Skocz do zawartości

Reparacje za IIWŚ


Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, Czlowieksniegu napisał:

Kolejny z Syndromem oblężonej twierdzy?
 ubawiło do łez porównanie reparacji/zadośćuczynienia z problemem gwarancji/rękojmi...

I nie brnij dalej- "droga do reparacji

mało poważnie jesteś traktowany.

Pominięte kluczowe zdanie:

4 hours ago, Janko Muzykant napisał:

 Pisze o tym żeby pokazać że prawo to nie sprawa 0 lub 1 a coś bardzo złożonego i często zagmatwanego.

Jak się pisze niemądre rzeczy i ktoś to udowodni, to takie "argumenty" w postaci przysrywania wypada odszczekać.

No chyba że Pana syndrom nakazuje brnięcie dalej, co nie będzie ani zabawne, ani nie będzie przypominało dyskusji czy tym bardziej zachowań kojarzonych z moderacją.

Szczerze ? Spodziewam się jednak brnięcia w samozadowolenie i dalszej dyskusji wyłącznie z osobami o identycznych poglądach.

Edytowane przez Janko Muzykant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Czlowieksniegu napisał:

Janko...

PS

"opinia drogiej kancelarii prawnej specjalizującej się w prawie międzynarodowym"

Mogę śnurek?

Czemu ktoś kto ignoruje niewygodne posty rości sobie prawo do przesłuchiwania innych ?

Mam opory aby zamiast wymiany poglądów prostować konfabulacje. Nudne to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janko...

Jako obronę prawa do reparacji tudzież uzasadnienie ścieżki formalnej rzuciłeś "Bez obrazy, mnie bardziej interesuje opinia drogiej kancelarii prawnej specjalizującej się w prawie międzynarodowym. "

Ja, po prostu, chętnie ją poznam...- zakładam, pal licho czy słusznie, że skoro bardziej interesująca, to nie tylko ją znasz, ale i możesz udostępnić nam błądzącym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Janko Muzykant napisał:

Pominięte kluczowe zdanie:

Jak się pisze niemądre rzeczy i ktoś to udowodni, to takie "argumenty" w postaci przysrywania wypada odszczekać.

No chyba że Pana syndrom nakazuje brnięcie dalej, co nie będzie ani zabawne, ani nie będzie przypominało dyskusji czy tym bardziej zachowań kojarzonych z moderacją.

Szczerze ? Spodziewam się jednak brnięcia w samozadowolenie i dalszej dyskusji wyłącznie z osobami o identycznych poglądach.

Zakręciłeś się już w swojej próbie mądrościowania prześmiesznie. Bredzisz pociesznie😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, karpik napisał:

Zakręciłeś się już w swojej próbie mądrościowania prześmiesznie. Bredzisz pociesznie😅

Witamy klubowicza.

Będę pisał max. dwa - trzy zdania na raz po przy większej ilości tekstu widzę problemy z percepcją.

Też Pan nie rozumie dlaczego odstąpiono od reparacji a starano się o zadośćuczynienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janko...

"Też Pan nie rozumie dlaczego odstąpiono od reparacji a starano się o zadośćuczynienie ?"

 

Aaaaaaaaaa... Mularczyk o tym wie?

"Powołaliśmy Zespół Parlamentarny ds. Reparacji, Odszkodowania i Zadośćuczynienia Należnych Polsce od Niemiec oraz Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce od Rosji za Szkody Wyrządzone w trakcie II Wojny Światowej zgodnie z uchwałą Sejmu z 14 września 2022 r."

Mularczyk XI.2023

 

Inna sprawa, że to musi, po prostu musi się udać...

"..wśród członków zespołu znaleźli się prezes PiS Jarosław Kaczyński, szef MKiDN Piotr Gliński oraz inni politycy PiS, a wśród nich Marek Kuchciński, Kazimierz Smoliński, Waldemar Buda, Marek Ast i Piotr Babinetz...."


PS Ta "opinia drogiej kancelarii prawnej specjalizującej się w prawie międzynarodowym", to jakaś tajemnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Janko Muzykant napisał:

Też Pan nie rozumie dlaczego odstąpiono od reparacji a starano się o zadośćuczynienie ?

Ciekawe dlaczego? Wież że po Wielkiej Wojnie zwanej później I W.Ś. Polska zobowiązana była do wypłaty reparacji z terenów byłego cesarstwa A-W i Niemiec a będących terenem II RP po wojnie? I te reparacje płaciła. Szczęściem większość łaskawie nam anulowano (to tak z pamięci, mogę się mylić co do anulowania). Obecnie my sami sobie powinniśmy wypłaci reparacje z terenów III Rzeszy które obecnie są terenami III PR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MarekA napisał:

Ciekawe dlaczego? Wież że po Wielkiej Wojnie zwanej później I W.Ś. Polska zobowiązana była do wypłaty reparacji z terenów byłego cesarstwa A-W i Niemiec a będących terenem II RP po wojnie? I te reparacje płaciła. Szczęściem większość łaskawie nam anulowano (to tak z pamięci, mogę się mylić co do anulowania). Obecnie my sami sobie powinniśmy wypłaci reparacje z terenów III Rzeszy które obecnie są terenami III PR

Jeszcze więcej chcecie? I tak mi pół miasta rozebraliście i na Warszawę pojechało.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, MarekA napisał:

Ciekawe dlaczego? Wież że po Wielkiej Wojnie zwanej później I W.Ś. Polska zobowiązana była do wypłaty reparacji z terenów byłego cesarstwa A-W i Niemiec a będących terenem II RP po wojnie? I te reparacje płaciła. Szczęściem większość łaskawie nam anulowano (to tak z pamięci, mogę się mylić co do anulowania). Obecnie my sami sobie powinniśmy wypłaci reparacje z terenów III Rzeszy które obecnie są terenami III PR

To są sprawy do negocjacji-teoretycznie. Jak to działa w obecnych realiach pokazała sprawa pana Karola Tendery.

Nie słyszałem o wypłatach reparacji przez Polskę za I WŚ.

Ale np. wiele razy czytałem o 107 mln funtów jakie ściągnęła od nas Anglia za sprzęt i paliwo jakie zużyły PSZ na Zachodzie. Co było ogromną dezinformacją:  https://www.focus.pl/artykul/mity-ii-wojny-swiatowej-czyli-jak-to-bylo-z-placeniem-brytyjczykom-za-polskie-sily-zbrojne

To tak w ramach dygresji o rozliczeniach z czasów wojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

 Jarosław Kaczyński, szef MKiDN Piotr Gliński oraz inni politycy PiS, a wśród nich Marek Kuchciński, Kazimierz Smoliński, Waldemar Buda, Marek Ast i Piotr Babinetz...."

Fiu , fiu , wysokiej klasy specjaliści od wszystkiego, zwłaszcza od jumania kasy, a wśród nich też analfabeta i pedofil, elita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fala napisał:

Fiu , fiu , wysokiej klasy specjaliści od wszystkiego, zwłaszcza od jumania kasy, a wśród nich też analfabeta i pedofil, elita.

Nie ma tam profesorra, ministra edukacji. Ten harował i to z sukcesem. Gratulujemy tytułu Dzbana Roku 2023👏👏👏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie