposobami. Teraz to już tylko historia. Ale uważam, że ochrona zbrodniarzy przez kolejne rządy RFN, sprawia, że i obecne władze Niemiec mają na rękach krew ich ofiar. I to powinien powiedzieć prosto w oczy Merkel czy Steimeierowi polski premier lub prezydent. Ale bądźmy realistami nie mamy wybitnych polityków ani dziś, ani nie mieliśmy ich wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, les05 napisał:

Myślę, że polski sąd dałoby się pominąć i załatwić denatów bez ściągania ich do Polski. Byłoby trochę zamieszania, ale reszta robiłaby w spodnie przy każdym pukaniu do drzwi. A tak żyli w luksusach do końca.

No popatrz. A miłościwie nam panujący nie mogli by tak załatwić sprawy np. braciszka Michnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, les05 napisał:

Czlowieksniegu, Erih

Wymordowanie 6 min Polaków dawało nam moralne prawo do likwidowania sprawców wszelkimi możliwymi sposobami. Teraz to już tylko historia. Ale uważam, że ochrona zbrodniarzy przez kolejne rządy RFN, sprawia, że i obecne władze Niemiec mają na rękach krew ich ofiar. I to powinien powiedzieć prosto w oczy Merkel czy Steimeierowi polski premier lub prezydent. Ale bądźmy realistami nie mamy wybitnych polityków ani dziś, ani nie mieliśmy ich wtedy.

Też się zgodzę, że ściganie nazistowskich zbrodniarzy było naszym moralnym obowiązkiem. Tyle tylko, że nie mieliśmy podówczas takowych możliwości.

W dodatku, część emigracyjnych elit, taka ich mać, owych zbrodniarzy usprawiedliwiała (cassus Ukraińców z Galizien)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Erih napisał:

Też się zgodzę, że ściganie nazistowskich zbrodniarzy było naszym moralnym obowiązkiem. Tyle tylko, że nie mieliśmy podówczas takowych możliwości.

W dodatku, część emigracyjnych elit, taka ich mać, owych zbrodniarzy usprawiedliwiała (cassus Ukraińców z Galizien)

A sowieckie erih  też? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie