Skocz do zawartości

Andrzej Duda objął patronatem święto Brygady Świętokrzyskiej. Tej, która kolaborowała z okupantem


Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem całość - nie ulega wątpliwości, że BŚ kolaborowała z Niemcami, co w kraju gdzie dymiły kominy krematoriów, moim zdaniem było niedopuszczalne. Swoją drogą, to przez wiele lat uważałem tą kolaborację za komunistyczną propagandę [podobnie jak współpracę WiN z UPA] i dużym szokiem dla mnie było, gdy okazało się, że to jednak nie była komunistyczna propaganda.

Ale nie to uważam za najważniejsze, ale to, że te wszystkie formacje [z AK włącznie] walczyły tak naprawdę o powrót Polski: Pana, Wójta i Plebana, a reszta społeczeństwa miała robić za pół niewolników. I taką Polskę udało się w końcu wywalczyć, ale dużo później, bo dopiero po 89 roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 559
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
14 minut temu, Tyr napisał:

Z ciekawości kto cię skrzywdził? Wójt? Pan? Pleban? A może wszyscy?

Ja akurat miałem sporo szczęścia, acz nic nie przyszło darmo. Ale zapytaj o to miliony Polaków, którzy z dnia na dzień stracili pracę i tych, którzy z tego powodu popełnili samobójstwo, albo wylądowali pod mostem. A w najlepszym przypadku usłyszeli "Jak ci się nie podoba pracować za 800 zeta 16 godzin dziennie, to tam za bramą czeka na twoje miejsce 100 chętnych". O taką Polskę walczyły wtedy NSZ, pomijając już kolaborację z Niemcami BŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi wygląda na klasyczny syndrom wyparcia .:) "acz nic nie przyszło darmo" -
znaczy uciekłeś/aś czy wystarczyło mocno zaciskać mięśnie okrężnicy? :)))
Balans - te teksty są jak egzotyka na wakacjach . Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia .
W Twoim wypadku zarówno punkt jak i kierunek jest oczywisty .
W latach 80 miałem ocet i starą kaszankę teraz kilka samochodów.
Jeden starszy oddam Ci za free niech se jeszcze gdzie pojeździ .
Tylko obiecaj poprawę zero dywersji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, miroslav napisał:

W latach 80 miałem ocet i starą kaszankę teraz kilka samochodów.

Tak dla przypomnienia - system się załamał w 1981 roku pod wpływem strajków i paniki na rynku, a dobiły go amerykańskie sankcje. Był na tyle niewydolny, że sobie z nimi nie poradził, a zresztą nie takie kraje Amerykanie wykończyli sankcjami... Ale to było prawie 40-lat temu i porównywanie tego z obecnymi czasami, gdy UE wpompowało w nas miliardy euro, a Chiny zalały świat tanim towarem - to czysta demagogia.

Miroslav, robisz tu na forum za etatowego propagandystę - należysz do Panów? Wójtów? czy Plebanów? Czy może Ci ktoś płaci za to?

A samochód, tylko ten najnowszy a nie najstarszy to, mocno wcześniej zaciskając mięśnie okrężnicy, podaruj Rydzykowi, On kocha takie prezenty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans. Panika na rynku centralnie sterowanym??? Zaraz zaczniesz w działach identyfikacji bredzić o panie, wójcie i plebanie. Weź sobie załóż wątek "Gorzkie żale" i tam swoje sentymenty do prl-u i sowietów wylewaj i na USA utyskuj...

A wracając do tematu.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Formacje_kolaboranckie_w_służbie_Niemiec_hitlerowskich

Stawianie BŚ na równi z tymi z linku to jakaś aberracja... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tyr napisał:

Balans. Panika na rynku centralnie sterowanym???

W 1981 roku nie było już rynku centralnie sterowanego, był rynek sterowany strajkami [w których i ja uczestniczyłem]. Dla systemu, który się ledwo wcześniej domykał [kryzys światowy spowodowany wojną naftową + celowa polityka światowych banków] to była katastrofa. "Gorzkie żale" - to zapewne dotyczy arystokracji z Londynu, którzy w 1945 roku już szykowali się do objęcia władzy w Polsce, a tu zachodni sojusznicy powiedzieli Zonk!

Ale to oczywiście nie mieści się w głowach zbyt późno urodzonych rewolucjonistów, którzy są obecnie na etapie "walki z komuną". Swoją drogą, to większość z nich do dziś by pewnie pasało boso krowy u pana albo u plebana...

A przy tym wszystkim skrajna prawica pisze u nas historię na nowo, w tej historii Niemcy to taki cywilizowany naród był, z którym to nawet szło się dogadać, bo głównym wrogiem była Rosja sowiecka. Tyle tylko, że zapominają o tym, co Niemcy chcieli z nami zrobić po zwycięskiej dla nich wojnie. A co by nie powiedzieć złego o Sowietach, to podczas ich dominacji populacja Polaków prawie się podwoiła. O odbudowie kraju, zlikwidowaniu analfabetyzmu, gruźlicy i wszawicy już nie wspominając. Do tego dostaliśmy kraj w naturalnych granicach i praktycznie jednolity narodowościowo [co obecnie rządzący koniecznie chcą zniszczyć].

P.S. Nigdy nie byłem sympatykiem PRL-u, ale z perspektywy prawie 7-mego krzyżyka powiem, że był egalitarny i bardziej dbał o swoich obywateli, niż neoliberalny kapitalizm, który nam zafundowano po 89 roku. A i tak mieliśmy wielkie szczęście, że załapaliśmy się do UE [rynek pracy dla Polaków i miliardy z funduszu spójności], bo inaczej bylibyśmy dziś na poziomie Albanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans muszę przeprosić - to było nieetyczne . Próba przekupstwa funkcjonariusza na służbie :)))
Pisz dalej lubię fantastykę choć Polskę mogłeś/aś oglądać wyłącznie na kursach językowych .
To mnie zastanawia mają tam spisy uczestników ? Nie chcesz wózka choć kwiaty w podzięce wyślę :)
7krzyżyk wydrap na blacie nie zapomnisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, miroslav napisał:

Balans muszę przeprosić - to było nieetyczne . Próba przekupstwa funkcjonariusza na służbie :)))
Pisz dalej lubię fantastykę choć Polskę mogłeś/aś oglądać wyłącznie na kursach językowych .
To mnie zastanawia mają tam spisy uczestników ? Nie chcesz wózka choć kwiaty w podzięce wyślę ?
7krzyżyk wydrap na blacie nie zapomnisz .

 

3 godziny temu, Tyr napisał:

toska, geniuszu o jedynie słusznym zdaniu i poglądach. Długo nad tym myślałeś?

Tak to już jest z fanatykami, że jak się nie zgadzają z czyimiś poglądami, a brakuje im argumentów, to najpierw próbują go ośmieszyć. Jak to się nie udaje, to próbują go obrazić. A jak i to im nie wychodzi, to stosują najbardziej prymitywny rodzaj hejtu, czyli zarzucają przeciwnikowi to, że jest sterowany przez wiadomo jakie służby.

Ja do takiego poziomu się nie zniżę, a więc nie zapytam czy to prawda, że Waszymi prowadzącymi są oficerowie Mosadu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, balans napisał:

Ja do takiego poziomu się nie zniżę, a więc nie zapytam czy to prawda, że Waszymi prowadzącymi są oficerowie Mosadu...

No popatrz Balans, niby nie zapytałeś a jednak...:) Chyba wszystkie twoje wypowiedzi cechuje takie takie niby nie a jednak tak:) Niby nie używasz epitetów a jednak. 

 

23 godziny temu, balans napisał:

 

Ale to oczywiście nie mieści się w głowach zbyt późno urodzonych rewolucjonistów, którzy są obecnie na etapie "walki z komuną". Swoją drogą, to większość z nich do dziś by pewnie pasało boso krowy u pana albo u plebana...

A co by nie powiedzieć złego o Sowietach, to podczas ich dominacji populacja Polaków prawie się podwoiła. O odbudowie kraju, zlikwidowaniu analfabetyzmu, gruźlicy i wszawicy"

P.S. Nigdy nie byłem sympatykiem PRL-u, ale z perspektywy prawie 7-mego krzyżyka powiem, że był egalitarny i bardziej dbał o swoich obywateli, niż neoliberalny kapitalizm, który nam zafundowano po 89 roku. A i tak mieliśmy wielkie szczęście, że załapaliśmy się do UE [rynek pracy dla Polaków i miliardy z funduszu spójności], bo inaczej bylibyśmy dziś na poziomie Albanii.

Określ się wreszcie. Tęskno za prl? Za centralnym sterowaniem? Za "czy się stoi czy się leży pensja się należy"? Może za bratnim sojuszem? A może za dobroczyńcą Polski - Stalinem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tyr napisał:

Określ się wreszcie. Tęskno za prl? Za centralnym sterowaniem? Za "czy się stoi czy się leży pensja się należy"? Może za bratnim sojuszem? A może za dobroczyńcą Polski - Stalinem?

Wiesz Tyr za czym tęsknię? 

Przede wszystkim za zdrowym rozsądkiem i tym że coraz mniej ludzi stosuje go na co dzień. 

A czy długo myślę co napisać.... 

W stosunku do TAKICH jak TY nazwijmy to "delikatnie" UKIERUNKOWANYCH muszę długo myśleć bo jak bym napisał na szybko i emocjonalnie to yeti znowu na miesiąc kwarantannę na mnie nałoży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie według ciebie zdrowy rozsądek to GW, TVN i opozycja. Autorytety typu Wołek, Nałęcz, Rychard, Friszke a reszta oszołomy i inne takie. Gratuluję wysokiej samooceny i samozadowolenia, jednak muszę cię zmartwić, to już nie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Tyr napisał:

Pewnie według ciebie zdrowy rozsądek to GW, TVN i opozycja. Autorytety typu Wołek, Nałęcz, Rychard, Friszke a reszta oszołomy i inne takie. Gratuluję wysokiej samooceny i samozadowolenia, jednak muszę cię zmartwić, to już nie działa. 

Po pierwsze primo nie oglądam żadnej z telewizji gdzie kierunkuje się widza i czy to tv pubiczna czy tvn czy polsat. Czasami obejrzę coś na Discovery ewentualnie coś na history. Kto mnie zna wie że wolę czytać książki. 

Po drugie primo nie znam nazwisk które wymieniłeś a skoro nie znam to tym bardziej nic mi one nie mówią. 

Po trzecie primo irytujące jest w tobie przekonanie o biało/czarnym schemacie wszelakich tematów i denerwujące każdorazowe obrażanie adwersarzy z którymi masz nie po drodze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kermit był wklejony dla wszystkich dyskutantów w tym wątku. Jeśli wziąłeś to bezpośrednio do siebie to nie potrzebnie. 

Dalej...... 

Odnośnie TAKICH ludzi miałem na myśli to że jak napisze że

Lubię 4 pancernych i psa

Stawkę większą niż życie

Lody bambino

Pana milicjanta który jak szedłem z mamą i lało zatrzymał się i nas podrzucił do domu. 

To zaczniesz pisać że pancerni to propaganda stawka zresztą też a teraz lodów mamy dostatek o milicji nie wspomnę bo to u ciebie wywoła mokre od potu łapki i koniec końców zrobisz ze mnie pochwalnika ustroju słusznie minionego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans wraz cudownie rozmnożonymi wcieleniami :)- dowiedziałem się właśnie że jestem fanatycznie prymitywnym ,ukierunkowanym oszołomem centralnie sterowanym przez Mosad :))))
Cóż ja "biedny robol" mam odpowiedzieć ? Jeśli cały Piotrogród tak twierdzi musi prawda ?
Skromną mam tylko prośbę nie używaj/cie cudzych nicków z netu .
Oraz może nieco więcej własnej inwencji bo wiele wypowiedzi wygląda na zwykłe kopiuj wklej .
Trochę się martwiłem że z botem gadam ?

demoty-356-510.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie