Jedburgh_Ops Napisano 10 Sierpień 2023 Napisano 10 Sierpień 2023 4 godziny temu, bodziu000000 napisał: Prymitywny propagandysta płaszczak zwariował do reszty. Jakie „wojska aeromobilne” w Wojsku Polskim? Gdzie? Do czego? Do wojen ekspedycyjnych w III Świecie, jak u Amerykanów? Wojska aeromobilne jako koncepcja dla Europy właśnie umarły na Ukrainie. Nikt nikomu nie robi tam desantów ani spadochronowych, ani śmigłowcowych, bo nikt nie przedrze się przez OPL wroga. Ruscy spróbowali w pierwszych godzinach wojny i poszło do grobu 200 spadochroniarzy w zestrzelonym Ile-76. W tym samym czasie ukraińskie WOT skasowało ruski desant śmigłowcowy. Na podstawie doświadczeń z Ukrainy w naszej części świata można raz na zawsze zakończyć szkolenie spadochronowe żołnierzy, bo to nie ma najmniejszego sensu (oprócz specjalsów). Tak samo można zapomnieć o desantach ze śmigłowców. Przy takim nasyceniu frontu MANPADSami i inną OPL nikt nie przedrze się w powietrzu za linie wroga z jakimkolwiek desantem. To po prostu śmieszne, żeby kontynuować rozwój „wojsk aeromobilnych”, chyba że do pomocy ludności cywilnej w przypadku klęsk żywiołowych.
Jedburgh_Ops Napisano 15 Sierpień 2023 Napisano 15 Sierpień 2023 Kampania PiS zdemaskowana. Generał nie zostawia suchej nitki na władzy
Jedburgh_Ops Napisano 15 Sierpień 2023 Napisano 15 Sierpień 2023 (edytowane) Chaotyczne decyzje Błaszczaka. Wojsku brakuje nawet kurtek Nie ma nawet kurtek, a prymitywny propagandysta błaszczak snuje baśnie dla pisowskiego ciemnego elektoratu o 96 polskich Apaczach, do których potrzeba prawie 400 pilotów. Tak, jak nie ma kurtek, tak też ani za rok, ani za dwa, ani za trzy nie będzie nie to że 400 pilotów śmigłowcowych, ale nawet 40 mających (obowiązkowo do szkolenia na Apaczach) co najmniej dwuletnie doświadczenie w pilotażu śmigłowców i nie będących majorami, podpułkownikami i pułkownikami, bo takich nikt szkolić na AH-64 nie będzie. W Polsce nie ma żadnych możliwości szkoleniowych, aby nagle wytrzepać z rękawa 400 (a nawet 40) takich pilotów śmigłowcowych, jakich wymagają Amerykanie do rozpoczęcia szkolenia z nimi na AH-64. Edytowane 15 Sierpień 2023 przez Jedburgh_Ops
Jedburgh_Ops Napisano 15 Sierpień 2023 Napisano 15 Sierpień 2023 (edytowane) Defilada Tysiąclecia Edytowane 15 Sierpień 2023 przez Jedburgh_Ops
bjar_1 Napisano 15 Sierpień 2023 Napisano 15 Sierpień 2023 Część lotnicza strasznie licho wyglądała... 1
Jedburgh_Ops Napisano 15 Sierpień 2023 Napisano 15 Sierpień 2023 10 minut temu, bjar_1 napisał: Część lotnicza strasznie licho wyglądała... Też tak sądzę. A już wysłać w powietrze rekonstruktorów historycznych w Mi-dwójkach to naprawdę trzeba być nienormalnym. No ale dla propagandy liczy się ilość. Dlatego wysłano w powietrze wszystko, nawet samoloty i śmigłowce z cywilnym regami. Aż dziw, że LPR nie wysłano w powietrze, bo przecież w razie „W” byłoby zmilitaryzowane.
Jedburgh_Ops Napisano 15 Sierpień 2023 Napisano 15 Sierpień 2023 Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał: Czy coś przegapiłem? Defiladę miał przecież otwierać naszpikowany najnowocześniejszą elektroniką i radarami obserwacji 360° system wykrywania rosyjskich pocisków manewrujących. System unikatowy, autorski polski, opatentowany w RP, system typu Niet Analogów w NATO, w ramach stwierdzenia ministra ON, że „nasze niebo jest bezpieczne”.
Jedburgh_Ops Napisano 15 Sierpień 2023 Napisano 15 Sierpień 2023 Nie przypadek. Też musiałem pożyczyć od teściowej Torecan.
Jedburgh_Ops Napisano 15 Sierpień 2023 Napisano 15 Sierpień 2023 27 minut temu, Czlowieksniegu napisał: ● Trójka pierwsza od lewej: GRH Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych MSW ● Dwa środkowe: GRH 42. Eskadry vipowskiej wożącej najgorsze zapijaczone w trupa męty komunistyczne typu generałów Baryła, Oliwa (nie ma lepszego nazwiska) i innych takich. Wiem, bo mój wuj przez ¾ kariery woził tych typów ● Trzy ostatnie z prawej: GRH Milicji Obywatelskiej
Czlowieksniegu Napisano 15 Sierpień 2023 Napisano 15 Sierpień 2023 Wróć... a gdzie wicepremier i/lub krul? Nie oglądałem transmisji, ale na zdjęciach nie znalazłem...
bjar_1 Napisano 15 Sierpień 2023 Napisano 15 Sierpień 2023 Może właśnie tam leciał gdzieś w przestworzach, skoro tak błagalnie patrzą?
Jedburgh_Ops Napisano 15 Sierpień 2023 Napisano 15 Sierpień 2023 44 minuty temu, Czlowieksniegu napisał: Wróć... a gdzie wicepremier i/lub krul? Nie oglądałem transmisji, ale na zdjęciach nie znalazłem... Ón mieszka w takim miejscu, że jeśli wszedł na dach swojej budy, a dodatkowo Grom Group wniósł mu na dach jego ukochaną drabinkę, to część lotniczą „defilady tysiąclecia” spokojnie mógł obejrzeć. A ludzi przecież się boi, to gdzie będzie szedł między społeczeństwo... no nie żartujmy sobie, gdy w spożywczaku przy Mickiewicza widziano ónego ostatni raz 29 lat temu.
Czlowieksniegu Napisano 15 Sierpień 2023 Napisano 15 Sierpień 2023 Żarty żartami, tam kilku kreatur brakuje...- gdzie Suski, Brudziński, itp...- podobnie, jak Macierewicza nie widziałem na zdjęciach. Podobnie, jak nie ma nikogo (?) z opozycji- nie wiem, czy byli zapraszani i focha strzelili, czy nawet nie dostali zaproszenia... Ale wydaje się, że np marszałek senatu, stanowi dość istotną osobę w demokracji parlamentarnej... V-ce, Morawska-Stanecka, składała wieńce przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie, a Grodzki dopiero jutro do Szwajcarii, jak sprawdziłem.
Jedburgh_Ops Napisano 15 Sierpień 2023 Napisano 15 Sierpień 2023 1 minutę temu, Czlowieksniegu napisał: Żarty żartami, tam kilku kreatur brakuje...- gdzie Suski, Brudziński, itp...- podobnie, jak Macierewicza nie widziałem na zdjęciach. No jak dziecko, no normalnie jak dziecko wczoraj narodzone, a o świecie nic nie wiedzące. Widział ktoś kiedyś macierewicza przed wyborami? Przed wyborami on zawsze jest chowany do szafy i to najwyższą półkę, taką, że bez drabinki ani rusz, a drabinki pilnuje Grom Group.
bodziu000000 Napisano 15 Sierpień 2023 Autor Napisano 15 Sierpień 2023 3 godziny temu, Czlowieksniegu napisał: Które zdjęcie jest prawdziwe?
Czlowieksniegu Napisano 15 Sierpień 2023 Napisano 15 Sierpień 2023 Tyle czasu potrzebowaliście, aby ten prosty quiz rozwiązać? Czas umierać...
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się