Skocz do zawartości

Będą kary za polskie obozy"


Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie wypunktowałem kilka głównych argumentów pojawiających się u obrońców tego bubla prawnego:
- Żydzi są niewdzięczni
- w Polsce jest najwięcej Sprawiedliwych (6000 na 3 miliony zabitych)
-historia Ulmów i jeszcze Ulmów i Ulmów
- stwierdzenie , że chodzi o pieniądze z reprywatyzacji, które im się nie należą , bo choć majątek ich, to ich już nie ma
- albo chodzi im o politykę
- albo kolaborowali z Sowietami, więc im się należało
- albo później byli w UB , więc też im się należało
- przydatny jest dobry Żyd" np. Wildstein, albo z importu np.Pereira
- Francuzi sami zawieźli swoich Żydów do Auschwitz
- Duńczycy wprawdzie uratowali swoich Żydów, ale co oni mieli za okupację
- Żydów nikt nie lubi
- bez powodu nikt w mordę nie daje, więc zasłużyli,
- przyjeżdżają do Polski i demolują hotele
- gnębią Palestyńczyków ( też ich nienawidzimy, ale dzisiaj chwilowo nie).
Dla zdrowia narodu polskiego (tego prawdziwego, a nie tego z ustawy) przydałaby się solidna terapia . Bez tego nigdy nie ruszymy poza schematy husarii i żołnierzy wyklętych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moje spostrzeżenia. I zagadka. Kto to mówi Polak czy Żyd? I ile w tym jest prawdy?
- Polskie obozy koncentracyjne - bo budowali je polacy czyli
współpracowali z faszystami
- polskie obozy zagłady - bo leżały w Polsce
- Polska została wybrana na ich lokalizację bo tu był
antysemityzm i Polacy sami wydawali żydów i obsługiwali obozy
zagłady
- Polacy masowo zabijali żydów (100 -200 tyś.) - którzy nie
zetknęli się z Niemcami
- Wg Grossa więcej żydów zginęło z rąk Polaków niż Niemców.
- W Polskich Obozach zagłady ginęli wyłącznie żydzi
- AK mordowała i wydawała żydów
- Rząd polski przyjął i realizował politykę eksterminacj żydów w
Polsce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik.S (193 / 33) 2018-02-05 11:32:09

Nie wiem kto...

W umiejscowieniu obozów, zapewne niebagatelne znaczenie miała ekonomia.

Kto budował? Bardzo różnie- dla przykładu część Auschwitz-Birkenau zbudowali Austriacy.


- Polacy masowo zabijali żydów (100 -200 tyś.) - którzy nie
zetknęli się z Niemcami"

Kwestia skąd to wyliczenie- zapewne z prostej arytmetyki ilu było Żydów przed Judenjagd, a ilu po. Ale tak- osoby polskiego obywatelstwa sprzed Września, w tym także Polacy, mordowali Żydów.

Wg Grossa więcej żydów zginęło z rąk Polaków niż Niemców."

O Grossie już pisałem i się nie będę powtarzał.

W Polskich Obozach zagłady ginęli wyłącznie żydzi"

Co prawda nie wiem, czym były polskie obozy zagłady", ale nie, nie tylko, choć stanowili potężną część zamordowanych.

AK mordowała i wydawała żydów"

Mogły zdarzyć się takie przypadki, zwłaszcza jeśli popatrzymy przez pryzmat i bandyterki, i współpracy ukrywających się Żydów z partyzantką sowiecką".

Rząd polski przyjął i realizował politykę eksterminacj żydów w Polsce"

Patrz Raport Rzepeckiego... Jak wiadomo, to akurat i alianci, i mniejszość żydowska w USA pokazali środkowy palec, do czego teraz za chińskiego boga przyznać się nie chcą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz... ja też mam pracę zawodową i mnie uciekł Jego wpis.

Ale teraz, gdy sobie z kawą i Chesterfieldem czytam, to... się ze wszystkim muszę zgodzić. Jakby nie patrzeć, to ma pacjent rację- w sumie pokazał sporą część powodów, dla których to-to taką furię w naszym grajdołku wywołuje.

Może z dwoma, np, uwagami:

- Żydzi w Danii, jeśli się przyznali do pochodzenia, mieli szansę na ratunek. W GG było dokumentnie odwrotnie..

- kolej Francuska jakiś czas temu się przyznała, że takie w 100 % wykonanie poleceń okupanta i Vichy, to może nie był najlepszy pomysł. Zwłaszcza, że III Rzesza sowicie płaciła za wynajęcie składów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie daje dużo do myślenia fakt, że w sporze z Izraelem niemiecki szef MSZ staje po stronie Polski a niektórzy z was bronią stanowiska Izraela? Dziwne, prawda? Zrozumiały jest antypolonizm wśród Żydów czy Niemców ale wśród Polaków?

Ilu było Polaków mających żydowską krew na rękach? Żadnych twardych danych nie ma, bo fantazje ludzi pokroju p.Grossa możemy sobie darować. Nawet jeżeli były ich tysiące to i tak stanowili 0.01-0,02% ogółu narodu, w porównaniu z milionami Polaków którzy zginęli, milionami tych którzy pomagali, ratowali, wspierali swoich współobywateli, setkami tysięcy tych którzy walczyli z bronią w ręku, to tacy zbrodniarze i zaprzańcy są statystycznie nieistotni.
Ich działania, powodowane różnymi motywami, nie mają wpływu na ocenę ogółu społeczeństwa. Chwilowo są na świeczniku bo nieprzyjazne nam państwo liczy na dużą kasę.

Polska ma chlubną historię, bo tworzyli ją ludzie wyjątkowi wśród narodów świata. Nie zhańbiliśmy się ludobójstwem, czego nie można powiedzieć o Anglikach, Francuzach, Amerykanach, Hiszpanach, Belgach, Rosjanach, Turkach, Niemcach i innych, których nie wymienię bo i po co. Wielkie narody zawsze chcą dominować nad
innymi posuwając się często do zbrodni, nawet ludobójstwa. Nam dane było tego uniknąć. I faktu tego nie zmienią krzyki różnych takich pejsowatych zagranicą czy też ich pomocników w Polsce, również na tym forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

les05 (717 / 69) 2018-02-05 16:11:31

Czy nie daje dużo do myślenia fakt, że w sporze z Izraelem niemiecki szef MSZ staje po stronie Polski a niektórzy z was bronią stanowiska Izraela? Dziwne, prawda? Zrozumiały jest antypolonizm wśród Żydów czy Niemców ale wśród Polaków? "

Gdzie staje po stronie MSZ?
Ichniejszy MSZ podał to, co jest oczywistą oczywistością i prawdą absolutną- to Niemcy wymyśliły masowe ludobójstwo etniczne, i to Niemcy je nadzorowali.
Miał powiedzieć Nasz chata z kraja, sami się gryźcie"?

Dwa- jakieś przykłady tego antypolonizmu?

Ilu było Polaków mających żydowską krew na rękach? "

Tego niestety już nigdy nie będziemy wiedzieć.
Ale całkiem spora grupa ich niestety musiała być- choćby patrząc na ilość donosów, które Gestapo i podobne codziennie dostawały.

Nie zhańbiliśmy się ludobójstwem"

Tu, sięgając choćby do historii krwawych Dzikich stepów, można by dyskutować.

óżnych takich pejsowatych zagranicą czy też ich pomocników w Polsce, również na tym forum."

Jakieś przykłady Użytkowników?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

les05 (719 / 70) 2018-02-05 16:31:40

Nie chce wymieniać, bo kogoś pominę i będzie miał pretensję. Poczekajmy sami się zgłoszą."

Nie wstydź się... bo łatwo się kocopoły pisze, a jak widzę trudno później przykłady czy dowody przedstawić.
Chyba, że zaraziłeś się Wiem, ale nie powiem".


e stepami to ty tak na poważnie?"

I tak, i nie...


PS Sprawdź pocztę... bo później płacz i zgrzytanie zębów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

les05 (721 / 70) 2018-02-05 16:48:50

Jak za starych czasów, na pierwszej randce Chciałabym, ale się wstydzę"...

Może, żeby Ci ułatwić- dla mnie, to ustawa w tym brzmieniu jest dramatem, brakiem zdrowego rozsądku, szczytem dyletanctwa i historycznego, i politycznego...
A owoce tej bezmyślności, już zbieramy i jeszcze długo będziemy ponosić jej koszta.
Zwłaszcza, że nie sądzę, aby została zmieniona i/lub nie podpisana przez PAD. Bo w dziwnych umysłach byłoby to potraktowane jako kapitulacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z:

„Za rażące pomniejszanie odpowiedzialności rzeczywistych sprawców tych zbrodni będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech”

nie wiem, czy ja, Fala, Je.. i kilku innych rażąco pomniejszamy i czy w ogóle pomniejszamy, ale usłużny prokurator może nam takowe i to na forum publicznym zarzucić.
A znalazłoby się kilku Użytkowników, którzy uprzejmie donoszę..."

Dodatkowo, cholera wie, czy my tutaj choć namiastkę dyskusji naukowej prowadzimy, co by nas odrobię z opresji uratowało.
_____________________


Kolejne- Ukraina...

„czyny popełnione przez ukraińskich nacjonalistów w latach 1925-1950, polegające na stosowaniu przemocy, terroru lub innych form naruszania praw człowieka wobec jednostek lub grup ludności”."

Z ciekawości- nie tylko nie musi to być Bandera, ale i nie wiem, dlaczego taka cezura czasowa. Może ktoś ma pomysł?

____________________

Trzy- już pal licho szczegóły", ale co nam ta nowelizacja poza zaostrzeniem stosunków z Izraelem i prawdopodobnie jeszcze większych zgrzytów z Kijowem przyniosła?

____________________

To tak na szybko- idę w Farmera" grać :-)



PS A masz świadomość, że wg prawników nadal będzie można" stosować pojęcie polskie obozy zagłady"? Wg interpretacji, którą czytałem samo użycie nie powoduje sankcji, gdyż ie jest ono równoznaczne z przypisaniem Polakom sprawstwa konkretnej zbrodni."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze popołudniowe wydanie wiadomości, wypowiedź jednego z izraelskich dziennikarzy.( Jesteśmy tu żeby wyjaśnić dlaczego ta ustawa teraz tak mocno wzburzyła nasz rząd, skoro jej treść była znana i ustalana przez obie strony od dwóch lat).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@les05 Polska ma chlubną historię, bo tworzyli ją ludzie wyjątkowi wśród narodów świata"
Ja tylko przypomnę getta ławkowe, uściski przedstawicieli KK z hitlerem i spółką, św.Maksymilian Maria Kolbe i jego antysemicka wórczość", i myślisz że na kresach to było tak leniwie i sielsko jak się to przedstawia obecnie ?, zajęcie Zaolzia to też powód do dumy?.Uświadom sobie człowieku że nie jesteśmy żadnym kimś specjalnym , robienie z narodu Polskiego męczenników i krzywdzonych przez wszystkich dokoła to też jakieś nie halo, wszyscy źli tylko Polacy tacy cacy? To mi przypomina moją teściową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku
Całe zamieszanie z ustawą jest jedynie pretekstem, próbą narzucenia Polakom współodpowiedzialności w mordowaniu Żydów. Chodzi o to, by Polska przed całym światem przyznała, że na jej terytorium Niemcy razem z Polakami, wspólnie i w porozumieniu, dokonali ludobójstwa na niewinnej ludności żydowskiej. Nawet gdy będziemy zaprzeczać to presja światowej opinii, mediów, organizacji, instytucji międzynarodowych i państw może zmusić rząd do ustępstw. W rezultacie nasz kraj miałby ponieść konsekwencje prawne i finansowe tej rzekomej winy. Ustawa miała nas przed takim diabolicznym scenariuszem bronić.

Nie jestem prawnikiem, żeby sensownie oceniać błędy, luki czy
poszczególne formuły użyte w ustawie. Nad tym niech pochylą się
specjaliści lub ty i inni, którzy sądzą, że znają się na wszystkim. Nie wiem czy ci pomogłem, bo wydaje się, że z własnego wyboru, siedzisz po szyje w czymś lepkim i niezbyt ładnie pachnącym. Rzucam pomocne zdjęcie.

Dobrym wyjściem dla Polski i skutecznym jest obrona naszego stanowiska poprzez atak:). Narracja o odpowiedzialności Żydów mordujących innych Żydów byłaby kubłem zimnej wody na rozpalone, peklowane głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Les...

Ustawa miała nas przed takim diabolicznym scenariuszem bronić."

Oplułem monitor kawą...

Na razie, to nas jak chłopca do bicia, z samodzielnie opuszczonymi do kostek spodniami i wypiętą dupą wystawiła...

Skoro cały czas piszemy, co ona złego zrobiła lub zrobi, napisz- a co ona dobrego, poza kalekim krajowym PR?



PS Wymyśliłeś te nicki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie