Jump to content

Miecze grunwaldzkie na celowniku IPN


bjar_1

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply
Państwa za naszą zachodnią granicą budowały przez wieki swój dobrobyt na rozwoju handlu i przemysłu. Polska przez wieki budowała swój dobrobyt" na pracy niewolniczej chłopa pańszczyźnianego. Do dzisiaj ponosimy tego skutki, acz komunie już dawno temu udało się zwalczyć powszechną przed wojną gruźlicę, wszawicę i analfabetyzm.
Link to comment
Share on other sites

Ja nie kwestionuję, że udało się zwalczyć". Zwracam tylko uwagę, że żadna w tym zasługa komuny. Po prostu w świecie zachodziły zmiany w tym, a nie w innym kierunku i na szczęście społeczeństwa za żelazną kurtyną również były ich beneficjentem. Nie było żadnego rozwoju przemysłu przez wieki jak pisze balans, bo od rewolucji przemysłowej do II wojny minęło raptem coś koło 100 lat. Praca niewolnicza była codziennym doświadczeniem milionów mieszkańców Europy przez pokolenia. Jedni mieli to szczęście, że wyszli z tego w sposób cywilizowany, inni, poprzez czyściec komunizmu.

A dzisiaj możemy sobie na internetach ponarzekać, że chcą miecze grunwaldzkie usunąć. Ciekawe czy gdy je stawiano taka debata była również możliwa?
Link to comment
Share on other sites

Widząc tytuł wątku, przez moment łudziłem się, że policja historyczna, w skrócie IPN wreszcie wzięła się za coś sensownego, czyli za zaginione MIECZE GRUNWALDZKIE.

Wszak to jedne z najsłynniejszych przedmiotów polskiej historii, zaginione w połowie XIX wieku, których los państwo polskie ma całkowicie


W DUPIE


Nikt do tej pory nie zadał sobie trudu ich poszukać, może więc czas by chmara świetnie opłacanych nierobów z IPN na moment przestała zajmować się znajdowaniem haków na nie-kolegów królika, upss, przepraszam- kaczora; i zainteresowała się historią Polski???
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information