Jump to content
mimir

Będą kary za polskie obozy"

Recommended Posts

Właśnie, ale niektórzy uważają, że im chodzi o sprawiedliwość, zadośćuczynienie, upamiętnienie, a to jest tylko biznes, wyciąganie żywej gotówki przez wmawianie innym, że są winni i muszą płacić.

"Zasadne jest określanie Polaków mianem antysemitów". Szokująca relacja prof. Daviesa z zamkniętego spotkania

– Przeszkadzałem, bo z całego spotkania miało wyniknąć, że Polska była historycznym ośrodkiem antysemityzmu, w związku z czym zasadne jest określanie Polaków mianem antysemitów – mówi brytyjski historyk prof. Norman Davies w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" o zamkniętym spotkaniu, do którego doszło w ambasadzie Izraela w Londynie w 1974 roku.

Prof. Norman Davies opowiedział w "DGP" o zamkniętym spotkaniu w ambasadzie Izraela w Londynie, do którego doszło w 1974 roku. Było ono przeznaczone dla zawodowych młodych historyków, a jego celem miała być nauka, w jaki sposób mówić o Holokauście. – Mówił głównie Yehuda Bauer, izraelski historyk. To miały być warsztaty nauczania o Holokauście. Początek wielkiej akcji, wielkiej kampanii promowania wiedzy o Holokauście na świecie. Profesor Bauer jasno przedstawił schemat historyczny. Opierał się on na tym, że w czasie wojny, w Polsce, bo to wszystko odbyło się przecież w Polsce, byli wykonawcy, były ofiary i byli ci, którzy na to wszystko biernie patrzyli – powiedział.

Historyk zaznaczył też, że ważną częścią tej opowieści było to, aby nie używać słowa "Niemcy". – Nie, nie Niemcy: naziści, hitlerowcy. Rzadko się mówi o Niemcach kolektywnie, stereotypowo, jak o Polakach. W tym schemacie nie występowało słowo "Niemcy". Byli hitlerowcy i kolaboranci, ofiary, ale wyłącznie Żydzi, i ci bierni, czyli Polacy – wspomina.

"Z całego spotkania miało wyniknąć, że Polska była historycznym ośrodkiem antysemityzmu"

Prof. Davies przyznał, że zaprotestował przeciwko takiej narracji, ponieważ w obozach koncentracyjnych miliony Polaków cierpiały i ginęły, więc "cały ten schemat nie bardzo pasuje do rzeczywistości". – Przeszkadzałem, bo z całego spotkania miało wyniknąć, że Polska była historycznym ośrodkiem antysemityzmu, w związku z czym zasadne jest określanie Polaków mianem antysemitów. Zakrzyczano mnie. Usłyszałem: "Siadaj!" i "polonofil" – dodał.

Historyk podkreślił, że "Polska została wpisana do tego schematu jakby z góry", co ciągle wychodzi. Jak dodał, ta "góra" jest w USA, ale i Izraelu. – Każdy naród, każdy rząd mają pewne schematy w myśleniu o historii. Tylko że Izrael ma specyficzną politykę historyczną. Mogę tysiąc razy powiedzieć, że ten schemat jest nieprawdziwy, ale jeśli jest on powtarzany milion razy, to moje słowa pozostaną kroplą w oceanie. Niestety, ten schemat został przyjęty na Zachodzie, nie tylko na uczelniach, ale i na poziomie wiedzy powszechnej, i dominuje w narracjach o II wojnie światowej (...) Kiedy prawica izraelska zdobyła władzę, wymyślono ten schemat, który ja poznałem w 1974 roku. Teraz jest jak Biblia, jedyna niepodważalna prawda – opisał.

http://www.dorzeczy.pl/kraj/116458/zasadne-jest-okreslanie-polakow-mianem-antysemitow-szokujaca-relacja-prof-daviesa-z-zamknietego-spotkania.html

Żydowskie cwaniaczki. A miłościwie nam panujący na kolanach przed nimi klękają...

Davies, trzeba przyznać, wykazał się dużą odwagą ujawniając sekrety Żydów. Będzie miał z tego powodu problemy.

Z drugiej strony można teraz inaczej spojrzeć na tych w Polsce, którzy wpisali się swoją aktywnością w izraelską politykę historyczną. Oni też dostali wytyczne, czy tak bezinteresownie szkalowali Polaków? 

Był kiedyś w latach 90-tych, krótko w tv, bodaj Canal+ film o indoktrynacji młodzieży w Izraelu. Przypominało to metody nauki Ligi z Seksmisji ale nie było śmieszne... Dotyczyło Polaków.

Jest pewna możliwość.

Będąc znaczącym dla USA sojusznikiem i płatnikiem* za różne militarne zabawki, może przecież czy PAD czy MM dać Trumpowi do zrozumienia**, że wolność słowa i konstytucja to jedno, ale my sobie nie życzymy. Podobnie, jak sobie życzymy, aby cokolwiek skrócił łańcuch krzykaczom i podżegaczom z Tel-Avivu. Powinien zareagować i wykonać ukłon w stronę Warszawy.

No nie?

* choć do krajów arabskich nam, na szczęście, daleko

**  albo, żeby nie było niedomówień wywalić prosto z mostu

Yeti stary a naiwny jak dziecię jesteś. 

Niemcy wyrównanie rachunkowe z koszernymi zrobili przy ichnim projekcie nuklearno_wojskowym. 

Amerka doinwestowała się kapitałem starszych braci na długie lata przed wyborem tatanki na prezia. Układ polega na tym aby napięcie Izrael kontra......* uyrzymywało się stale na odpowiednim poziomie. 

*potrzebne wstawić

Po teorii prawie taka sama siła wyborcza Polonii i diaspory

Ale hajs inny znaj skale i układ. 

Bardziej mnie zastanawia w hamerykańskiej ekonomi walka ekonomiczna z ryżojadami z jednoczesną walką podjazdową z EU. 

Posted (edited)

Jak informuje Gazeta Wyborcza, Berczyński nie pojawił się na amerykańskich  uroczystościach z okazji 78. rocznicy zbrodni katyńskiej i 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Ale to nie wszystko. Jak donoszą źródła gazety, Berczyński rzadko wychodzi z domu i nie pokazuje się nawet znajomym. Nikt nie wie dlaczego.

Kluczowe jest...... 

Nikt nie wie niczego/dlaczego.

Może już zaczął atomówke rzeźbić. 

Edited by toska

Jak informuje Gazeta Wyborcza, toska nie pojawił się na amerykańskich  uroczystościach z okazji 78. rocznicy zbrodni katyńskiej i 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Ale to nie wszystko. Jak donoszą źródła gazety, toska rzadko wychodzi z domu i nie pokazuje się nawet znajomym. Nikt nie wie dlaczego.

Posted (edited)

Wiesz les jak to mówią.... 

Jak się zaczeło w rondelku zupę gotować to się tego nie zostawia bo gówno wyjdzie. 

Facet spieprzył bo

1.Nie będzie firmował swoim nazwiskiem bredni Antka. 

2.Przestraszył się odpowiedzialności za

, to ja zerżnołem caracale, i tego że to jemu teraz,, miłość,, za to zrobić ktoś może. 

Zwłaszcza jak się wybór narodu zmieni. 

Opceje podane do wyboru. 

........ 

Odnośnie źródła wiem że masz alergie na GW ale to nie moja wina szukałem info o nim na twoich portalach ale nawet jednej małej wzmianki o nim nie ma..... Tak że wiesz...... Kolejny do szafy. 

Edited by toska

W dniu 8.11.2018 o 11:47, Spirit of Warsaw napisał:

Sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania wobec Stefana Michnika - aktualizacja 14.10.2019

https://www.tvp.info/44843656/sad-wydal-europejski-nakaz-aresztowania-wobec-stefana-michnika

Myślisz, że ma to związek z tematem?
Bardziej interesujące może być działanie takiego dziwnego tworu, gdzie uciekinierzy z różnych innych się zusammen do kupy zebrali, a co już wywołało reakcję ambasadora Izraela.

Izraelski dziennik „Haaretz” jest oburzony słowami ocalałego z Holocaustu Edwarda Mosberga.

Przypomnijmy, że ocalony z Holokaustu Edward Mosberg wezwał szefa izraelskiego MSZ Israela Katza do przeprosin za słowa o genetycznym antysemityzmie Polaków. Chodzi o wypowiedź z lutego 2019 r. Mosberg zapowiada, że nie przyjedzie do Izraela, zanim Katz nie przeprosi.

– 93 letni Edward Mosberg zestawił Polaków i Żydów, którzy kolaborowali z nazistami, podczas gdy historycy odrzucają takie porównania — oburza się „Haaretz”.

Autor tekstu, Ofer Aderet, krytykuje poniższą wypowiedź byłego więźnia obozu zagłady Auschwitz:

– Byli dobrzy Polacy i źli Polacy. Tak samo byli z Żydami. Byli dobrzy Żydzi i źli Żydzi. I jako Żyd wstydzę wstydzę się za tych Żydów, którzy kolaborowali z Niemcami i proszę, aby polski naród wstydził się za Polaków, którzy byli kolaborantami.

Mimo wyważonej wypowiedzi Edwarda Mosberga, dziennikarz „Haaretz” twierdzi, że nie można zestawiać kolaborantów polskich i żydowskich.

http://telewizjarepublika.pl/prawda-boli-izraelski-dziennik-quothaaretzquot-oburzony-slowami-ocalalego-z-holocaustu-o-kolaborantach-wsrod-zydow,87625.html

" proszę, aby polski naród wstydził się za Polaków, którzy byli kolaborantami. "

Fiu fiu... przecież wiadomo, że nie było Polaków, którzy by tak nisko upadli...

Nie zmieniaj historii. Nikt rozsądny nie twierdzi, że w czasie wojny nie było w Polsce zdrajców, kolaborantów, szmalcowników itp kanalii. Byli, ale stanowili margines, niewielką grupkę upadłych ludzi.

Teraz, les05 napisał:

Nikt rozsądny nie twierdzi, że w czasie wojny nie było w Polsce zdrajców, kolaborantów, szmalcowników itp kanalii. Byli, ale stanowili margines, niewielką grupkę upadłych ludzi.

Z mojego podwórka. W mieście powiatowym Końskie, w połowie 1943 roku bylo 64 agentów i szpicli Gestapo, rozpracowanych przez AK i czekających na kulkę (większość ją wkońcu dostała). Ładny mi margines. 64 agentów i donosicieli w małym miasteczku (znani z imienia i nazwiska, są kwity)😄

Jaki stanowili procent mieszkańców?  0,0064% Nie ładny, ale jednak margines.