Skocz do zawartości

Będą kary za polskie obozy"


Rekomendowane odpowiedzi

@les05
Dobrym wyjściem dla Polski i skutecznym jest obrona naszego stanowiska poprzez atak:). Narracja o odpowiedzialności Żydów mordujących innych Żydów byłaby kubłem zimnej wody na rozpalone, peklowane głowy."
Czyli co ,idziemy w zaparte? to nie nasza ręka...
Tak dla przypomnienia . 4 lipca 1946 roku w Kielcach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówienie o historii tak jak ona wyglądała, to zadanie dla wszystkich. Nie wiem dlaczego jest kilka nacji, którym przypominanie prawd historycznych bardzo przeszkadza. Myślę tu o naszych sąsiadach i żydach.
fala - Najpierw poczytaj coś o tym co się tam stało, kto to organizował i przy udziale jakich ludzi, i wtedy się zastanów jakich argumentów" używasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@allegrowicz67
Nie wiem dlaczego jest kilka nacji, którym przypominanie prawd historycznych bardzo przeszkadza. Myślę tu o naszych sąsiadach i żydach."- No a jakie oburzenie wywołuje jak sąsiedzi i Żydzi przypomną nam nasze grzechy (co widać i słychać ).
A co do Kielc...tak się składa że moja rodzina w tym czasie mieszkała o rzut beretem od ulicy Planty w Kielcach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez cały okres III RP, poza krótkim epizodem, w Polsce rządziło lewactwo lub złodzieje (uproszczenie, ale uzasadnione), im nie było w głowie nauczanie historii pozbawionej komunistycznej naleciałości, fałszywej czy wręcz antypolskiej, to i wychowała się rzesza ludzi znający dzieje w wersji taką, jaką napisali dla nas starsi i mądrzejsi bracia. Nie bez powodu premier Tusk kazał ograniczyć liczbę godzin historii, geografii w szkole. Skoro byliśmy rzydką panną na wydaniu" to czego tu uczyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fala - A co do Kielc...tak się składa że moja rodzina w tym czasie mieszkała o rzut beretem od ulicy Planty w Kielcach." - I co to ma wspólnego z wiedzą na temat tego, co sowieccy Żydzi zrobili z komunistami w Kielcach?
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/24880/umarly-cmentarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówienie o historii tak jak ona wyglądała, to zadanie dla wszystkich. Nie wiem dlaczego jest kilka nacji, którym przypominanie prawd historycznych bardzo przeszkadza."

Myślę,że nie kilka, ale nawet większość, jeśli nie wszystkie, a nasza w tej konkurencji akurat ma raczej miejsce na pudle. Wynika to z tego, że nacja to takie nowoczesne plemię, ubrane w specyficzną dla danego kulturę i nierzadko obecnie instytucjonalną państwowość. Problemem jest własnie to, że rozmawia się na poziomie nacji - - Żydzi, Polacy, Rosjanie, Niemcy itd. Prawda jest taka, że byli i dobrzy Polacy, i źli, dobrzy Żydzi i źli itd (inną sprawa jest samo zdefiniowanie pojęcia dobrzy" i źli", gdyż dla Polaka coś dobrego mogło być dla Żyda czymś złym i vice versa - w szczególności w relatywizacji do danego momentu w czasie), dobrzy granatowi policjanci, i źli, dobrzy żydowscy pomagierzy niemców w getcie, i żli. Rozmawianie na poziomie nacji, na zasadzie kto komu bardziej życie uprzykrzył" jest własnie dlatego bez sensu - nie znajdzie się wspólnego mianownika. Problem w tym, że wiekszość nawet nie próbuje, myśląc wyłącznie w charakterze dobrego imienia własnego plemienia. Własnie dlatego tę ustawę uważam za głupią (nawet nie złą, tylko po prostu głupią, dodatkowo w przypadku ustawy dysfunkcjonalną), gdyż posługuje się wielkimi kwantyfikatorami Naród Polski", Ukraińcy itd.,jakby nacje te składały się z jednorodnych klonów. Cofa to niestety do myślenia plemiennego pod tytułem moja racja jest najmojsza". Zaraz się okaże, że np. boratynek nie było (a przynajmniej nie w takiej ilości), gdyż Dumni Polacy mogli produkować przecież same dukaty. A jeżeli detektorysci twierdzą inaczej, to obrażają Naród Polski (ci ze Śląska to dodatkowo zapewne zakamuflowana opcja, wiadomo jaka).Ale cóż, zawsze najlepszym czynnikiem jednoczacym jest mit i wspólny wróg lub jeszcze lepszym wyimaginowany mit i wyimaginowany wspólny wróg. A jak wiadomo, jak jest wróg, to w ludziach powstaje odruch jednoczenia się wokół czegoś wspólnego, czym mogą być oczywiście wartości, ale bardziej pragmatycznie w naszym przypadku, po prostu władza. A co to ma wspólnego z wyborami, mając na uwadze jeszcze chyba wciąż demokratyczny ustrój, chyba kazdy moze sobie dopowiedzieć. Najbardziej boli mnie jednak, że to już wszystko było i zostało bardzo dobrze opisane, w tym jak to się zazwyczaj kończy. Czy choć raz nie możemy uczyć się na błędach innych? Nienawidzę głupoty i krótkowzroczności, a część kolegów z forum, być może w jak najlepszej intencji twierdzi, że siedząc po szyję w szambie powinniśmy zacząć dobrowolnie robić przysiady. Bo przecież bardziej wyprostowana postawa będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belgia dziś:
http://reporters.pl/12516/zyd-w-belgii-idzie-po-ulicy-z-dzieckiem-nagle-wideo/amp/

Obywatel Belg, to co, że śniady(?), obywatel to obywatel. Dobrze rozumiem mikro ss, Je...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allegrowicz67. No jasne te perfidne żydy to się same pomordowały i jeszcze z niemcami geszefty kosztem chrystusa narodów chcą zrobić.A co do Kielc to bardziej dam wiarę tym co widzieli niż tym co o tym mówią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/nieudane-polowanie-na-oszczercow-narodu/ccycch9

Wygląda na to, że chodzi o kasę. Reprywatyzacja, reparacje są prawdziwą kością niezgody, monopol jest zagrożony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@les05
Podobno Izrael nie miał zastrzeżeń, kłamstwo i fałsz macie wpisane w życie wschody i zachody słońca. http://fakty.interia.pl/polska/news-waszczykowski-w-rmf-o-ustawie-o-ipn-izrael-jej-nie-akceptowa,nId,2518615
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

List otwarty do prezydenta: Polska - chory człowiek Europy"
http://www.rp.pl/Konflikt-Polska-Izrael/180209678-List-otwarty-do-prezydenta-Polska---chory-czlowiek-Europy.html

Podpisani:
Marcin Bosacki, b. ambasador RP w Kanadzie
Iwo Byczewski, b. ambasador RP w Belgii i w Tunezji
Maria Krzysztof Byrski, b. ambasador RP w Indiach
Paweł Dobrowolski, b. ambasador RP w Kanadzie i na Cyprze
Grzegorz Dziemidowicz, b. ambasador RP w Egipcie i w Grecji
Urszula Gacek, b. ambasador RP przy Radzie Europy
Maciej Klimczak, b. ambasador RP na Łotwie
Maciej Kozłowski, b. ambasador RP w Izraelu
Jerzy Kranz, b. ambasador RP w Niemczech
Roman Kuźniar, b. doradca Prezydenta RP ds. międzynarodowych
Piotr Łukasiewicz, b. ambasador RP w Afganistanie
Agnieszka Magdziak-Miszewska, b. ambasador RP w Izraelu
Jacek Najder, b. ambasador RP przy NATO i w Afganistanie
Marek Nowakowski, b. ambasador RP na Łotwie i w Armenii
Piotr Nowina-Konopka, b. ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej
Piotr Ogrodziński, b. ambasador w Kanadzie
Ryszard Schnepf, b. ambasador RP w Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii
Tadeusz Szumowski, b. ambasador RP w Australii, Irlandii i Indonezji

Kluczem jest słowo „byli”
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuki...

Ale o problemie w czasie uroczystości już od kilku dni wiadomo.
Co więcej- Muzeum wydało oświadczenie, dlaczego klient z flagą został poproszony o przejście dalej.
W czym tu sensacji szukać?


PS Zwłaszcza, że można drugą stronę, czyli byłych więźniów zacytować. Będziemy się spierać, kto bardziej i dlaczego ma rację?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuki...

Błagam- to autorka kłamie w żywe oczy. Co mnie niespecjalnie dziwi czy zaskakuje:

Dlaczego w końcu prezydent Andrzej Duda, który zdecydował się podpisać nowelizację ustawy o IPN, za co wszyscy Polacy są mu niezmiernie wdzięczni"


Nawet jak zaczęła, z sensem, że należy głośno przekazywać, że historia nie jest czarno-biała i wiele żydowskich dokonań" zamiata się, zwłaszcza na umownym Zachodzie, pod dywan, to takie stwierdzenie wywołuje co najwyżej śmiech politowania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie czepiam się.

Po prostu pokazuję, że albo nie wie na jakim świecie żyje, albo kłamie. Obie opcje dyskwalifikują ją jako autorkę czegoś więcej niż książki telefonicznej lub gazetki z hipermarketu.

Przy okazji, bo nie bywam na takich stronach, poszukałem informacji o niej w googlu. I się ubawiłem, czytając :-)
Pani (?) jest związana z Robertem Nowakiem, o poglądach którego trudno nawet, wg mnie, dyskutować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie