Skocz do zawartości

Będą kary za polskie obozy"


Rekomendowane odpowiedzi

"Mamy nadzieję, że polski rząd zrozumie, że trzeba się zająć odszkodowaniami" – oznajmił w środę tygodnikowi "The New York Jewish Week" Gideon Taylor. Skarbnik World Jewish Restitution Organization nie ukrywał, że organizacje skupione pod szyldem WJRO będą sukcesywnie zwiększały nacisk na Warszawę, by zmieniła swe nieprzejednane stanowisko.

http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/596677,restytucja-mienia-zydowskiego-holokaust-judasz-pruchnik.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Edward Mosberg: "Polacy byli aniołami, że mogli ukrywać Żydów."

I trudno się z nim nie zgodzić. Wiem, że wielu ludziom w naszym kraju taka wypowiedź nie będzie się podobała. Prawda niektórych boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jarasek napisał:

Zapomnieli dopisać w artykule , że byli to Polacy żydowskiego pochodzenia, którzy wydawali swoich "braci w wierze" Niemcom. W artykule świetnie manipulują faktami, zależnie od kontekstu żyd raz jest Polakiem, raz Niemcem, a raz żydem zależnie gdzie jest kasa do wyrwania.

Przed i w czasie wojny nie istniało państwo Izrael i żydzi mieszkający na terenie Polski w większości byli Polakami.

Z tej też przyczyny prawnie nie należą się odszkodowania dla gmin żydowskich w USA za mienie bezspadkowe, bo zgodnie z polskim  prawem po śmierci obywatela Polski stało się oni własnością Skarbu Państwa Polskiego.

Jezeli Polak z obywatelestwem amerykanskim umiera w USA poniewaz tam mieszkał ale nie mial spadkobiercow to  majatek przechodzi w rece skarbu panstwa USA a nie Polski.


 

 
Edytowane przez Sowa74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to miałem na myśli. W świetle prawa - mieli obywatelstwo polskie i polskie dokumenty tożsamości więc w artykule napisano o nich Polacy. Duchowo jednak Polakami się nie czuli, skoro są tak liczne przykłady kolaboracji z okupantem, wykorzystywania rodowitych Polaków i żerowania na nich w sposób stricte pasożytniczny aż po dzień dzisiejszy.

Edytowane przez Sowa74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naziści z Polakami wymordowali Żydów, a Niemcy zostali wyzwoleni przez aliantów. Trwa oswajanie świata z taką wersją historii.

Niemiecka minister sprawiedliwości szokuje: 8 maja 1945 r. to przede wszystkim Niemcy zostali wyzwoleni

http://telewizjarepublika.pl/niemiecka-minister-sprawiedliwosci-szokuje-8-maja-1945-r-to-przede-wszystkim-niemcy-zostali-wyzwoleni,79814.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

"Zasadne jest określanie Polaków mianem antysemitów". Szokująca relacja prof. Daviesa z zamkniętego spotkania

– Przeszkadzałem, bo z całego spotkania miało wyniknąć, że Polska była historycznym ośrodkiem antysemityzmu, w związku z czym zasadne jest określanie Polaków mianem antysemitów – mówi brytyjski historyk prof. Norman Davies w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" o zamkniętym spotkaniu, do którego doszło w ambasadzie Izraela w Londynie w 1974 roku.

Prof. Norman Davies opowiedział w "DGP" o zamkniętym spotkaniu w ambasadzie Izraela w Londynie, do którego doszło w 1974 roku. Było ono przeznaczone dla zawodowych młodych historyków, a jego celem miała być nauka, w jaki sposób mówić o Holokauście. – Mówił głównie Yehuda Bauer, izraelski historyk. To miały być warsztaty nauczania o Holokauście. Początek wielkiej akcji, wielkiej kampanii promowania wiedzy o Holokauście na świecie. Profesor Bauer jasno przedstawił schemat historyczny. Opierał się on na tym, że w czasie wojny, w Polsce, bo to wszystko odbyło się przecież w Polsce, byli wykonawcy, były ofiary i byli ci, którzy na to wszystko biernie patrzyli – powiedział.

Historyk zaznaczył też, że ważną częścią tej opowieści było to, aby nie używać słowa "Niemcy". – Nie, nie Niemcy: naziści, hitlerowcy. Rzadko się mówi o Niemcach kolektywnie, stereotypowo, jak o Polakach. W tym schemacie nie występowało słowo "Niemcy". Byli hitlerowcy i kolaboranci, ofiary, ale wyłącznie Żydzi, i ci bierni, czyli Polacy – wspomina.

"Z całego spotkania miało wyniknąć, że Polska była historycznym ośrodkiem antysemityzmu"

Prof. Davies przyznał, że zaprotestował przeciwko takiej narracji, ponieważ w obozach koncentracyjnych miliony Polaków cierpiały i ginęły, więc "cały ten schemat nie bardzo pasuje do rzeczywistości". – Przeszkadzałem, bo z całego spotkania miało wyniknąć, że Polska była historycznym ośrodkiem antysemityzmu, w związku z czym zasadne jest określanie Polaków mianem antysemitów. Zakrzyczano mnie. Usłyszałem: "Siadaj!" i "polonofil" – dodał.

Historyk podkreślił, że "Polska została wpisana do tego schematu jakby z góry", co ciągle wychodzi. Jak dodał, ta "góra" jest w USA, ale i Izraelu. – Każdy naród, każdy rząd mają pewne schematy w myśleniu o historii. Tylko że Izrael ma specyficzną politykę historyczną. Mogę tysiąc razy powiedzieć, że ten schemat jest nieprawdziwy, ale jeśli jest on powtarzany milion razy, to moje słowa pozostaną kroplą w oceanie. Niestety, ten schemat został przyjęty na Zachodzie, nie tylko na uczelniach, ale i na poziomie wiedzy powszechnej, i dominuje w narracjach o II wojnie światowej (...) Kiedy prawica izraelska zdobyła władzę, wymyślono ten schemat, który ja poznałem w 1974 roku. Teraz jest jak Biblia, jedyna niepodważalna prawda – opisał.

http://www.dorzeczy.pl/kraj/116458/zasadne-jest-okreslanie-polakow-mianem-antysemitow-szokujaca-relacja-prof-daviesa-z-zamknietego-spotkania.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davies, trzeba przyznać, wykazał się dużą odwagą ujawniając sekrety Żydów. Będzie miał z tego powodu problemy.

Z drugiej strony można teraz inaczej spojrzeć na tych w Polsce, którzy wpisali się swoją aktywnością w izraelską politykę historyczną. Oni też dostali wytyczne, czy tak bezinteresownie szkalowali Polaków? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pewna możliwość.


Będąc znaczącym dla USA sojusznikiem i płatnikiem* za różne militarne zabawki, może przecież czy PAD czy MM dać Trumpowi do zrozumienia**, że wolność słowa i konstytucja to jedno, ale my sobie nie życzymy. Podobnie, jak sobie życzymy, aby cokolwiek skrócił łańcuch krzykaczom i podżegaczom z Tel-Avivu. Powinien zareagować i wykonać ukłon w stronę Warszawy.

No nie?

 

* choć do krajów arabskich nam, na szczęście, daleko

**  albo, żeby nie było niedomówień wywalić prosto z mostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti stary a naiwny jak dziecię jesteś. 

Niemcy wyrównanie rachunkowe z koszernymi zrobili przy ichnim projekcie nuklearno_wojskowym. 

Amerka doinwestowała się kapitałem starszych braci na długie lata przed wyborem tatanki na prezia. Układ polega na tym aby napięcie Izrael kontra......* uyrzymywało się stale na odpowiednim poziomie. 

*potrzebne wstawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie