Jedburgh_Ops Napisano 19 Sierpień 2023 Napisano 19 Sierpień 2023 47 minut temu, bodziu000000 napisał: Czasopismo Związku Rybaków Polskich gdyby mogło, to by spaliło ze wstydu tę okładkę, ale internet niestety zabija lepiej niż atomówka.
Czlowieksniegu Napisano 20 Sierpień 2023 Napisano 20 Sierpień 2023 W całej Europie centralnej i wschodniej następuje masowa wymiana sprzętu wojskowego. Wycofuje się uzbrojenie wyprodukowane w ZSRR lub Rosji, a jego miejsce zajmuje uzbrojenie zachodnie. Kolejny krok na tej ścieżce wykonali Czesi, którzy otrzymali pierwsze dwa śmigłowce szturmowe AH-1Z Viper. Dwa śmigłowce zostały dostarczone z USA na pokładzie samolotu transportowego amerykańskich sił powietrznych C-17A do 22. Bazy Śmigłowców w miejscowości Náměšť nad Oslavou. Do połowy września do bazy mają zostać dostarczone jeszcze cztery śmigłowce – dwa kolejne AH-1Z i dwa wielozadaniowe UH-1Y Venom. W 2019 r. Czesi zamówili łącznie cztery AH-1Z i osiem UH-1Y. W sierpniu 2022 r. rząd amerykański ogłosił, że przekaże za darmo dodatkowych sześć AH-1Z i dwa UH-1Y w ramach rekompensaty za uzbrojenie przekazane przez Czechy Ukrainie. Dzięki temu czeskie siły zbrojne będą miały po dziesięć śmigłowców każdego typu. AH-1Z zastąpią wycofywane śmigłowce Mi-24. [...] https://tech.wp.pl/s/konflikty-pl/czesi-maja-powod-do-radosci-otrzymali-pierwsze-vipery,6931192414837536a
Jedburgh_Ops Napisano 22 Sierpień 2023 Napisano 22 Sierpień 2023 (edytowane) W dniu 20.08.2023 o 18:54, bodziu000000 napisał: „Patronem tego wydarzenia oprócz ministra obrony narodowej był chociażby marszałek Adam Struzik” Edytowane 22 Sierpień 2023 przez Jedburgh_Ops
Jedburgh_Ops Napisano 22 Sierpień 2023 Napisano 22 Sierpień 2023 W MON zdjęcie błaszczaka powinno w sierpniu wisieć na tablicy „Przodownicy pracy socjalistycznej - pracownicy miesiąca”. 1 sierpnia 2023 – Spokojny, niczym niezakłócony wlot białoruskich Mi-8 i Mi-24 nad Polskę. Czas ich wizyty w Polsce - 12 minut. 8 sierpnia 2023 – Z pokładu Mi-24 odpada przez niechlujstwo zapalnik od npr S-5 kal. 57 mm. Zapalnik nie zostaje znaleziony. 20 sierpnia 2023 – patronat Błaszczaka nad imprezą w Sarnowej Górze (Blackhawk tnie linię energetyczną - wypadek z artykułu 174 paragraf 1 Kodeksu Karnego). A miesiąc jeszcze młody. Zobaczymy, czym się zakończy.
Jedburgh_Ops Napisano 23 Sierpień 2023 Napisano 23 Sierpień 2023 Płk Andrzej Kruczyński powiedział dziś, że przez polityków PiS doszło do zerwania współpracy GROM z SAS. Powód: Utrata zaufania służb i sił specjalnych NATO do Polski. macierewicz & Company dostaną za to medal.
bjar_1 Napisano 23 Sierpień 2023 Napisano 23 Sierpień 2023 https://wiadomosci.onet.pl/warszawa/huk-w-radomiu-slyszany-z-daleka-wladze-miasta-chca-wyjasnien-od-wojska/8q1e8fv
popcorn65 Napisano 23 Sierpień 2023 Napisano 23 Sierpień 2023 Matko jedyna, do czego to doszło...mieszkam między Dęblinem a Mińskiem i kiedyś takie sytuacje to było coś powszedniego a teraz 2 efy przekoczyły barierę dźwięku i od razu panika w mieście...coś strachliwi Ci radomianie
Czlowieksniegu Napisano 24 Sierpień 2023 Napisano 24 Sierpień 2023 Atak hakerski sparaliżował największą polską uczelnię wojskową. Wojskowe dane w obcych rękach Tuż przed szczytem NATO w Wilnie, 10 lipca, Akademia Sztuki Wojennej (ASzWoj) padła ofiarą gigantycznego ataku hakerskiego przeprowadzonego przez grupę CyberTriad powiązaną z Rosją, być może też z Chinami. Hakerzy wykradli wrażliwe dane dotyczące polskiego systemu obronnego. Zaszyfrowali też komputery uczelni w taki sposób, że padł cały system. Do dziś skutki ataku nie zostały usunięte, a pracownicy akademii nie mają dostępu do swoich komputerów i służbowej poczty. [...] https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wojskowe-dane-w-obcych-rekach-jak-hakerzy-sparalizowali-uczelnie-armii/nm7mtvg,79cfc278
Czlowieksniegu Napisano 26 Sierpień 2023 Napisano 26 Sierpień 2023 Czysto informacyjnie... Gdzieś tam, niektóre* i niecałe* szaleńcze zakupy Błaszczaka: Budżet na 2024: ponad 680 miliardów złotych Deficyt budżetowy rośnie o 79% do 165 mld zł. Potrzeby pożyczkowe rosną o 50% do 225 mld zł. Kwota na obronność 158,9 mld zł Dług publiczny w przyszłym roku przekroczy 2 bln zł. * chyba już nikt nie wie, o jakich kwotach mówimy, jakie są kwoty, jakie są koszta pożyczenia tych "kwot"... PS Część wydatków "na obronność" nie jest wliczona do budżetu, ale wydatki pokrywane będą (?) z najróżniejszych funduszy celowych....
Czlowieksniegu Napisano 1 Wrzesień 2023 Napisano 1 Wrzesień 2023 https://www.o2.pl/informacje/general-stracil-cierpliwosc-nie-jestesmy-w-stanie-wyslac-na-granice-pelnej-brygady-6936869315603072a
Jedburgh_Ops Napisano 4 Wrzesień 2023 Napisano 4 Wrzesień 2023 Zamiast sukcesu jest wstyd. Francuzi pozywają Polskę
Czlowieksniegu Napisano 4 Wrzesień 2023 Napisano 4 Wrzesień 2023 Je... Jak się przeczyta i później poszuka w internetach, to tak ni pies, ni wydra, coś na kształt świdra... Zwłaszcza, że i uzgodnienia techniczne, i sposób finansowania były cokolwiek skomplikowane i fEfanście krajowych i europejskich instytucji musiało brać w nich udział... Z drugiej strony stępka, ta stępka kosztowała podatników już chyba więcej... Nie licząc N razy większych kwot*, które w cały nierealny projekt zostały władowane... * Program Batory i okolice już pochłonął... ponad 1 MILIARD złotych...
Czlowieksniegu Napisano 6 Wrzesień 2023 Napisano 6 Wrzesień 2023 Podczas pierwszego dnia MSPO zawarto w Kielcach umowy na dostawy kilkuset rakiet NSM norweskiego Kongsberga i niezbędnego sprzętu wchodzącego w skład kolejnych dwóch Morskich Jednostek Rakietowych. Podpisana umowa przewiduje uzbrojenie wyrzutni w nowych MJR w najnowsze wersje pocisków Naval Strike Missile Block 1A. MON określa ich liczbę na „kilkaset sztuk". [...] https://radar.rp.pl/modernizacja-sil-zbrojnych/art39058521-morska-tarcza-w-rozbudowie-powstana-dwie-nowe-morskie-jednostki-rakietowe PS Koszt 8 miliardów złotych Termin 2026-2032 PS A my mamy możliwości techniczne śledzenia, czy i co się na Bałtyku on-line dzieje, aby w razie W z wyprzedzeniem z koszar Jelcze wyprowadzić?
M81 Napisano 8 Wrzesień 2023 Napisano 8 Wrzesień 2023 Powstały pod koniec lat 90 plan Armia 2012 zakładał konieczność zakupu 10 eskadr wielozadaniowych samolotów bojowych - każda miała liczyć 16 maszyn. Do tego poziomu nie uda się dojść nawet po dostarczeniu wszystkich F-35 i FA-50. Jako, że od pewnego czasu funkcjonuje teoria o konieczności posiadania również typowego samolotu przewagi powietrznej pojawiły się spekulacje o możliwym nabyciu F-15. Wizja Orła z szachownicami wzbudziła zainteresowanie opinii publicznej, warto jednak wspomnieć,że od dłuższego czasu mamy do czynienia z kampanią promocyjną Typhoona. Jeżeli już jesteśmy przy ewentualnych zakupach to ciekawszym newsem zdaje się być ten: https://zbiam.pl/mspo-2023-polska-zainteresowana-samolotami-northrop-grumman-e-2d-hawkeye/
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się