Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

J.H.

Forum members
 • Content Count

  117
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Każdy duży Mars i każdy duży Nel będzie dobry. Jeśli wyrwiesz tanią używkę to spoko. Jednak ze cenę nowej cewki można kupić cały wykrywacz lepszy od najlepiej skonfigurowanego Ace.
 2. Odradzam. Jakość wykonania bardzo słaba, niedopracowany soft, wodoszczelność tylko teoretyczna. Niestabilność zmuszająca do ciągłego gmerania w ustawieniach. Można tym głęboko sięgnąć, ale szkoda nerwów.
 3. Mam marsa goliatha 15 cali. Czułość bardzo duża, zasięg niesamowity. Identyfikacja taka sobie- przy tej częstotliwości nic dziwnego. Trzeba się okopać. Ogólnie cewka idealna do 'dorzynania' dobrej miejscówy; na nieznany albo zaśmiecony teren problematyczna.
 4. Wrzuć na TPZN, tam- bez urazy dla tu obecnych- standard wiedzy o monetach jest kosmiczny.
 5. Bardzo przypomina talary Wincentego Gonzagi (do 1612).
 6. x-terra z cewką 3khz to jest poezja identyfikacyjno-dyskryminacyjna.
 7. konstrukcyjnie jest to maksymalnie początek XX wieku, biorąc pod uwagę rzemieślniczą siermiężność- raczej nie późniejsze niż międzywojnie. Wcześniejsze były inne.
 8. Siedemnasty wiek to to nie jest na pewno:D
 9. Kto, jak i kiedy powinien się wypowiadać- to decyzja ADMINA i upoważnionych moderatorów, a nie kipiących kompleksami samozwańczych wynalazców, wielokrotnie skompromitowanych nieumiejętnością obsługi choćby proximy; tudzież 'wynalazkiem' niewidzialnego wykrywacza, który już x-lat temu miał podbić świat. Więc nas- realnych użytkowników- legitymizują nasze znaleziska; Ciebie- jedynie natrętny brak kultury i pretensje do pouczania innych, bo wiedzy w tym co piszesz nie ma nic. Kierowca nie tylko ma prawo wypowiadać się na temat konstrukcji samochodu- jest do tego najwłaściwszą osobą, bo najlepiej zna jego bolączki. Taka analogia dla inteligentnych. A zatrzęsienie wynalazków jest tutaj: http://magnitec.pl/pl/html/jedyny.html
 10. Fascynujące w tym wątku jest to, że niemal każdy rozpoczyna wpis od zdezawuowania wpisu kogoś wcześniejszego i - w siermiężnie tłumionym podtekście- pokazaniu jakim to jest znafcom. To chyba ma coś z kompleksami wspólnego. Ale do meritum. Tu nie chodzi o technologię czy się skończyła czy nie, bo wykrywacze już i tak są za dobre dla poszukiwaczy. Takich realnych, którzy ich używają w terenie. Właśnie wróciłem z wykopek robionych x-terrą z cewką 15-calową i zapewniam Was, że jej zasięg zdecydowanie przekracza zasięg kopiącego. A tak na marginesie, to 'wynalezienie' dużych cewek jest największym osiągnięciem ostatnich lat. Brzmi kuriozalnie, ale jakoś minelabowi czy innemu whitesowi nie przyszło do głowy wyposażać wykrywacze w cewki większe niż 10 cali. Dopiero Bułgarzy i Ukraińcy w GARAŻACH musieli zrobić cewki 13' i 15', które- nota bene- stały się hiciorem finansowym, bo po prostu było i jest na nie zapotrzebowanie. Jakby ktoś chciał dla zasady gardłować, że są mniej stabilne, podatniejsze na zakłócenia itd, to uprzedzam- nie są; mam kilka różnych i realnie używam. Co się zaś tyczy georadaru to jest on na tą chwilę najbardziej perspektywicznym urządzeniem dla poszukiwaczy. No chyba że Lorenz wyciśnie w swoim garażu jeszcze lepsze osiągi z technologii PI. Pozdrawiam serdecznie życząc luźniejszych mięśni okołoodbytowych.
 11. Typowe biadolenie zramolałych nieda-siów spod sklepu nocnego, albo bab pod kościołem. To że WY nie umiecie, nie oznacza że w ogóle się nie da. Ludzie codziennie dokonują genialnych wynalazków i zbijają na tym fortunę. W garażach też. A w kwestii wykrywaczy- wystarczy dostosować georadar do potrzeb i oczekiwań użytkownika hobbystycznego i będzie przełom.
 12. zakładając że dom nie jest góralskim szałasem z bali, to jest w nim tyle metalu, że żaden wykrywacz nic Ci nie pokaże. Tutaj koledzy w wątku, forumowym zwyczajem, się wymądrzają teoretycznie mając całkowicie gdzieś, że nowy kolega przez ich mądrości może zmarnować kupe kasy. Zanim cokolwiek kupisz to pożycz na chwilę i zobaczysz ile to warte w budynku.
 13. Ma ktoś namiary na jakiegoś magika robiącego pompy Hendersona??? Byłbym bardzo wdzięczny. I jeśli ktoś ma osobiste doświadczenia z koncentratorem a'la Janusz Ćwiertnia to chętnie poczytam. pzdr
×
×
 • Create New...

Important Information