Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Oczywiste jest to, że to bzdura. Fa-50 posiada działko M61A2, lżejszą wersję broni zainstalowanej np. na F-16. Co za tym idzie oba korzystają z podobnej amunicji.
Informację tech.wp uznajemy za fake news.

Napisano
35 minut temu, M81 napisał:

Oczywiste jest to, że to bzdura. Fa-50 posiada działko M61A2, lżejszą wersję broni zainstalowanej np. na F-16. Co za tym idzie oba korzystają z podobnej amunicji.
Informację tech.wp uznajemy za fake news.

Weź się ogarnij. F-16 mają swój zapas amunicji do działka, dla FA-50 amunicji nie kupiono. Jeśli FA-50 będzie strzelał amunicją z zapasu dla F-16 to tym ostatnim może w razie W zabraknąć amunicji. Nie za skomplikowanie napisałem?

Napisano

Pamiętasz stary dowcip o milicjancie, który chciał kupić atrament dla siódmej klasy? Tak samo jest z tymi, którzy uważają,że jest coś takiego jak amunicja dla FA-50.

Napisano
1 hour ago, MarekA napisał:

Weź się ogarnij. F-16 mają swój zapas amunicji do działka, dla FA-50 amunicji nie kupiono. Jeśli FA-50 będzie strzelał amunicją z zapasu dla F-16 to tym ostatnim może w razie W zabraknąć amunicji. Nie za skomplikowanie napisałem?

Powiem więcej - do tych FA-50 nie kupiono osobno paliwa. Co prawda używają tego samego co F-16 ale tym ostatnim może go w godzinie W zabraknąć.

Wiem że bzdura ale ta sama konstrukcja logiczna co w Pana poście i 5zerowca.

Napisano
10 godzin temu, Janko Muzykant napisał:

Powiem więcej - do tych FA-50 nie kupiono osobno paliwa. Co prawda używają tego samego co F-16 ale tym ostatnim może go w godzinie W zabraknąć.

Tz uważasz że jeśli zwiększamy ilość samolotów to nie należy jednocześnie zwiększyć zapasu paliwa? W sumie masz racje - po co skoro FA-50 może skorzystać z zapasów przeznaczonych dla F-16. Jeśli mamy zapas paliwa dla n samolotów na x czasu to na pewno w czasie W starczy go na x czasu dla n +48 samolotów 🙂

Napisano
2 hours ago, MarekA napisał:

Tz uważasz że jeśli zwiększamy ilość samolotów to nie należy jednocześnie zwiększyć zapasu paliwa?(...)

Nic takiego nie napisałem ani nie sugerowałem.

Zażartowałem sobie tylko z dziecinnych insynuacji że nowe samoloty będą latami latały nieuzbrojone ;)

Ciekawi mnie ile czasu zajmie szkolenie pilotów i po ilu godzinach będą gotowi do strzelania na poligonie ? To tygodnie czy raczej miesiące ćwiczeń ?

Napisano

Kolejni nie wytrzymali pisowskiej szumowiny:

Najważniejsi dowódcy polskiej armii podali się do dymisji. Wniosek gen. Rajmunda Andrzejczaka na biurku prezydenta

Zostają tylko tacy, jak inspektor SP (gwiazdka generalska od rządu morawieckiego) Ireneusz Nowak pod niebo wychwalający FA-50, nazywający go „myśliwcem” i idiotycznie cieszący się, że FA-50 jest uzbrojony w archaiczne kpr AIM-9L niezdolne do naprowadzania się na śmigłowce i samoloty z napędem turbośmigłowym, czyli niezdolne do atakowania np. Tu-95.

Napisano (edytowane)

Uprzedziłeś mnie...

https://defence24.pl/sily-zbrojne/media-dymisje-najwazniejszych-dowodcow-wojska-polskiego

A ślepe tłuki pójdą i skreślą X przy partii Błaszczaka. Bo przecież armia za niego urosła do potęgi. Tak powiedzieli w TVP.

M.

P.S. FA-50GF w tej chwili nie jest uzbrojony nawet w AIM-9L czy -9M. Po prostu jeszcze ich nie zakupiono.
https://defence24.pl/sily-zbrojne/polskie-fa-50-z-uzbrojeniem-podajemy-szczegoly-defence24-news

Edytowane przez beaviso
Napisano
3 minuty temu, beaviso napisał:

A ślepe tłuki pójdą i skreślą X przy partii Błaszczaka.

W życiu jest tak, że tłuków generują tłuki. Przeczytaj sobie ten wywiad to poznasz to zjawisko.

Inspektorem SP jest generał-nominat piss, który nie ma pojęcia, co wygaduje, ale za to wspaniale podlizuje się piss. Facet nie czytał wspomnień kmdr. por. pil. Nigela Warda, jak odpalił wszystkie AIM-9L na Herculesa i one go nie zestrzeliły, bo one nie są zdolne do naprowadzania się na temperaturę gazów wylotowych silników turbowałowych i turbośmigłowych. Facet nie zna oświadczenia Raytheona na ten temat; facet nie ma pojęcia, że ostatnie użycie bojowe AIM-9L miało miejsce 41 lat temu i ten kpr w ogóle nie nadaje się do walki z ruskimi, ale Nowak cieszy się, że polskie FA-50 mogą być uzbrojone w AIM-9L.

Już nie mówiąc o tym, jakiej bezczelności trzeba, lub jakiej głupoty i lizusostwa wobec piss, żeby nazywać FA-50 „myśliwcem”, jak w tym wywiadzie.

Napisano
2 godziny temu, beaviso napisał:

https://defence24.pl/sily-zbrojne/media-dymisje-najwazniejszych-dowodcow-wojska-polskiego

A ślepe tłuki pójdą i skreślą X przy partii Błaszczaka. Bo przecież armia za niego urosła do potęgi. Tak powiedzieli w TVP.

Jest (na razie nieoficjalna) informacja, że obaj generałowie podali się do dymisji na znak protestu przeciwko temu, co zrobił pisowski chamski propagandysta i prymityw błaszczak z ewakuacją Polaków z Izraela.

Takich ewakuacji, szczególnie w takich okolicznościach, nie ogłasza się przed i w trakcie, a jedynie co najwyżej po, a i to niekoniecznie. Pisowskie śmiecie ogłaszały i ogłaszały, że wyślą po Polaków samoloty SP. Tym samym to pisowskie bydło – dla wyborczej propagandy – naraziło na śmierć i pilotów SP i ewakuowanych polskich cywilów. Hamas wali teraz MANPADSami po izraelskich śmigłowcach i to samo mogło spotkać każdy samolot nad Izraelem.

Napisano

Rodzina kolegi wróciła wczoraj Herculesem, w Tel-Awiwie to podobno jaja na lotnisku się odbywały. Selekcja - czarni i pielgrzymki wracały oczywiście pierwsze.  

Napisano

To też może być jeden z powodów dymisji obu generałów, bo w normalnych, świeckich, państwach takich selekcji nie ma. Ale tu państwa świeckiego nie ma, co rzutuje także na wojsko, w tym na SP, gdy przychodzi jakaś kryzysowa chwila.

Wstyd jedynie dla dowódcy C-130 lub Boeinga SP, jeśli godzi się na coś takiego, bo wyłącznie on jest dowódcą statku powietrznego i na tle jego uprawnień taki duda czy błaszczak są nikim.

Napisano
1 godzinę temu, Jedburgh_Ops napisał:

Jest (na razie nieoficjalna) informacja, że obaj generałowie podali się do dymisji na znak protestu przeciwko temu, co zrobił pisowski chamski propagandysta i prymityw błaszczak z ewakuacją Polaków z Izraela.

Takich ewakuacji, szczególnie w takich okolicznościach, nie ogłasza się przed i w trakcie, a jedynie co najwyżej po, a i to niekoniecznie. Pisowskie śmiecie ogłaszały i ogłaszały, że wyślą po Polaków samoloty SP. Tym samym to pisowskie bydło – dla wyborczej propagandy – naraziło na śmierć i pilotów SP i ewakuowanych polskich cywilów. Hamas wali teraz MANPADSami po izraelskich śmigłowcach i to samo mogło spotkać każdy samolot nad Izraelem.

1 godzinę temu, bjar_1 napisał:

Rodzina kolegi wróciła wczoraj Herculesem, w Tel-Awiwie to podobno jaja na lotnisku się odbywały. Selekcja - czarni i pielgrzymki wracały oczywiście pierwsze.  

Nagła dymisja generałów ma związek z decyzją Mariusza Błaszczaka o tym, kto ma dowodzić operacją Neon, czyli ewakuacją Polaków z Izraela

Napisano
5 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

No bo przecież nic znaczącego w Polsce się nie dzieje; w ogóle nic się nie dzieje dla zwierzchnika sił zbrojnych, więc najważniejsze są statuetki dla pracodawców.

Napisano

Ta statuetka miała zapewne kształt samolotu ewentualnie jakaś baza lotnicza jest pracodawcą przyjaznym pracownikom? Przypominam o temacie wątku.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie