Czlowieksniegu Napisano 31 Marzec 2022 Napisano 31 Marzec 2022 Europejska Organizacja ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej (Eurocontrol) to międzyrządowa agencja, której celem jest koordynacja współpracy państw członkowskich, a także organizacji międzynarodowych – takich jak Unia Europejska – w celu zapewnienia bezpieczeństwa lotów cywilnych oraz wojskowych. Organizacja powstała w 1960 r. i zrzesza obecnie 41 europejskich państw. Polska jest członkiem Eurocontrol od 2004 r. NOP (Network Operation Plan) ukazał się 25 marca br.[1] – Wnioski z niego nie są zbyt optymistyczne. Kryzys w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz brak chęci kierownictwa agencji do jego zażegnania już wkrótce przełoży się na paraliż nieba nie tylko nad Polską, ale sąsiednimi krajami – mówi Maciej Sosnowski, przewodniczący Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego i kontroler z ponad 25-letnim doświadczeniem. Od 23 grudnia 2021 r. toczy się spór zbiorowy Związku Zawodowego Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej z kierownictwem Agencji. Powodem sporu jest drastyczny spadek w zakresie kultury bezpieczeństwa, kultury sprawiedliwego traktowania pracowników zgłaszających nieprawidłowości, prowadzony proces zwolnień grupowych oraz wypowiedzeń zmieniających w połączeniu z wprowadzeniem nowych zasad wynagradzania. W związku z tym do dnia 1 maja br. ponad 86% pracowników APP Warszawa oraz 81% pracowników ACC Warszawa odejdzie z pracy. Oznacza to, że liczba kontrolerów zmniejszy się z 208 do 33. – Mowa o osobach pracujących w Warszawie – kluczowym dla lotów nad Polską obszarze. Stąd bowiem kontroluje się większość przestrzeni powietrznej całego kraju – mówi Maciej Sosnowski. Eurocontrol ostrzega sąsiadujące z Polską kraje, że po 1 maja będą zmuszone przejąć do tej pory przelatujące nad Polską samoloty. Ze znacznymi utrudnieniami będą się musieli liczyć kontrolerzy w Niemczech, Czechach, Słowacji, na Litwie oraz w Szwecji. – Ze względu na zbyt małą liczbę kontrolerów w PAŻP, po 1 maja agencja nie będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwa pasażerów przelatujących nad Polską i dlatego samoloty będą musiały zostać skierowane poza nasz obszar – tłumaczy Sosnowski. [...] https://ceo.com.pl/eurocontrol-po-1-maja-nastapi-paraliz-ruchu-lotniczego-nad-polska-58436
Jedburgh_Ops Napisano 31 Marzec 2022 Napisano 31 Marzec 2022 Zdziwiony? Gdzieś tu napisałem post o tym, jak napisałem duuuży artykuł o kompletnym olewaniu w Polsce procedur bezpieczeństwa podczas pokazów lotniczych i o tym, jak mi oświadczono, co mi zostanie zrobione, jeśli ten artykuł się ukaże. W dochnalowym Badziewolandzie nic nigdy się nie zmieni.
Jedburgh_Ops Napisano 31 Marzec 2022 Napisano 31 Marzec 2022 Bezkarny pedofil prowadzi sprawy katastrofy smoleńskiej.
les05 Napisano 31 Marzec 2022 Napisano 31 Marzec 2022 7 godzin temu, Merill_Marauder napisał: Nie przestajesz mnie zadziwiać. To Putin i jego banda miała sfałszowane uprawnienia. To Putin i jego banda zeszła poniżej minimalnej dopuszczalnej wysokości. W końcu to Putin i jego banda przywaliła w ziemię w ramach CFIT. Staram się. Czekam na dowody. I w przeciwieństwie do ciebie nie łykam raportopodobnych wytworów Anodiny. Ruskim nigdy nie ufam, zawsze uważałem, że szczytem głupoty jest dawać wiarę wytworzonym przez nich informacjom. Ale twój wybór, dołączyłeś do istniejącego tu grona osób, którzy zawierzyli kacapom i to już wasz problem.
