M81 Napisano 11 Październik 2023 Napisano 11 Październik 2023 Związkiem taktycznym tego rodzaju dysponowała również Islamska Republika Iranu. Irak w tym samym czasie wystawił aż trzy takie brygady.
Janko Muzykant Napisano 11 Październik 2023 Napisano 11 Październik 2023 8 hours ago, Czlowieksniegu napisał: PS "bez podania powodów" nawet nie skomentuję, przez litość... Myślę że wielu z nas ciekawiły powody, chwali się Pan że ma większą wiedzę od eksperta Jedburgh_Ops. A ja już się przyzwyczajam że zamiast konkretów i odpowiedzi na niewygodne pytania są wycieczki osobiste.
Janko Muzykant Napisano 11 Październik 2023 Napisano 11 Październik 2023 7 hours ago, Czlowieksniegu napisał: PS Wiem, wiem... teraz będzie obracanie dookoła, że to "raptem" "11 żołnierzy zawodowych z Dowództwa Generalnego RSZ ".... Faktycznie niepokojące, lecz jaka ranga odchodzących do cywila ? Generałowie ? Czy może sami kierowcy ;)
Jedburgh_Ops Napisano 12 Październik 2023 Napisano 12 Październik 2023 W dniu 10.10.2023 o 12:11, bjar_1 napisał: Rodzina kolegi wróciła wczoraj Herculesem, w Tel-Awiwie to podobno jaja na lotnisku się odbywały. Selekcja - czarni i pielgrzymki wracały oczywiście pierwsze. Maja Hawłasewicz to jedna z mieszkających w Izraelu osób, którym udało się wrócić do Polski w ramach ewakuacji. Gościni TOK FM nie kryła goryczy, gdy mówiła o tym, jak nie mogła zdobyć żadnej informacji w ambasadzie i MSZ. Po przylocie do Polski zobaczyła wystąpienie premiera Morawieckiego dotyczące ewakuacji. - Mną wstrząsnęło, bo to jest hipokryzja absolutnie niesłychana! - stwierdziła. Pisowskie śmiecie są za to idealnie zorganizowane i niezawodne w rozsyłaniu dziś sms-owego spamu „Głosuj na PiS!”.
M81 Napisano 12 Październik 2023 Napisano 12 Październik 2023 On 10.10.2023 o 12:05, Jedburgh_Ops napisał: Jest (na razie nieoficjalna) informacja, że obaj generałowie podali się do dymisji na znak protestu przeciwko temu, co zrobił pisowski chamski propagandysta i prymityw błaszczak z ewakuacją Polaków z Izraela. Takich ewakuacji, szczególnie w takich okolicznościach, nie ogłasza się przed i w trakcie, a jedynie co najwyżej po, a i to niekoniecznie. Pisowskie śmiecie ogłaszały i ogłaszały, że wyślą po Polaków samoloty SP. Tym samym to pisowskie bydło – dla wyborczej propagandy – naraziło na śmierć i pilotów SP i ewakuowanych polskich cywilów. Hamas wali teraz MANPADSami po izraelskich śmigłowcach i to samo mogło spotkać każdy samolot nad Izraelem. Ta teoria najwyraźniej nie obowiązywała w 2011r. https://www.newsweek.pl/polska/ewakuacja-polakow-z-libii-w-srode-rzad-podstawi-embraera/2v5erjt
M81 Napisano 12 Październik 2023 Napisano 12 Październik 2023 3 hours ago, Jedburgh_Ops napisał: Maja Hawłasewicz to jedna z mieszkających w Izraelu osób, którym udało się wrócić do Polski w ramach ewakuacji. Gościni TOK FM nie kryła goryczy, gdy mówiła o tym, jak nie mogła zdobyć żadnej informacji w ambasadzie i MSZ. Po przylocie do Polski zobaczyła wystąpienie premiera Morawieckiego dotyczące ewakuacji. - Mną wstrząsnęło, bo to jest hipokryzja absolutnie niesłychana! - stwierdziła. Pisowskie śmiecie są za to idealnie zorganizowane i niezawodne w rozsyłaniu dziś sms-owego spamu „Głosuj na PiS!”.
Jedburgh_Ops Napisano 12 Październik 2023 Napisano 12 Październik 2023 22 godziny temu, bodziu000000 napisał: Jesteśmy bezpieczni
MarekA Napisano 12 Październik 2023 Napisano 12 Październik 2023 3 godziny temu, M81 napisał: Ta teoria najwyraźniej nie obowiązywała w 2011r. https://www.newsweek.pl/polska/ewakuacja-polakow-z-libii-w-srode-rzad-podstawi-embraera/2v5erjt Jest pewna różnica: poleci a najprawdopodobniej poleci. Ewakuacja samolotami, a może promami. Abo abo. Cytat z twojego linku: "Najprawdopodobniej w środę rano do Trypolisu poleci rządowy embraer, który zabierze do kraju chcących opuścić Libię Polaków - poinformowało we wtorek MSZ. Resort razem z innymi państwami europejskimi rozważa też ewakuację polskich obywateli promami."
MarekA Napisano 12 Październik 2023 Napisano 12 Październik 2023 No i tak offtopic https://www.facebook.com/kiedysbylojakosfajniej/videos/983708039360842/
M81 Napisano 12 Październik 2023 Napisano 12 Październik 2023 15 minutes ago, MarekA napisał: Jest pewna różnica: poleci a najprawdopodobniej poleci. Ewakuacja samolotami, a może promami. Abo abo. Cytat z twojego linku: "Najprawdopodobniej w środę rano do Trypolisu poleci rządowy embraer, który zabierze do kraju chcących opuścić Libię Polaków - poinformowało we wtorek MSZ. Resort razem z innymi państwami europejskimi rozważa też ewakuację polskich obywateli promami." https://www.newsweek.pl/polska/ewakuacja-polakow-z-libii-rzadowy-embraer-wylecial-do-libii/yv6d24d
Jedburgh_Ops Napisano 12 Październik 2023 Napisano 12 Październik 2023 W dniu 11.10.2023 o 17:42, bodziu000000 napisał: Porównajmy szefów sztabu generalnego pod kątem doświadczenia dowódczego: Gen. Rajmund Andrzejczak: - absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych - dowódca: plutonu, kompanii, batalionu - zastępca dowódcy 34 Brygady Kawalerii Pancernej - dowódca brygady w IV i V zmianie polskiego kontyngentu wojskowego w Afganistanie - dowódca 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej - zastępca dowódcy i szef sztabu 12 Dywizji Zmechanizowanej - dowódca 12 Dywizji Zmechanizowanej - Szef Sztabu Generalnego W korpusie generałów od 2011 roku. A teraz ulubieniec Macierewicza, Błaszczaka i PiS Gen. Wiesław Kukuła: - absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Łączności - dowódca plutonu i kompanii łączności - dowódca Jednostki Komandosów w Lublińcu o rozmiarach wzmocnionego batalionu - dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej - dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych - Szef Sztabu Generalnego W 2015 roku jeszcze pułkownik. Dziś generał broni. Wnioski wyciągnijcie sami... W 2016 kukuła, jako dowódca JW Komandosów, zaprosił do jednostki pupila maciarewicza i jawnego agenta Rosji, a także fanatycznego wroga Ukrainy, Andrzeja Zapałowskiego. I ten spokojnie wygłaszał wykłady dla żołnierzy nt. geopolityki, zagrożeń, jakie czyhają na Polskę itp. Zapałowski to ścisły współpracownik Mateusza Piskorskiego oskarżonego o szpiegostwo na rzecz Rosji. Zapałowski, będąc radnym Przemyśla, wezwał nacjonalistów Podkarpacia do bicia uchodźców ukraińskich napływających do Polski po ubiegłorocznym ataku Rosji na Ukrainę. I doszło do bicia tych uchodźców przez kibolską szumowinę. Pan kukuła będzie tym, kim teraz przez przypadek się stał, tylko do wyborów prezydenckich, bo nikt normalny nie będzie kogoś takiego trzymał na takim stanowisku.
Jedburgh_Ops Napisano 12 Październik 2023 Napisano 12 Październik 2023 W dniu 11.10.2023 o 17:42, bodziu000000 napisał: A teraz ulubieniec Macierewicza, Błaszczaka i PiS Gen. Wiesław Kukuła: - absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Łączności - dowódca plutonu i kompanii łączności - dowódca Jednostki Komandosów w Lublińcu o rozmiarach wzmocnionego batalionu - dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej - dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych - Szef Sztabu Generalnego W 2015 roku jeszcze pułkownik. Dziś generał broni. Wnioski wyciągnijcie sami... kukuła, jako dowódca WOT, spokojnie tolerował swojego pułkownika, który dokładnie na wzór ORMO domagał się, żeby żołnierze WOT zajmowali się (wedle własnej „inwencji twórczej”) inwigilacją, obserwacją, podsłuchiwaniem i donoszeniem na swoich sąsiadów, znajomych, rodzinę itp., czy aby nie mają nieprawomyślnych poglądów. Nieprawomyślnych, czyli wiadomo jakich, bo wiadomo z jakich środowisk tworzono WOT. kukuła wyleci na zbity groteskowy berecik, jaki nosi, tylko zmieni się zwierzchnik sił zbrojnych, a zmieni się już niedługo.
M81 Napisano 12 Październik 2023 Napisano 12 Październik 2023 1 hour ago, Jedburgh_Ops napisał: W 2016 kukuła, jako dowódca JW Komandosów, zaprosił do jednostki pupila maciarewicza i jawnego agenta Rosji, a także fanatycznego wroga Ukrainy, Andrzeja Zapałowskiego. I ten spokojnie wygłaszał wykłady dla żołnierzy nt. geopolityki, zagrożeń, jakie czyhają na Polskę itp. Zapałowski to ścisły współpracownik Mateusza Piskorskiego oskarżonego o szpiegostwo na rzecz Rosji. Zapałowski, będąc radnym Przemyśla, wezwał nacjonalistów Podkarpacia do bicia uchodźców ukraińskich napływających do Polski po ubiegłorocznym ataku Rosji na Ukrainę. I doszło do bicia tych uchodźców przez kibolską szumowinę. Pan kukuła będzie tym, kim teraz przez przypadek się stał, tylko do wyborów prezydenckich, bo nikt normalny nie będzie kogoś takiego trzymał na takim stanowisku. Masz ciekawe źródło wiedzy
Utylizator złomu Napisano 12 Październik 2023 Napisano 12 Październik 2023 (edytowane) 1 hour ago, Jedburgh_Ops napisał: kukuła wyleci na zbity groteskowy berecik, jaki nosi, tylko zmieni się zwierzchnik sił zbrojnych, a zmieni się już niedługo. To zależy od wyniku wyborów :) Tej armii i tak nic nie uratuje. Ale się ubawiłem jak ktoś zauważył że do FA-50 GF jest w zasadzie amunicja...no wreszcie jest w stanie walczyć z TS-11 Iskrą...Jaki MON taki myśliwiec przewagi powietrznej...Z Miga-29 do tego "cuda"...gratulacje dla pilotów to będzie 0,5 wylotu do walki w powietrzu. Edytowane 12 Październik 2023 przez Utylizator złomu
Jedburgh_Ops Napisano 12 Październik 2023 Napisano 12 Październik 2023 5 minut temu, Utylizator złomu napisał: Ale się ubawiłem jak ktoś zauważył że do FA-50 GF jest w zasadzie amunicja...no wreszcie jest w stanie walczyć z TS-11 Iskrą... Też się ubawiłem, ale już mi się nie chciało pisać. Pewnie, że jest amunicja do FA-50 - ta sama, co do polskich F-16. Amunicja dobra, bo polska. Niszcząca i rozkalibrowująca lufy po kilkunastu strzałach. Pisowskie MON nie chciało kupować oryginalnej amunicji amerykańskiej, ale (BACZNOŚĆ!) - Silni, Zawarci, Gotowi, gdyby ktoś się pytał, a nie wiedział.
Utylizator złomu Napisano 12 Październik 2023 Napisano 12 Październik 2023 (edytowane) 13 minutes ago, Jedburgh_Ops napisał: Też się ubawiłem, ale już mi się nie chciało pisać. Pewnie, że jest amunicja do FA-50 - ta sama, co do polskich F-16 Ale jak obaj wiemy samolot uzbrojony tylko w działko to nieuzbrojony samolot...dziś. Doczytałem ze Irak kupił TA-50/FA-50 ale Koreańczycy jakoś nie chwalą się ze był używany bojowo... Edytowane 12 Październik 2023 przez Utylizator złomu
Jedburgh_Ops Napisano 12 Październik 2023 Napisano 12 Październik 2023 1 minutę temu, Utylizator złomu napisał: Ale jak obaj wiemy samolot uzbrojony tylko w działko to nieuzbrojony samolot...dziś No fakt, ale jak by cuś to w pojedynku na działka Iskra spokojnie wygra z FA-50, bo Iskrze - z porządną amunicją - działko się nie rozsypie, a w FA-50 szlag trafi działko natychmiast po naciśnięciu spustu. I nie ja tak twierdzę, ale jeden z generałów SP, który niedawno opowiedział o tym dziadostwie i skandalu nieudacznika błaszczaka zarazem.
Utylizator złomu Napisano 12 Październik 2023 Napisano 12 Październik 2023 (edytowane) Z Iskrą chodziło mi bardziej o poziom zaawansowania systemu uzbrojenia- lata 50/60 w PSP XXI weku. Co do FA-50 to znalazłem tylko film jak FA-50 rzuca bombę na slamsy na Filipinach: Czyli samolot na wojnę domową. Edytowane 12 Październik 2023 przez Utylizator złomu
Jedburgh_Ops Napisano 12 Październik 2023 Napisano 12 Październik 2023 2 minuty temu, Utylizator złomu napisał: Znalazłem tylko film jak FA-50 rzuca bombę na slamsy na Filipinach: Czyli samolot na wojnę domową. SP RP mogą se pomarzyć o takich sukcesach. Sam tylko Żytiel po korekcie z czerwca 2023 sprawi, że ten żałosny samolocik nie zbliży się na 30 km do linii frontu.
Utylizator złomu Napisano 12 Październik 2023 Napisano 12 Październik 2023 (edytowane) Ale najważniejsze byśmy my Polacy i nasi sąsiedzi, np Białorusini żyli w dobrych sąsiedzkich stosunkach, przecież dzień można zacząć bardzo miło, przyjemnie rozmową z sąsiadami na granicy polsko-białoruskiej: Miłość powinna łączyć ludzi mimo granic Edytowane 12 Październik 2023 przez Utylizator złomu
Jedburgh_Ops Napisano 12 Październik 2023 Napisano 12 Październik 2023 Tak, to jest bardzo prospołeczne i jakże chroniące - tak po przyjacielsku - tę drugą stronę przed samotnością. Mogłoby padać fakjorself, co byłoby smutne, bo skazywałoby przyjaciół na samotność, a tak są obietnice, że państwo wykonają przyjazną czynność razem.
Jedburgh_Ops Napisano 13 Październik 2023 Napisano 13 Październik 2023 10 godzin temu, Utylizator złomu napisał: no wreszcie jest w stanie walczyć z TS-11 Iskrą Iskra - dobra rzecz, nie do zdarcia. Mój kolega z TSWL wsiadł kiedyś do Iskry i coś mu się pozajączkowało i na postoju wciągnął Iskrze podwozie. Afera była na 24 fajerki, ale wyremontowano ten samolot i latał do końca resursu.
Jedburgh_Ops Napisano 13 Październik 2023 Napisano 13 Październik 2023 25 minut temu, bodziu000000 napisał: Kwintesencja rządów szumowiny piss. Aroganckie, bezczelne chamidło w postaci rzeczniczki SG to jedno, ale uczynienie sobie „komentatora” i „eksperta” pisowskich mediów z oszusta, kryminalisty, wyrokowca i oszusta wciąż czynnego to właśnie kwintesencja zbydlęcenia tego kraju zafundowanego Polakom przez pisowskie męty.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się