Jump to content

fullriede

Forum members
 • Posts

  176
 • Joined

 • Last visited

  Never

fullriede's Achievements

0

Reputation

 1. https://jadwiga604.blogspot.com/2016/08/pilne-19-letni-sebastian-marionow.html
 2. Niestety, musicie pozostać przy moich zapewnieniach. Nie jestem właścicielem. Ale z całą pewnością - przynajmniej jeden Hotchkiss z Helu zachował się do naszych czasów.
 3. Tak dla czystego, kronikarskiego obowiązku - ta podstawa od kilku lat jest już w prawidłowym zestawie. Góra" czysto polska, z wyrażnie widocznym orłem, oznaczeniami - słowem z pełnymi szykanami.... No i z tego samego półwyspu. Tata z mamą :-))))
 4. http://miastokolobrzeg.pl/historia/18393-wyciagneli-niemieckie-dzialko-z-dna-baltyku.html
 5. Wiele lat temu - las pod Koszalinem. Na głębokości 20-30 cm, równo Zakopane, prostokątne pudełko z jakiegoś białego stopu, ze śladami korozji. Zamknięte. Otwieram - wyschnięty na wiór zdechły chomik.
 6. Nie byłem agentem i na pewno nigdy nic nie podpisałem. A jak podpisałem, to na pewno nikomu nie zaszkodziłem. Ale nie podpisałem, bo nikomu nie zaszkodziłem. A ten, co mu podpisywałem, to zaświadczy, że nie podpisałem. Ale umarł, nie szkodzi, bo mu nie podpisywałem. A w ogóle to nie donosiłem, bo to były płotki i się im należało. Ale i tak nie donosiłem. Społeczeństwo jest juź wytresowane, bełkot łyknie - jak karmny gąsior gałki.
 7. Nie, no kto tu hejtuje???? No skąd takie podejrzenia???? Niesprawiedliwość krzycząca do nieba :-))) Brudna maź, bo nie wybrała półanalfabety na prezydenta - a od początku nie wiezrzyła w debilizmy głoszone prżez jakiegoś faceta od kafelków.... Ja przepraszam za wszystko - a ta poniemiecka wódka z lasu - to absolutnie nie jest bredzenie. To jest naukowo dowiedzione. Tak było. Tylko idiota w to nie uwierzy. Skoro była wódka - to jest pociong. 2+2 = 6 i pół Jak ktoś powie, że 4 - to hejter i brudna maź.
 8. Po historii z wódką, wymyśloną przez meliniarę ( z konkubentem) - na użytek klientów z gąbczastym zwyrodnieniem mózgu - muszę się przeżegnać... Czy tutaj wystarczy jeszcze psychiatra - czy już tylko egzorcysta? Ja już wolę mieć małą głowę i ciasny mózg.... Streszczenie: Pociąg jest - a nawet jak go nie ma, to za swoje piję, ile chcę. Epppp... Nie stać was, łapciuchy, eppppp.... epppp.... Szlachta się bawi, epppp.... Bendem chciał, to, eppppp.... , to, eppppp..... to se do basenu szampana naleję, eppppp... a potem do niego nasikam.... epppp..."
 9. Swoją drogą - brzydko się chwytają.... Jeden i drugi ma po kilkadziesiąt lat...... Stanąłby taki dojrzały mężczyzna jeden z drugim - i powiedział prawdę. Nie. Lepiej konfabulować jak czterolatek. Ech......
 10. O - i jest salomonowe wyjście z sytuacji. Odradzali nam wiercenia, deszcz pada, wiertnica nie wjedzie - bla bla. No sami wicie i rozumicie. Bedom za to badania (Zośka, rozbieraj siem, doktor przyjechał). A nie tam jakieś odwierty dla cwelów manuelów.... No ale kończy się ważność zezwolenia od konserwatora.... No i dobrze. Teraz tak zrobimy, że nie dostaniemy następnego. I - voila - pociąg jest, myśmy się nie mylili. Tylko te wredne urzędasy, wiadomo..... I będziemy płakać rzewnymi łzami - on tam jest.... On tam jest....... Frajerów mnóstwo, wielu będzie nas nawet bronić.
 11. Jeśli Koper i Richter mają chociaż resztki rozsądku - to powinni za chwilę przedstawić jakieś obiektywne" problemy uniemożliwiające dalsze poszukiwania. Np. - suczka Ada - Pana Kopra - zwichnęła nóżkę - trzeba wszystko rzucić i się nią zająć. Pan Richter - nagle nadszedł termin jego wylotu na urlop na Bali. Nie da się przełożyć - sami wiecie - na urlop na Bali byście sami robili z 15 lat. Albo - nadeszła pora deszczowa. Dżungla upomniała się o swoje..... Wrócimy, gdy warunki będą bardziej sprzyjające". Całe programy telewizyjne kończą się taką sentencją i nikt halo nie robi.
 12. Taka romantyczna historia.... A ile w niej chciwości, fałszu, oszukiwania kolegów, kłamstwa, obłudy, szaleństwa, zaślepienia, amoku.... Złoto, złoto, złoto, bogactwo, bogactwo, sława, sława...... Byle wydymać innych, byle pierwszy, moje złoto, moje...... Albo znaleźne, jak już się nie da inaczej.... Gorączka - a byle plama - to działo, wagon, dyjament - potem se w audi wsiędę, albo w mercedes, a une niech się patrzom.... Było se sami zgłosić, frajery, hehe....
 13. Gdzie jest ten porcelitowy ajzolator, czy zostanie poddany konserwacji, do jakiego muzeum trafi? Czy może już został potajemnie wywieziony za granicę? Proszę o społeczne przypilnowanie sprawy. Taki ajzolator to kawał historii regionu, kolejnictwa oraz niemy świadek zamordowania domu maskującego wejście do tunelu oraz zburzenia rodziny go zamieszkującej - albo odwrotnie. Być może powinien być przesłuchany przez pion śledczy IPN do tej sprawy. Jak nie będzie gadał, to pójdzie do magazynu, a nie do gabloty w Pałacu Czartoryskich. Proszę moderatora o wydzielenie wątku w sprawie ajzolatora - od razu vol.1, 2, 3, 4. Dziękuję.
×
×
 • Create New...

Important Information