Czlowieksniegu Napisano 1 Kwiecień 2022 Napisano 1 Kwiecień 2022 „My w tej chwili już naprawdę bardzo dużo wiemy o tym, co stało się naprawdę na lotnisku smoleńskim” – powiedział wicepremier Jarosław Kaczyński. Dalej dodał, że „nie mamy żadnej wątpliwości, że to był zamach”. W rozmowie na antenie radiowej „Jedynki” prezes Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że w sensie procesowym Polska jest w tej w kwestii w „trochę trudniejszej sytuacji”. Wyraził jednak nadzieję, że uda się to naprawić. „My różne rzeczy wiemy, mamy pewne przeświadczenia, które się wydają oczywiste, ale z punktu widzenia procesu karnego przeświadczenia mają niewielkie znaczenie” - powiedział wicepremier. Zaznaczył też, że dziś jest zdecydowanie inna atmosfera do badania przyczyn katastrofy, ponieważ wspomnieli o niej tak ważni politycy jak prezydent Ukrainy czy wicepremier Dmitrij Rogozin. Zdaniem Kaczyńskiego obecnie sytuacja dojrzewa do działań międzynarodowych w tej kwestii https://www.fronda.pl/a/j-kaczynski-nie-mamy-zadnej-watpliwosci-ze-to-byl-zamach,175746.html
balans Napisano 1 Kwiecień 2022 Napisano 1 Kwiecień 2022 Czyli dalej będziemy się ośmieszać. Swoją drogą, skoro to był zamach na Prezydenta 1000-lecia, to kto podłożył te ładunki termobaryczne w Warszawie i dlaczego ich nie wykryto podczas rutynowej przed takim lotem kontroli?
Merill_Marauder Napisano 1 Kwiecień 2022 Napisano 1 Kwiecień 2022 15 hours ago, les05 napisał: Staram się. Czekam na dowody. I w przeciwieństwie do ciebie nie łykam raportopodobnych wytworów Anodiny. Ruskim nigdy nie ufam, zawsze uważałem, że szczytem głupoty jest dawać wiarę wytworzonym przez nich informacjom. Ale twój wybór, dołączyłeś do istniejącego tu grona osób, którzy zawierzyli kacapom i to już wasz problem. Różnica między Tobą a mną jest taka, że ja lotnictwem interesuje się od 10 roku życia. W tym czasie miałem okazje rozmawiać między innymi z pracownikami instytutu lotnictwa na przykład na temat buffetingu. Tak się też składa, że potrafię sprawdzić na przykład METAR. I sprawdziłem go jakieś dwa tygodnie po katastrofie- już wtedy w branży była informacja o sfałszowaniu uprawnień pierwszego pilota i METAR to sfałszowanie potwierdził. Także teorie z księżyca wzięte zostaw proszę reptilianom i nazistom z księżyca. Tutaj jednak postarajmy się zająć faktami. 3
beaviso Napisano 1 Kwiecień 2022 Napisano 1 Kwiecień 2022 2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał: „My w tej chwili już naprawdę bardzo dużo wiemy o tym, co stało się naprawdę na lotnisku smoleńskim” – powiedział wicepremier Jarosław Kaczyński. Dalej dodał, że „nie mamy żadnej wątpliwości, że to był zamach”. Można się po raz n-ty wyrzygać słuchając tych bredni. Chyba że miał na myśli zamach samobójczy w wykonaniu którejś z ofiar - tego nie sprecyzował. Mącenie się nie skończy dopóki brat nie dołączy w końcu do brata. A Putin zaciera łapy, że - dosłownie - z nieba spadła mu taka wspaniała okazja do destabilizacji polskiej polityki, podziału społeczeństwa i doprowadzenia do władzy sił, które pozornie są antyrosyjskie, ale w rzeczywistości ich istnienie jest Rosji na rękę i osłabia Polskę. M.
Czlowieksniegu Napisano 1 Kwiecień 2022 Napisano 1 Kwiecień 2022 Marcin- ja już dawno napisałem, że na Kremlu non-stop strzelają korki od szampana... Nie, że zeszło grono lepszych czy gorszych polityków, ale że się trafiła doskonała okazja na mieszanie w garze...
balans Napisano 1 Kwiecień 2022 Napisano 1 Kwiecień 2022 Tą tragiczną katastrofę wyjaśniają trzy zdania: Nie ma warunków do lądowania. Śmiało zmieścisz się. O kurwa! 1 2
Tyr Napisano 1 Kwiecień 2022 Napisano 1 Kwiecień 2022 Na kursie i na ścieżce, chyba też ruski karabliu, co nie?
Czlowieksniegu Napisano 1 Kwiecień 2022 Napisano 1 Kwiecień 2022 Tyr "Na kursie i na ścieżce, chyba też ruski karabliu, co nie? " Teraz bardzo serio... Jeśli prezes zapoznał się z Raportem podkomisji w sierpniu, to dlaczego jeszcze nie zgłosił, wraz z rządem i osobami poszkodowanymi, oskarżenia do władz międzynarodowych, jak np zrobiła Holandia, gdy separatyści zestrzelili MH17? Skoro od sierpnia jest gotowy Raport podkomisji, to co w takim razie nadal próbuje, że działa, prokuratura? Skoro w Raporcie stoi napisane, że to Rosjanie wsadzili bombę i ją wybuchli, to co ze skazaniem Arabskiego i innych, za kiepskie przygotowanie lotu? Skoro w Raporcie stoi napisane, że to Rosjanie wsadzili bombę i ją wybuchli, to gdzie, od sierpnia, jakaś reakcja MSZ, itp, itd? Skoro w Raporcie stoi napisane, że to Rosjanie wsadzili bombę i ją wybuchli, to dlaczego jeszcze nie ma, od sierpnia, sprawy przeciwko BOR, który pilnował Tu, który sprawdzał przed wylotem, itp, itd... Skoro w Raporcie stoi zamach, to co z odszkodowaniami, które w kosmicznych kwotach zostały wypłacone? Ja w polisach samochodów czy domu mam wyłącznie wobec aktu wojny i terroru?
Tyr Napisano 1 Kwiecień 2022 Napisano 1 Kwiecień 2022 8 minut temu, Czlowieksniegu napisał: Skoro w Raporcie stoi napisane, że to Rosjanie wsadzili bombę i ją wybuchli, to gdzie, od sierpnia, jakaś reakcja MSZ, itp, itd? Jak by nie mieli atomów, to my mielim by granicę polsko chińską na Uralu...
Czlowieksniegu Napisano 1 Kwiecień 2022 Napisano 1 Kwiecień 2022 Tyr... Zadałem, całkiem serio, zestaw dość prostych pytań, a ty standardowo... Chyba, że, słusznie z resztą, nie wierzysz ani w zamach, ani w Raport...
Jedburgh_Ops Napisano 1 Kwiecień 2022 Napisano 1 Kwiecień 2022 (edytowane) 20 minut temu, Czlowieksniegu napisał: Jeśli prezes zapoznał się z Raportem podkomisji w sierpniu, to dlaczego jeszcze nie zgłosił, wraz z rządem i osobami poszkodowanymi, oskarżenia do władz międzynarodowych, jak np zrobiła Holandia, gdy separatyści zestrzelili MH17? Używajmy raczej czasu przyszłego. Dlaczego ten nędzny kurdupel, oglądający do 4 nad ranem transmisje z rodeo, a potem kompletnie nieprzytomny w ciągu dnia i bredzący na wszelkie tematy, nigdy nie zgłosi bredni z tego „raportu” choćby do polskiej prokuratury, by już nie wspominać międzynarodowych organów wymiaru sprawiedliwości? Ano nie zgłosi z tego samego powodu, dla którego nie zgłosił ani do UE, ani do NATO, ani do Grupy Wyszechradzkiej, ani do USA, ani do ONZ, ani nigdzie indziej tego swojego obłąkańczego pomysłu na jakąś abstrakcyjną „misję” na Ukrainie. Tak się mści tolerowanie piosenki Big Cyca o starym obłąkanym dziadzie. Edytowane 1 Kwiecień 2022 przez Jedburgh_Ops
Czlowieksniegu Napisano 1 Kwiecień 2022 Napisano 1 Kwiecień 2022 Je... Gdzieś w wywiadzie, nie napiszę kogo- nie pamiętam, padło stwierdzenie, że przedstawiciele NATO nie tylko zgadzają się z wersją Człowieka z obłędem w oczach, ale już dawno wiedzieli, że to był zamach... A teraz, jak jeszcze mer Lwowa potwierdził, to już...
Jedburgh_Ops Napisano 1 Kwiecień 2022 Napisano 1 Kwiecień 2022 Teraz, Czlowieksniegu napisał: Je... padło stwierdzenie, że przedstawiciele NATO nie tylko zgadzają się z wersją Człowieka z obłędem w oczach, ale już dawno wiedzieli, że to był zamach... Tiaaa... To ci sami „przedstawiciele”, którzy twierdzą, że airborniści 101. DPD zostali specjalnie zabici w locie Arrow Air Flight 1285R - przez reptilian lub postaci z Aldebarana...
les05 Napisano 1 Kwiecień 2022 Napisano 1 Kwiecień 2022 7 godzin temu, Merill_Marauder napisał: Różnica między Tobą a mną jest taka, że ja lotnictwem interesuje się od 10 roku życia. W tym czasie miałem okazje rozmawiać między innymi z pracownikami instytutu lotnictwa na przykład na temat buffetingu. Tak się też składa, że potrafię sprawdzić na przykład METAR. I sprawdziłem go jakieś dwa tygodnie po katastrofie- już wtedy w branży była informacja o sfałszowaniu uprawnień pierwszego pilota i METAR to sfałszowanie potwierdził. Także teorie z księżyca wzięte zostaw proszę reptilianom i nazistom z księżyca. Tutaj jednak postarajmy się zająć faktami. Zapewniam cię, że różnic jest znacznie więcej ale jeżeli potrafisz sprawdzić me.. coś tam, to już jestem spokojny o Smoleńsk, nareszcie został wyjaśniony. Żadne dowody gen. Anodiny ani moc twojego autorytetu nie są w stanie zmienić wrażenia, że śledztwo w sprawie katastrofy było prowadzone w stylu, że zacytuję idola Śniegu - jakby chodziło o włamanie do garażu na Pradze. Dlatego czekam na wyniki nowego śledztwa, niebawem okaże się co inni mają do powiedzenia. A być może, tak jak w przypadku katastrofy w Gibraltarze, nigdy nie poznamy prawdy.
Tyr Napisano 1 Kwiecień 2022 Napisano 1 Kwiecień 2022 (edytowane) zJe... Ależ misja jest w planach. Niemce i Turcy już podchwycili i się zgodzili. Pielęgniarze stare gazety dali? Les...E tam maruder zwykły zJe...:) Edytowane 1 Kwiecień 2022 przez Tyr
Jedburgh_Ops Napisano 1 Kwiecień 2022 Napisano 1 Kwiecień 2022 (edytowane) 9 minut temu, Tyr napisał: Pielęgniarze stare gazety dali? tobie do kaftanu i porannego relanium pielęgniarze przynieśli numer lipnej „Rzeczpospolitej” drukowanej w jednym egzemplarzu dla kaczej matki. Edytowane 1 Kwiecień 2022 przez Jedburgh_Ops
Czlowieksniegu Napisano 1 Kwiecień 2022 Napisano 1 Kwiecień 2022 les "Zapewniam cię, że różnic jest znacznie..." To może ty, skoro Tyr nie potrafi, odpowiesz czy spróbujesz odpowiedzieć na moje pytania?
bjar_1 Napisano 1 Kwiecień 2022 Napisano 1 Kwiecień 2022 Teraz, Jedburgh_Ops napisał: lipnej „Rzeczpospolitej” drukowanej w jednym egzemplarzu dla kaczej matki To była taka? :D Znaczy gazeta, nie matka.
Jedburgh_Ops Napisano 1 Kwiecień 2022 Napisano 1 Kwiecień 2022 Ależ oczywiście! Świr kazał drukować lipną „Rzeczpospolitą” mówiącą, że braciszek żyje.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się