Skocz do zawartości

Postrzelony przez myśliwego


witian

Rekomendowane odpowiedzi

@ Teraz widać kto i jak tworzy takie ustawy", najbardziej podoba mi się że prezes głosował za choć nie wiedział o co chodzi, a teraz jest przeciw bo w końcu mu powiedzieli.

_______________________________


Tak jest, gdy się jest socjopatą od ćwierci wieku nie wychodzącym samodzielnie z domu, bojącym się ludzi i społeczeństwa, nie mającym pojęcia co i jak realnie wygląda na świecie.

Tak jest, gdy wychodzi się z domu w asyście 24 ochroniarzy. Ciężko chory psychopata bez kontaktu z rzeczywistością. IQ też wysiada, skoro nie wie się, na co się głosuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ A tego od kuwety i żarcia liczyli?
_______________________________________________


Słusznie. Licho wie, ile kot ma ochroniarzy-byłych gromowców, bo tacy strzegą chorego pokurcza.

Tak, czy siak, kurdupel ostatni raz samodzielnie wyszedł z domu do swojego kochanka Piotra Polaszczyka w pierwszej połowie lat 90.

Całe życie pod kiecką mamusi albo pod osłoną 24 ludzi Grom Group. I na takiego niedojdę jakiś sort głosuje.

Tusk w Brukseli idzie do spożywczaka bez żadnego ochroniarza - a tu homoseksualny maminsynek nie rusza się z domu bez oddziału eks-gromowców. Czy może być coś bardziej żałosnego? Po prostu obraza rodu męskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie jestem fanem kurdupla prezesa, ale ten ulewający się jadem i bólem dupy bełkot Jedburgh_Ops jest na rynsztokowym poziomie.
Hebda kasuj te polityczne wypociny i skupmy się na tym co najmilsze, czyli osriewaniu wąsatych miernot z pod znaku PZŁ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gaciowych to nie martw się o przetrwanie gatunku - mnożą się w wojsku na potęgę. A na emeryturce, choć na służbie w kaburze nosili kanapki, pchają się po broń śrutową i sztucery.
Z którymi bardzo często sobie nie radzą.
Nad nowobogackimi łatwiej zapanować, przynajmniej jeżeli zarząd koła ma cochones.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy kwiatek. W rassiji ale mentalność ta sama.

Myśliwy wypuścił z samochodu psy i zginął. Za spust dubeltówki pociągnął... czworonóg


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,22931065,mysliwy-wypuscil-z-samochodu-psy-i-zginal-za-spust-dubeltowki.html#BoxNewsLinkImg&a=167&c=96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://lodz.onet.pl/burmistrz-blaszek-zadarl-z-mysliwymi-troche-sie-boje-ze-mnie-odstrzela-ale-odejde-z/wjx76x1

Burmistrz Błaszek zadarł z myśliwymi. "Trochę się boję, że mnie odstrzelą, ale odejdę z hukiem

Karol Rajewski, burmistrz Błaszek pod Sieradzem, doniósł na myśliwych do Prokuratury Krajowej oraz 49 prokuratur rejonowych w kraju. W jego opinii, myśliwi nie polują, a kłusują, są zatem "organizacją przestępczą o charakterze zbrojnym. Teraz myśliwi zamierzają pozwać Rajewskiego o zniesławienie. Zapowiadają też, że odpowie za wprowadzanie w błąd organów ścigania.

Podstawą doniesienia burmistrza o możliwości popełnienia przez związki łowieckie przestępstwa był wyrok Trybunału Konstytucyjnego z lipca 2014 roku
Wyrok stanowił, że włączanie prywatnych działek w obręb obwodów łowieckich jest niezgodne z konstytucją
Przepis ten, jako niekonstytucyjny, w styczniu 2016 roku utracił moc prawną
Mimo to, sejmiki wojewódzkie nie uchyliły uchwał o obwodach łowieckich jako bezprawnych, nie zrobili tego także wojewodowie, choć obwody funkcjonują na podstawie przepisu uznanego za niekonstytucyjny
Według burmistrza Błaszek, było to celowe działanie myśliwskiego lobby, liczącego na to, że wyroku TK nikt nie zauważy
Magda Gałczyńska, Onet: Kilka dni temu, by użyć terminologii myśliwskiej, wypalił pan nie z dwururki, ale z armaty. Doniósł pan na Polski Związek Łowiecki do Prokuratury Krajowej oraz 49 prokuratur rejonowych, nazywając myśliwych "związkiem przestępczym o charakterze zbrojnym. To nie przesada?

Karol Rajewski, burmistrz Błaszek: Nie, to jest fakt. Od dwóch lat polują na terenach, na których nie mają prawa przebywać, bo uchwały sejmików wojewódzkich, które ustanawiają obwody łowieckie, straciły moc prawną. Tym samym od dwóch lat w Polsce nie istnieją obwody łowieckie

Dlaczego "nie istnieją? Przecież są, myśliwi w ich obrębie polują...

Ale nielegalnie, co chciałem wykazać. Po prostu był wyrok Trybunału Konstytucyjnego, z lipca 2014 roku, który stanowił, że art. 27 ust. 1 ustawy Prawo Łowieckie jest niezgodny z konstytucją. To był ten przepis, który pozwalał włączać prywatne działki w obręb obwodów łowieckich. Od dwóch lat ten przepis nie obowiązuje, więc tym samym, nie ma podstawy prawnej do tworzenia obwodów. Nikt nowego prawa nie napisał, nikt starego nie poprawił, więc fakty są, jakie są: niekonstytucyjny przepis, na mocy którego powołano obwody łowieckie, zniknął z polskiego porządku prawnego. Zniknęły więc i obwody, chyba że uznamy, że działają bezprawnie. Na to właśnie zwróciłem uwagę w moim doniesieniu do prokuratur

A Związek Łowiecki od razu odpowiedział, że pozwie pana o zniesławienie. Więcej - chcą też by odpowiedział pan za rzekome wprowadzenie organów ścigania w błąd...

No właśnie, odbieram to jako typową dla tego środowiska strategię zastraszania. Odpowiedzieli agresją, licząc na to, że się przestraszę. Nie przestraszę się, bo już się boję. Tego, że mogę któregoś dnia zniknąć.

Jak to "zniknąć?

Wie pani, jakaś zbłąkana kula podczas polowania... Przecież wypadki się zdarzają, prawda? A ja jestem dla myśliwych wybitnie niewygodny, więc wszystko może się zdarzyć. I powiem szczerze, że na spacery przestałem już chodzić, bo zwyczajnie się boję. Niby wstyd się do czegoś takiego przyznać, ale tak jest. Pewne jest jedno, jeśli zniknę to z dużym hukiem, nie będzie tak, jak z moim ojcem...

A co stało się z pana ojcem?

W 1983 roku jakiś myśliwy, czy raczej kłusownik postrzelił jego konia. Ojciec napisał skargę do Związku Łowieckiego, a gdy szedł wysłać ten list, ktoś go napadł i skatował. Zmarł kilka tygodni później, listu, który miał w kieszeni nigdy nie znaleziono. On prawie nikomu nie powiedział o tych kłusownikach, chciał załatwić sprawę po cichu, tylko ze Związkiem Łowieckim. Ktoś się jednak dowiedział... Ja cicho siedzieć nie będę, narobię rabanu na całą Polskę, a jeśli coś mi się stanie, to mam nadzieję, że sprawa będzie dokładnie zbadana. To nadzieja trochę wbrew faktom...

Czy to nie jest zbytni dramatyzm? W końcu mamy do czynienia z normalnymi ludźmi, tyle że lubią polować? To nie jest przecież mafia!

Oj, nie byłbym taki pewien... Przecież wśród myśliwych są i prokuratorzy, i samorządowcy, i nawet biskupi... W tym środowisku "ręka rękę myje, wszystkie "nieco śmierdzące interesy załatwia się przy flaszce podczas polowania. Tak było, jest i, obawiam się, jeszcze przez jakiś czas będzie. Tyle że wszyscy ci myśliwi powinni pamiętać, że polują, w mojej ocenie, bezprawnie, czyli kłusują

I co się teraz powinno stać? Śledztwo, o ile zostanie wszczęte po pana zawiadomieniu, na pewno będzie trwało dość długo...

To prawda, więc teraz powinny jak najszybciej zadziałać sejmiki wojewódzkie oraz wojewodowie w całym kraju. Ponieważ wyrok TK jest jednoznaczny, a w tym kraju obowiązuje chyba jeszcze konstytucja, sejmiki powinny masowo uchylać uchwały o obwodach łowieckich. A jeśli nie one, to powinni je uchylać wojewodowie, którzy przecież pracę sejmików nadzorują. Tyle że żaden z tych organów nie zareagował, mimo że od wejścia w życie decyzji Trybunału minęły dwa lata. Uznałem więc, że czas na mój ruch, czyli to doniesienie do prokuratury. Zresztą, planuję kolejne kroki.

Jakie?

Zastanawiamy się z prawnikiem, czy nie złożyć wniosków do wszystkich sądów administracyjnych w kraju o unieważnienie uchwał powołujących obwody łowieckie. Taki wniosek złożyć może każdy obywatel, w każdej części Polski. A sądy, jak przypuszczam, natychmiast te uchwały sejmików uchylą, bo przecież podjęto je na podstawie niekonstytucyjnego przepisu. I, co bardzo ważne, każdy obywatel w tym kraju powinien wiedzieć, że myśliwi nie są wszechwładni, a legalność ich działalność stoi pod dużym znakiem zapytania. Powiem wprost, w mojej ocenie, oni po prostu kłusują i powinni ponieść za to karę. A policja powinna jak najszybciej odebrać tym ludziom broń.

Ale raczej tego nie zrobi, mimo że złożył pan taki wniosek, bo mam wrażenie, że myśliwi, mimo pana starań dostali właśnie kolejne, potężne przywileje. Mówię o specustawie o zwalczaniu chorób zakaźnych u zwierząt, w której znalazł się zapis o tym, że w Polsce obowiązuje zakaz utrudniania i uniemożliwiania polowań. Są też kary...

To prawda, ta ustawa to jest jawny skandal i przykład tego, jak silne jest lobby łowieckie. Kary za utrudnianie polowania mogą wynieść nawet pięć tysięcy złotych, więc to nie jest drobiazg. A posłowie, także opozycji, ten projekt poparli, bo, powiem szczerze, moim zdaniem nie mieli pojęcia, za czym podnoszą ręce. Nowe przepisy dają myśliwym prawo do wyrzucenia nas z lasu, łąki, a nawet własnej działki. Jak to wygląda w praktyce, przekonał się, choćby, ten mistrz psich zaprzęgów, którego straszyli bronią i wyrzucili z lasu. Równie dobrze mogą wyrzucić rolnika z jego pola w trakcie orki czy panią redaktor z własnej działki. Oczywiście, pod warunkiem, że uznamy, że obwody łowieckie wciąż istnieją. Dla mnie - nie istnieją.

Co będzie dalej? Pan doniósł do prokuratury na myśliwych, oni donieśli na pana - i co teraz?

Czekam na decyzje prokuratury. W jednej i drugiej sprawie. Zobaczymy, jak będzie. W międzyczasie zapewne zwrócę się do sądów administracyjnych, a w wolnych chwilach będę uspokajać moją mamę.

Dlaczego?

Bo się o mnie boi. Wie, z kim zadarłem, wie, jak to się dla mojego ojca skończyło... Tyle że ktoś musi się im, myśliwym w końcu przeciwstawić, padło na mnie, nic nie poradzę. Jakoś to udźwignę, chociaż część ludzi pewnie mnie uzna za wariata, który rzuca się z motyką na słońce. Ale ja się nie poddam, ktoś musi te krwawe rozrywki ukrócić. Niech sobie polują ci, którzy wiedzą, co robią i robią to w granicach prawa. Cała reszta, ci straszący zwykłych ludzi bronią albo chcący polować na prywatnych działkach to są dla mnie po prostu przestępcy.

*Dodajmy, że w sprawie granic obwodów łowieckich zapytaliśmy już łódzki Sejmik Wojewódzki oraz wojewodę o ich działania związane z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Wciąż czekamy na odpowiedź."


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 19:13 23-01-2018
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie