Skocz do zawartości

Generał zwolniony przez Macierewicza o katastrofalnej sytuacji polskiego lotnictwa


Rekomendowane odpowiedzi

17 października br. francuski koncern Thales (ex Thomson-CSF) poinformował o podpisaniu kontraktu z koreańskim KAI w sprawie produkcji, integracji i dostawy hełmów Scorpion dla pilotów odrzutowych samolotów bojowych FA-50 Fighting Eagle w Polsce.

https://www.thalesgroup.com/en/worldwide/defence/press_release/korea-aerospace-industries-selects-thales-scorpionr-helmet-mounted
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Spirit of Warsaw napisał:

17 października br. francuski koncern Thales (ex Thomson-CSF) poinformował o podpisaniu kontraktu z koreańskim KAI w sprawie produkcji, integracji i dostawy hełmów Scorpion dla pilotów odrzutowych samolotów bojowych FA-50 Fighting Eagle w Polsce.

 

 

https://www.thalesgroup.com/en/worldwide/defence/press_release/korea-aerospace-industries-selects-thales-scorpionr-helmet-mounted


"Paired with the FA-50’s remarkable advanced fighter capabilities"

"With (...) impressive array of precision-guided weapons, the FA-50 is well-equipped for all-weather combat operations day and night."

Co za bełkot z kolorowej ulotki .pdf :)
Górnolotne stwierdzenia na temat wyrobu, który jeszcze NIE ISTNIEJE.
("Thales expects this contract is just the start as the FA-50 is made available to customers worldwide.")

M.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dwa FA-50 trafiły dziś do Polski, trudno odmówić dostawcy rzetelności. Szkoda, że nie o wszystkich producentach  można powiedzieć to samo.
Kadyrow próbował wczoraj zrobić imbę z tego,  że Koreańczycy na jakiejś płachcie umieścili napis K9PL. Zbytnio nie wyszło więc zabrał się za brak uzbrojenia itp., itd.
Zdradzę wam w tajemnicy, że uzbrojenie F-35 i F16 jest kompatybilne, podobnie zresztą jak FA-50. Kadyrow to miły człowiek, niestety jest imbiarzem i o tym trzeba niestety pamiętać.




 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bodziu000000 napisał:

28 listopada 2022, © jarosław kaczyński

Rakiety Patriot stojące w Polsce, można by powiedzieć, dla ozdoby to jest wyjście, które ma być może pewne zalety estetyczne, natomiast militarnych ani politycznych nie ma. Dotychczasowa postawa Niemiec nie daje żadnych podstaw do tego, żeby sądzić, że oni zdecydują się na ingerencję, na to, żeby strzelać do rakiet rosyjskich”.

3 lipca 2023, © mariusz błaszczak

Doceniamy obecność niemieckich baterii Patriot na polskiej ziemi”.

 

Czy te pisowskie naprawdę myślą, że pamięć polskiego społeczeństwa nie sięga dalej, niż 7 miesięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jedburgh_Ops napisał:

3 lipca 2023, © mariusz błaszczak

Doceniamy obecność niemieckich baterii Patriot na polskiej ziemi”.

 

Czy te pisowskie naprawdę myślą, że pamięć polskiego społeczeństwa nie sięga dalej, niż 7 miesięcy?

Pamięć to myślenie, przywoływanie faktów, kojarzenie, wyciąganie wniosków. Nie oczekuj zbyt wiele. Na szczęście tydzień temu okazało się, że podzbiór matołów jest spory, ale ograniczony.
Od dnia wyborów katuję się codziennym obejrzeniem TVP Wiadomości. NIGDY dotąd ich nie oglądałem. Jesteśmy z żoną zszokowani i wkur...ni. To jest dzień w dzień powtarzanie tej samej mantry dla totalnych bezmózgów, z oddziaływaniem na wzbudzenie agresji. Słowa klucze: Tusk, opozycja, Unia, uchodźcy. Skutecznie wzbudzają agresję, nie powiem, my po tygodniu bylibyśmy gotowi z kimś się pokłócić, czego nigdy nie zrobiliśmy :) Ale już wiemy skąd "społeczeństwo" czerpie przekaz (bo nie _informacje_). Od miesięcy jesteśmy w regionie, gdzie PiS zdecydowanie króluje (choć przy frekwencji niewiele ponad 60%). Z ludźmi żyjemy tu w zgodzie, nie dyskutujemy, tylko słuchamy i zmieniamy temat - dyskutantom wystarczy informacja, że jesteśmy z Gdańska, po tym oni też zmieniają temat :D Ale w zeszłym tygodniu paru mieliśmy okazję wysłuchać - i to była powtórka wczorajszych Wiadomości TVP. Zero własnej refleksji. Nawet u ludzi pracowitych, no ale cóż.

A w temacie Patriotów Bundeswehry można sobie pooglądać fotki tutaj:
https://www.bundeswehr.de/de/einsaetze-bundeswehr/anerkannte-missionen/polen

Strzegą nieba nad moją głową, bo przebywam w ich zasięgu ;) A jakbyś @je... chciał wiedzieć więcej, to podpowiem: AUP: EPR161, EPR162. 

M.

Edytowane przez beaviso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, beaviso napisał:

Strzegą nieba nad moją głową, bo przebywam w ich zasięgu ;)

Gratulacje 👍

Mam to samo.

Wszedłem teraz w google mapsy, żeby coś sprawdzić i policzyć i mogę powiedzieć, że mam chałupę z moim archiwum, biblioteką i z moim muzeum militariów w odległości 1750 m od zespołu ogniowego Patriotów. Drugą chałupę mam w odległości 14,8 km od zespołu ogniowego Patriotów.

Ale gdy się spojrzy na wydarzenia z nocy 16 maja br., czyli na Bitwę o Kijów, bo taką to już ma nazwę, to nie do końca wiadomo, czy to źle, czy dobrze? Bo że poszczególne zespoły ogniowe Patriotów stuprocentowo skutecznie zadziałają to nie mam najmniejszej wątpliwości. Tyle tylko, że nikt nie panuje nad morzem sieczki spadającym z nieba po trafieniu Patriotów w ruskie cruise'y. I to jest właśnie „Battle of Kyiv case study”, gdy wszystkie ruskie środki napadu powietrznego zostały zestrzelone, ale spadające szczątki poczyniły w mieście wiele szkód, pożarów itp. Nawet jeden zespół ogniowy Patriotów oberwał tym szczątkami i przez to jedna M901 LS została uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz Błaszczak niestety przestaje być ministrem obrony, ale będzie znakomitym szefem klubu. Tak przypuszczam, a nawet jestem pewien - stwierdził Ryszard Terlecki.

Poprosiliśmy pana Mariusza Błaszczaka, żeby podjął się roli, którą dobrze zna. On był już wcześniej szefem klubu, bardzo dobrym szefem klubu i jeśli się tej roli podejmie, będzie też na pewno bardzo dobrym szefem klubu Prawa i Sprawiedliwości w najbliższej kadencji - powiedział 25 października na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M81

" kupił zbyt dużo uzbrojenia był chyba W. Zagórski...."

Jeśli dobrze pamiętam, to i wtedy, i dziś, rzecz nie w zbyt dużych zakupach, a w mętnej wodzie i celowości...

PS Porównanie, na marginesie nader trafne- Zagórski i Spad 6 vs Macierewicz i Leopardy..., choć Człowiek z obłędem w oczach nie był powiązany z zakupami a "tylko" je w szczere niemal pole relokował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagórskiemu można wiele zarzucić ale z pewnością nie zakup Spada 6. Może dlatego, że Societe Pour L'Aviation et ses Derives nie miała niczego takiego w swojej ofercie.
Poza tym cały czas trzeba mieć w tyle głowy kto stawia zarzuty. Swoje do ugrania miała ekipa piłsudczykowska, na to nałożyła się czarna legenda II RP budowana w czasach PRL. Moim prywatnym i mocno subiektywnym zdaniem, niektóre  z zakupów rzeczywiście były średnio trafione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie