Skocz do zawartości

Postrzelony przez myśliwego


witian

Rekomendowane odpowiedzi

Przenośnej lodówki i telewizora tam nie było? w tej przytulnej ambonce z plexą w okienkach i zapewne dywanikami i podusią na ławce - co już jest standardem jak zauważyłem.
Ale żeby mając 23 lata nie wiedzieć czym się kończy zabawa palnikiem w zamkniętym pomieszczeniu, to naprawdę trzeba być ciulem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle sztuk wiezionych na jeden raz? Takie coś było możliwe bo ja wiem, w latach dwudziestych, po wielkim polowaniu z kilkusetosobową nagonką, ale dziś? Lipa jakaś.
W dodatku tusze nijak n ie zabezpieczone przed wypadnięciem z przyczepki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, lipa. Z rudla pozyskuje się jedną, dwie sztuki. W pędzeniu idą jeden, z rzadka dwa rudle. Często żaden. Z dużych zbiorówek w terenie bogatym w sarny, gdzie w sezonie zimowym za jednym przejazdem widywałem z samochodu 5-6 rudli, duża zbiorówka miała w pokocie maks trzy sarny.
Co do pokotu z lisów- na terenach gdzie jeszcze występuje lub usiłuje się reintrodukować np cietrzewia, choć zapewne zaponiedługo będą to również zające i inna drobna zwierzyna, setka lisów w jednym pokocie to sukces, ale nie kuriozum. Lisy mnożą się nieprzytomnie, co zawdzięczamy masowemu szczepieniu przeciw wściekliźnie.
A lis, jak sobie w lesie i polu nie poje, to jako oportunista, znajdzie sobie inne źródło pokarmu.
Może być kurnik, może być śmietnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura wygląda tak - korzystając z sianej paniki o wściekliźnie szukamy kozła ofiarnego którego na to zaszczepimy, ale pod warunkiem że ma ładne futro do pogonienia za pln.Normalnie można by z miejsca wyrżnąć cały szkodliwy gatunek, ale to było by nieekonomiczna zabawa na krótką metę.
Potem dorabiamy wersję, jakoby wścieklizna była jedynym regulatorem populacji rudego i robim odstrzał.Robim to oczywiście z ciężkim bólem serca, ale jest to konieczne bo lis wyżre nam drobną zwierzynę przeznaczoną do rozstrzelania.Poza tym zagryzie kury, jajca i wyliże opakowania po margarynie w śmietniku.Normalnie kupił by se kuraka w Lidlu, ale w paśnikach nikt kasy nie zostawia.

Genialne! :D


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora vis1939 12:53 01-02-2018
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie