Skocz do zawartości

Pociąg z diamentami znaleziony pod Wałbrzychem? Niewykluczone! vol. 10


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 477
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pan Słowikowski a za nim K. i R. mieli swoją idee fix i konsekwentnie dążyli do jej zrealizowania. Za to im szacunek. Nie udało się - trudno, tak w tej dziedzinie bywa, 1 na 99 strzałów jest celny, reszta nie. Popełnili też kilka istotnych błędów, ale na błędach się uczymy. Tak przy okazji to pewien jestem, że stratni to oni nie będą.
Natomiast cwaniactwo, buractwo, tępotę, głupotę i jeszcze kilka podobnych zalet" wykazali ci, którzy podpięli się na krzywego do tego wózka i próbowali się przy okazji na tym wylansować lub zrobić jakiś yznes". Palcem pokazywać nie będę, wszyscy wiedzą kto zacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczek z Paździochem pobili się o znalezioną przy śmietniku reklamówkę.

Potem okazało się, że są w niej obierki od ziemniaków. Ale i tak już nigdy nie powiedzą sobie Dzień dobry sąsiedzie".

http://natemat.pl/155095,przez-zloty-pociag-w-ruch-poszly-piesci-poszukiwacze-skarbow-skoczyli-sobie-do-oczu-krewkich-odkrywcow-rozdzielila-policja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pociąg! Nieprawda, mój! Milicja!!! Złodziej, ukradł mi pociąg! Nie, to on mi ukradł! On kłamie! Ja byłem pierwszy! Nie, to mój pradziadek był pierwszy!

Spokojnie, proszę o dowody tożsamości. Najpierw Pana wersja. Jak wygląda ten pociąg? Ile wagonów, której klasy, towarowy czy Pendolino, elektryczny czy parowy? Proszę opisać. Jakiś dokument stwierdzający własność? Tylko wypis z psychiatryka? Obawiam się, że postępowanie zostanie umorzone......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta historia jest piękna.
Pokazuje jak łatwo jest nabrać ludzi jeśli tylko chcą być nabrani.
Pokazuje jak logika i zdrowy rozsądek przegrywają z wiarą.
Pokazuje jak zawzięcie potrafią swoich idoli bronić ci, którzy dali się nabrać.
Pokazuje, teraz, na końcu, jak trudno się przyznać, przed samym sobą i innymi, że zostało się nabranym.
I pokazuje jeszcze, jak niektórzy łatwo przechodzą w tryb ja nic takiego nie mówiłem"

Ciekawe, czy którykolwiek z wyznawców złotego pociągu będzie miał na tyle jaj i honoru żeby przeprosić wszystkich, których odsądzali od czci i wiary albo nazywali debilami za poddawanie w wątpliwość prawdomówności panów odkrywców"

Bilans ostateczny:
na plus - Wałbrzych miał swoje pięć minut sławy i darmową promocję, o jakiej tylko można pomarzyć, a kilku przedsiębiorczych przy okazji zarobiło nieco grosza.

na minus - środowisko poszukiwaczy i eksploratorów zostało ostro skompromitowane, bo zadziała niestety odpowiedzialnośc zbiorowa, a smród po złotym pociągu się tak szybko nie odklei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie zauwazyliscie ze tutaj cos nie gra? przez rok zalatwili pozwolenia robili badania robili zament i ruch jednym slowem do tego zeby po roku wydłubac trzy dziury w ziemi co stanowi pare godzin koparki? tereaz odrabia ze jednak nic nie ma i nie bylo .....to wyglada jak operacja dezinformacyjna zeby albo cos faktycznie sprawdzic i dobrac sie do tego jak troszke sie sytuacja uspokoi pod pozorem robienia porzadku po sobie ....albo....ten rok byl potrzebny ezby na spokojnie dobrac sie do pociagu a teraz pod pozorem poszukiwan dla gawiedzi zaciera sie slady i robi porzadek.... dlaczego zamiast zrobic 3 odwierty w 1 gora 2 dni robi sie roboty ziemne ciezkim sprzetem? gdzie tutaj sens gdzie logika? ale efekt propagandowo psychologiczny osiagniety?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całą tą historię można też spojrzeć z innej strony. Mianowicie, wbrew powszechnie panującej opinii, trzeba się znać i rozumieć działanie stosowanego sprzętu. Szczególnie gdy nie jest to monetka pod wykrywaczem Tesoro albo innym badziewiem, którą da się wydłubać bytem, najwyżej motyczką.
Ci którzy się znali, bez kopania stwierdzili że nie ma tam pociągu, używając jednoznacznego określenia a pewno". Ale chłopki-roztropki zawsze wiedzą lepiej. No i okazało się. A wtopioną kasą się nie martwcie. Trafiła do bystrzejszych, nie zmarnowała się. Tak to już jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakacje się kończą. W dziale ID nie ma komu zidentyfikować głupiego orła z żołnierskiej czapki, a tu wrze. Jako założyciel wątku pod nazwą: Pociąg z diamentami znaleziony pod Wałbrzychem? Niewykluczone!", biorąc pod uwagę, że kwestia dotycząca ajwiększego skarbu" ostatnich lat została rozstrzygnięta, zwracam się z prośbą do moderatorów o zamknięcie wątku.

Pozdrawiam

S.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed nami druga połowa poszukiwań. Ten tunel jest, tylko my go cały czas po górze chwytamy"

- Mamy ciągle 50 procent szans, że tunel znajdziemy - mówi Piotr Koper"

No to jak on jest, to dlaczego mają tylko 50% szans by go znaleźć? Oj tam oj tam, się słówek czepiają.... A co on, doktor nauk matematycznych? Człowiek pracy. Projekt badawczy spod palca na brudnej masce dostawczaka narysuje - odwiert tu, tam, siam - i bam. Jest wagon z diamentami, drugi ze złotem, trzeci z armatą (o, jaką wielką). Ale na 50%. To znaczy na 100% - ale tak trochę na 50%. Jakby jednak nie znaleźli, to tunel jest na 100%, ale możliwości jego znalezienia to 0%. I tyle. Wilk syty i owca syta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest ten porcelitowy ajzolator, czy zostanie poddany konserwacji, do jakiego muzeum trafi? Czy może już został potajemnie wywieziony za granicę? Proszę o społeczne przypilnowanie sprawy. Taki ajzolator to kawał historii regionu, kolejnictwa oraz niemy świadek zamordowania domu maskującego wejście do tunelu oraz zburzenia rodziny go zamieszkującej - albo odwrotnie. Być może powinien być przesłuchany przez pion śledczy IPN do tej sprawy. Jak nie będzie gadał, to pójdzie do magazynu, a nie do gabloty w Pałacu Czartoryskich. Proszę moderatora o wydzielenie wątku w sprawie ajzolatora - od razu vol.1, 2, 3, 4.
Dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie