Skocz do zawartości

73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wszyscy wiedzą że uwłaszczanych chłopów (którzy sami nazwisk nie posiadali), nazywano zazwyczaj nazwiskami swoich panów. Tak więc Poniatowski może być co prawda potomkiem księcia ale najprawdopodobniej jednak jest potomkiem któregoś z jego przelicznych parobków :P Np Kaziuka Poniatowskiego - czytaj dosłownie: Kaziuka należącego do Poniatowskiego".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzęczyszczykiewicz
A ja się nie dziwię, że młodzi ludzie (do 3-0-35 lat) którzy w porażającej większości jeszcze wszystkich smaków życia nie poczuli, traktują tę rocznicę (jak i inne) dość swobodnie.
czy nie tak właśnie powinno być? Chyba jednak właśnie tak, skoro natura tak nas stworzyła, żeby szybko wypychać z pamięci przykrości i traumy. Bo to niczego nie buduje, do niczego nie prowadzi."

a przy reklamie dla przedsiębiorstwa Maspex kolega czasem nie pracuje? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walduś, mnie tak bliżej 60 i jakoś nie mam skłonności z powodu rocznicy każdej klęski walić głową o bruk, lat swoich bym nie dożył.A co do tego plakatu to poczytaj jak się dla żartownisiów to skończyło,przeprosili, dali pół bańki dla weteranów, z agencją rozwiązano współpracę, a kilku pracowników tejże stało się bezrobotnymi.Jeśli liczysz że ktoś z tego powodu skoczy z Poniatowskiego do Wisły to raczej marne szanse.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 7 months later...
Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak zaprasza na uroczyste obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przy pomniku rotmistrza Witolda Pileckiego we Wrocławiu. Przebieg uroczystości: 16:45 - rozpoczęcie uroczystości pod pomnikiem 17:00 - godzina "W 17:05 - apel pamięci i salwa honorowa 17:15 z- złożenie kwiatów Po uroczystościach przy pomniku rotmistrza Witolda Pileckiego o 18:00 w Kościele Garnizonowym p.w. Św. Elżbiety we Wrocławiu rozpocznie się Msza Święta."

https://www.duw.pl/pl/biuro-prasowe/zapowiedzi/14570,Obchody-74-rocznicy-wybuchu-Powstania-Warszawskiego.html

Ja się wybieram...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunek dla bohaterów.
Przyjdą też i tacy którzy będą obłudnie się zachowywać i podlizywać.Będą kadzić żyjącym powstańcom, pełni fałszu i obłudy.Liczący na zbiorową amnezję i krótką pamięć tego jak się zachowano wobec pani Wandy Tkaczyk-Stawskiej, czy też próba wyrwania przez dyrektora Muzeum PW mikrofonu weteranowi , który zaczął się wypowiadać nie w/g linii partyjnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambasador dojczlandu z okazji rocznicy wydał oświadczenie, że jest mu przykro i w ogóle flagi w dół, to ładnie z jego strony.

Przejrzałem strony internetowe kilku największych niemieckich gazet i tygodników a tam nic, cisza, piszą o różnych duperelach, że coś tam w Portugalii albo w Szwajcarii, w Afryce Rosjan zabili, żeby psom wody dawać, a o rocznicy wybuchu powstania, o jednym z najważniejszych świąt u swojego sąsiada nic, ani słowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tvp.info/38325754/news-portalu-tvpinfo-marsz-powstania-warszawskiego-przerwany-na-zadanie-prezydent-gronkiewiczwaltz
a u nas za przekreślony sierp i młot się rozwiązuje marsz tak jak za powieszoną swastę ściga...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję tych młodych zdolnych rodzimego chowu skoszarować, przeszkolić, trzymać pod kluczem. najlepiej gdzieś w Borach Tucholskich. Używać w dyskusjach z młodymi, zdolnymi, pełnymi dobrych chęci z przymusowego importu. To zagwarantuje, że do nas przybędą tylko ci, za którymi rzeczywiście w kraju pochodzenia ganiano z maczetami.
;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erih, a jesteś pewien że rodzimy chów nie dostanie łomotu od chowu importowanego?Jak się tak popatrzy na tych zombie z telefonikiem w rękach ze wzrokiem wbitym w wyświetlacz , w rurkach na chudych nóżkach , oddzielonych od rzeczywistości słuchawkami wepchniętymi w uszy przechodzących przez skrzyżowanie,to nie byłbym taki pewien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj żadna niemiecka gazeta nie wspomniała o Powstaniu Warszawskim (sprawdzałem tylko raz, może coś mi umknęło) za to dziś wszystkie tamtejsze media piszą o powstaniu w Treblince. Czyli, można przypuszczać, że za mordownie Żydów to jest im przykro a za mordowanie Polaków to już niekoniecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fala, nie osiemdziesiąt a góra 40%. Ale i tak, interesujący nas w tym offtopiku target daje wystarczającą masę, by nie przejmować się zombiakami ze smartfonami. Niech się zombiaki snują w swym naturalnym środowisku galerii handlowych do zdarcia kciuków od dotykowych ekranów, czort z nimi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie