Skocz do zawartości

Andrzej Duda objął patronatem święto Brygady Świętokrzyskiej. Tej, która kolaborowała z okupantem


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 559
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Bjar podlinkuj tutejszą dyskusję tam. Niech parę faktów poznają w postaci tu cytowanych i zamieszczanych dokumentów. Np  o walkach BŚ z Niemcami i ich sojusznikami. Jak przeczytałem to trochę żenua tamta dyskusja...  Poza tym tutejsza weselsza;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toska- ja właśnie się "bawię" w pewną "grę".

Pkt wyjścia jest, np,  "Śmierć wrogom Ojczyzny" a pomijając pkt pośrednie, meta jest na Kremlu. I podpowiem Ci, że można się baaaardzi zdziwić, jakie nazwiska i organizacje na planszy wyskakują. Przy czym, znakomita większość, składa kwiaty w rocznicę 10 sierpnia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani o jednych ani o drugich bardziej o takich co to sobie dizajn podebrali na fotce jeden z prekursorów tej mody

Nie znam człowieka ale minę ma groźną jak by co najmniej strój taktyczny przywdział. 

Podobno potem niejaki HUGO BOSS jego i jego chłopaków ubierał. 

hitler-darkman.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin tyle razy tu pisałem, że to iż mieli wspólnych wrogów nie czyni z Brygady jednostki kolaboracyjnej... Tyle razy też pisałem, że Jura i organizacja Toma to samowolka. Pisałem o walkach BŚ. Pisałem o taktyce unikania walki z Niemcami w obawie retorsji na ludności cywilnej. Pisałem, że Jurę i jego organizację można nazywać kolaborantami i nawet agentami. Pisałem też, że to Brygada wykorzystała Niemców z mimowolną pomocą Jury a nie odwrotnie... Pisałem o meldunkach które pisali ludzie  niekoniecznie obiektywni. Pisałem o twórcach komunistycznej historii Polski którzy sprokurowali czarną legendę Brygadzie. A teraz kolej na Ciebie byś któreś z działań BŚ dopasował do definicji "kolaboracji"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, les05 napisał:

Typowy argument ad Hitlerum stosowany przez przegranych, jak nie ma dobrych argumentów to zawsze Hitler jest pod ręką. Typowe dla was panowie Toska i Człowiekśnieg.

Za to waszym typowym argumentem w dyskusjach jest zarzucenie komuś, że jest sympatykiem Stalina i tak przy okazji, że pracuje za pieniądze Putina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr z twoich opisów to wygląda jak byś usprawiedliwiał BS że imała się wszystkich sposobów coby przeistieć i nie tracić zasobów ludzkich..... Tylko jak chciało się JAKOŚ przeżyć to po cholere babrać się w partyzantkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie