beaviso Napisano 9 Marzec 2023 Napisano 9 Marzec 2023 (edytowane) Kto tanio kupuje, dwa razy kupuje. Za mało mamy prawdziwych s-tów bojowych, żeby topić kasę w półśrodki. A tymczasem F-16 proszą się o Mid Life Upgrade, o którym na razie nie słychać. M. Edytowane 9 Marzec 2023 przez beaviso
Czlowieksniegu Napisano 6 Lipiec 2023 Napisano 6 Lipiec 2023 Taki lekki skok w bok... Agenci CBA zatrzymali Krzysztofa K., byłego prezesa zakładów Nitro-Chem, jednego z największych na świecie producentów trotylu i jednego z kluczowych dostawców NATO. Usłyszał m.in. zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. W przeszłości kontrowersje wzbudziła nominacja K. na stanowisko prezesa Nitro-Chemu, intensywnie działał bowiem w polityce. Fakt zatrzymań osób związanych z funkcjonowaniem bydgoskich zakładów zbrojeniowych potwierdził Robert Sosik z biura prasowego CBA. - Śledztwo jest objęte tajemnicą postępowania, nie mogę się wypowiedzieć na temat naszych działań. Mogę jedynie potwierdzić, że w ubiegłym tygodniu prowadziliśmy przez trzy dni intensywne działania - przekazał. PS Krzysztof Kozłowski się załapał na stołek jeszcze za kadencji AM, jako ministra, choć podobnież to Bartosz Kownacki go namaścił...
Kazik.S Napisano 6 Lipiec 2023 Napisano 6 Lipiec 2023 3 godziny temu, Czlowieksniegu napisał: Taki lekki skok w bok... Jak za PO-PSL prezesi dorabiali się kosztem zbrojeniówki. SKW i wątpliwe umowy zlecenia na ponad 400 tys. zł Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko dwóm były prezesom państwowych spółek zbrojeniowych, którzy w latach 2014–2016 mieli zlecać sobie wzajemnie fikcyjne – zdaniem śledczych – usługi doradcze – ustaliła „Gazeta Polska”. Huta Stalowa Wola (HSW), produkująca m.in. armatohaubice Krab, to jedna ze strategicznych spółek wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. 28 czerwca bieżącego roku Platforma Obywatelska niedaleko zakładu zorganizowała konferencję, na której wiceprezes tej partii Tomasz Siemoniak, były wicepremier i minister obrony narodowej, zaatakował rząd Zjednoczonej Prawicy za rzekome zaniechania w tym przedsiębiorstwie. Towarzyszył mu 75-letni Ryszard K., były prezes HSW, w okresie rządów PO-PSL szef dwóch państwowych spółek zbrojeniowych, wchodzących obecnie w skład PGZ: PCO i PIT Radwar (dawny Bumar Elektronika). Z ustaleń „Gazety Polskiej” wynika, że 30 maja br. Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała przeciwko niemu akt oskarżenia
Czlowieksniegu Napisano 18 Lipiec 2023 Napisano 18 Lipiec 2023 https://www.wnp.pl/przemysl-obronny/mial-byc-wlasny-proch-a-wciaz-go-nie-ma-i-nie-wiadomo-kiedy-bedzie,727562.html
Czlowieksniegu Napisano 24 Lipiec 2023 Napisano 24 Lipiec 2023 https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/afera-odpadowa-jak-handlarz-bronia-z-akwarysta-wywozili-toksyczne-odpady-z-nitro/q9kxl7m,79cfc278
karpik Napisano 27 Lipiec 2023 Napisano 27 Lipiec 2023 5 minut temu, Czlowieksniegu napisał: Nie przy obiedzie draniu.
karpik Napisano 27 Lipiec 2023 Napisano 27 Lipiec 2023 4 godziny temu, Czlowieksniegu napisał: Czy on myśli, że takich kłamstw nie można zweryfikować? Za restrukturyzacją głosował Jarosław K. https://orka2.sejm.gov.pl/IZ4.nsf/main/09641A5E
Czlowieksniegu Napisano 27 Lipiec 2023 Napisano 27 Lipiec 2023 karpik "Czy on myśli, że takich kłamstw nie można zweryfikować? Za restrukturyzacją głosował Jarosław K." btw- ministrem był wtedy... Szmajdziński...
Czlowieksniegu Napisano 28 Lipiec 2023 Napisano 28 Lipiec 2023 Prokuratura Krajowa w Łodzi potwierdza, że znajdują się tam odpady powstałe w spółce Nitro-Chem S.A. PS Ciekawe, co robi nadzór i właścicielski, i np ABW i podobnych, które z racji działalności Nitro-Chemu są ta, 24/7/365....
Czlowieksniegu Napisano 29 Lipiec 2023 Napisano 29 Lipiec 2023 I już... Wiceminister poinformował, że w CPK powstanie również baza militarna. "W CPK jest zaplanowany komponent stricte wojskowy, czyli baza militarna. Ponadto CPK jest istotne dla szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz odporności państwa, nie tylko w aspekcie czysto militarnym. To też znaczące zwiększenie zdolności do szybkiej absorpcji różnego rodzaju zapatrzenia, ale również jednostek wojskowych przerzucanych do Polski" – podkreślił. Horała wyjaśnił, że celem rządu w kontekście CPK jest m.in. zmaksymalizowanie możliwości transportu różnego rodzaju sprzętu i zaopatrzenia dla Wojska Polskiego. "Chcemy, by nawet większa pomoc w razie bezpośredniego zagrożenia dla Polski, była dostarczona w kilkanaście godzin, co najwyżej w kilka dni. Potencjalny agresor będzie musiał kalkulować nie tylko Wojsko Polskie i jednostki sojusznicze, które już u nas są, ale również to, że w ciągu kilku dni od podjęcia decyzji i realizacji tych jednostek może być dużo więcej" – zaznaczył.
Jedburgh_Ops Napisano 3 Sierpień 2023 Napisano 3 Sierpień 2023 31 minut temu, Czlowieksniegu napisał: Pacz Pan, czyli to jednak nie świr. Bardzo precyzyjnie opisał obronę jego nory przy ul. Mickiewicza 49 leżącej w kwartale ulic Potockiej, Drużbackiej i Mickiewicza na warszawskim Żoliborzu.
Jedburgh_Ops Napisano 4 Sierpień 2023 Napisano 4 Sierpień 2023 4 godziny temu, bodziu000000 napisał: Brawo Dawid Kamizela. Gen. Waldemar Skrzypczak do samego spodu obnaża dziś kłamstwa propagandysty-manipulanta płaszczaka. Błaszczak oskarża Tuska o „dziurawe niebo”. Gen. Skrzypczak: Wypada mieć trochę uczciwości
Jedburgh_Ops Napisano 5 Sierpień 2023 Napisano 5 Sierpień 2023 Błaszczak uderza w PO „likwidacją jednostek”. Gen. Gocuł stawia sprawę jasno: minister kłamie
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się