Skocz do zawartości

Postrzelony przez myśliwego


witian

Rekomendowane odpowiedzi

Karma wraca....

Pies nadepnął na broń, kula trafiła myśliwego. Mężczyzny nie udało się uratować

Nie żyje myśliwy z amerykańskiego stanu Kansas, który został postrzelony w plecy ze strzelby leżącej na tylnej kanapie samochodu - informują lokalne media. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że broń wystrzeliła, gdy nadepnął na nią pies ofiary.

Do zdarzenia doszło rankiem 23 stycznia czasu lokalnego na terenie hrabstwa Sumner, w pobliżu miejscowości Oxford i Wellington. Jak wynika z informacji przekazanych lokalnym mediom przez biuro miejscowego szeryfa, śmiertelnie postrzelony myśliwy siedział na przednim fotelu pasażera. Na tylnej kanapie leżał sprzęt łowiecki, w tym strzelba. Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że broń wystrzeliła, gdy nadepnął na nią pies ofiary. Kula raniła mężczyznę w plecy. Ratownicy pojawili się na miejscu kilka minut później, jednak pomimo rozpoczętej reanimacji myśliwego nie udało się uratować, podała stacja KWCH 12 NEWS.

[...]

https://tvn24.pl/swiat/usa-bron-wystrzelila-bo-nadepnal-na-nia-pies-nie-zyje-mysliwy-6646359

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjęta przez Sejm w czwartek ustawa o zmianie ustaw w celu likwidowania zbędnych barier administracyjnych i prawnych zdejmuje z myśliwych obowiązek przedstawiania orzeczeń, a tym samym poddawania się okresowym badaniom lekarskim i psychologicznym – alarmuje organizacja pozarządowa Pracownia na rzecz Wszystkich Istot.

Znoszące to wymaganie poprawki przyjęte zostały głosami wszystkich obecnych Prawa i Sprawiedliwości i prawie wszystkich posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego. – Posłowie, którzy w 2018 r. przyjęli oczekiwane przez społeczeństwo zmiany dotyczące myśliwych, po cichu, pod pretekstem ograniczenia barier administracyjnych, znieśli obowiązek badań lekarskich – zwraca uwagę Radosław Ślusarczyk z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot.

-----------------------

Ciekawe, jak to-to będzie się miało do pozwoleń na broń....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

 Mięsiarze zawsze  trzymali z partią rządzącą. Za komuny kto należał do PZŁ? Albo pierwszy sekretarz albo milicjant, albo trep. Dzisiejsi mięsiarze to ich potomkowie plus nowobogaccy. Z tą małą różnicą, że kiedyś chełpili się swoim zamiłowaniem a dziś duża część społeczeństwa patrzy na nich z pogardą. 

Edytowane przez dago2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
3 godziny temu, dago2 napisał:

Ale myślisz o utylizacji myśliwego?

Z tego, co wiem puszczanie psów w lesie luzem jest zabronione i mógł go śmiało odstrzelić zgodnie z prawem. Problem jest z tym, co zrobił z truchłem psa dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bjar_1 napisał:

Z tego, co wiem puszczanie psów w lesie luzem jest zabronione i mógł go śmiało odstrzelić zgodnie z prawem. Problem jest z tym, co zrobił z truchłem psa dalej.

Z tego co wiem, zgodnie z prawem myśliwy, zanim strzeli, musi mieć w 100 proc. zidentyfikowany cel. 

Zastrzelenie psa(bezdomnego, nie stwarzającego bezpośredniego zagrożenia) przez myśliwego jest zgodne z prawem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie