Jump to content

krism

Forum members
 • Content Count

  126
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Byłem tam jesienią. Muszę przyznać że chłopaki mają cel i zapał. Wystarczyło przyznać się że jestem z '' branży'' i przeprowadzono mnie jak starego znajomego.
 2. No porażka niby ale ten grat z resztą floty nam nie zagrażał a jeśli zmniejsza wydatki na flotę to będzie więcej na co innego. Jest duże prawdopodobieństwo że to inne coś może być bliżej nas.
 3. Jeżeli jest prawdą że organy państwa świadomie łamią prawo co jest możliwe ale wymaga wyjaśnienia to ktoś musi ponieść tego konsekwencje. Mam tylko nadzieję że nie jest to nowa forma pozyskiwania zabytków dla państwowych muzeów.
 4. Stajemy w obliczu problemów tak wymaginowanych że aż prawdziwych. Zaczynam się bać że jako użytkownik np Fiata 126 jeżdżąc nim propaguje komunizm.
 5. Z tym że ten czołg był jeszcze długo widoczny po wojnie. Według kilku relacji czołg zapadał się coraz głębiej. Staw może być głęboki bo powstał po wydobyciu gliny. Ktoś też mówił że został w nim kierowca, a resztę uratowano. Natomiast czy jest tam do dziś nie wiem. Ciekaw jestem czy są jakieś archiwa. Generalnie jednak większość z tych około 20 relacji mówi o zdarzeniu powojennym
 6. Często pojawiają się historie o utopionych czołgach, ta pewnie niewiele się różni od wielu poprzednich ale pisze to bo liczę że może być tu ktoś kto może chcieć i móc zweryfikować temat. Od wielu lat co jakiś czas słyszę o utopionym Radzieckim czołgu (każda z relacja jest tu zgodna). Ponoć czołg był widoczny jakiś czas po wojnie lub po przypadkowym wjechaniu na lód w pierwszych latach powojennych(tak wynika z większości relacji). Rzeczywiście w tym miejscu zaraz po wojnę stacionowały wojska. Adres stawu który częściowo jest niestety przysypany to Rybnik ulica Zebrzydowicka 124.
 7. To nie jest tak. An2, Mi8 są za drogie i mało egektywne. Grom raczej ma rację licząc że któraś ze stref lub szkół wynajmie nowoczesny czyli wyraźnie tańszy i szybszy samolot. Do Anów nie ma już części trudno o paliwo. Jak latałem nimi 10 lat temu to temat dogorywał. Wciąż awarie i walka o części, więcej w hangarze niż w powietrzu. Dzisiaj są turbinowe Cessny itp. To już inny świat.
 8. Pamiętam jak mój tata brał udział w próbie wykonania podróbki tytanowej płozy kółka ogonowego Zlina 50. Jakieś zakłady się tego podjęły i zdecydowanie poległy. Nie zgadzały się masy i ugięcia.
 9. Abstrahując od polityki ja też uważam że to nie ma sensu ekonomicznego. Mamy mocne lokalne porty lotnicze i główne temat należy rozpatrywać w kontekście przeniesienia Okęcia na inne miejsce nie obciążone coraz trudniejszymi warunkami podejścia ograniczającymi możliwość całodobowego korzystania z lotniska.
 10. Mamy sanitarke (przed remontem) z polska zabudowa z 54r. Kolor wygląda na orginalny, ale musisz to sam ocenić. galeria techniki lubar - Rybnik
 11. Przykre Landszaft ale masz racje, krajowa wersja archeologii ma się mało do pasji ludzi ktorzy się tym interesuja po godzinachpracy.
 12. Sluchalem wypowiedzi konserwatora w tvp 1 o zniszczeniu miejsca badawczego. Takie podejscie gdyby bylo powszechne wygladalo by tak jak nie ktore nasze rdzawe muzea.
 13. Przerabial z was ktos temat orginalnej stacyjki do 67? szukam zdjec jak wyglada bo obecnie nie znam nikogo kto mialby orginal wiekszosc jezdzi na stacyjkach z 69
 14. Mialem ostatnio okazje rozmawiac z kolegami z muzeum lotnictwa w Krakowie. Oczywiscie wieksze pieniadze i wiecej zwiedzajacych ale tez spore problemy lokalowe (brak hangarow przy imponujacej siedzibie), z tym ze jest jasna wizja, swiadomosc problemu i sporo checi do zmian, ponadto zorganizowano zgrana grupe zapalencow naprawiajacych eksponaty - tez maja problem skad wziac kase itp ale dzialaja i to bardzo efektywnie. Innym problem ze w MOB wystarczyly by czasem tylko piaskowanie, pedzel i farba, tylko ze te eksponaty stoja bezposrednio na trawie po czesci w blocie. Z reszta rzeczy za plotkiem gnija pod chmurka a przeciez kawalek uzywanej plandeki pomogl by im zasadniczo. Reasumujac wedlug mnie to przykre miejsce bo widac wlasnie brak zaangazowania i checi zmiany sytuacji, pewnie trudno tez znalezc sponsora gdy brak tych cech.
 15. melduje tylko ze dolaczylem do posiadaczy gaza 67 swiezy import z cccp do remontu.
×
×
 • Create New...

Important Information