Skocz do zawartości

Będą kary za polskie obozy"


Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądzę, nikt nie zaprzecza, że były kryminalne przypadki morderstw tudzież ludobójstwa ze strony polskich obywateli, co nie rzutuje na cały obraz eksterminacji ludności żydowskiej, to była wojna i co niektórych ludzi odarto z człowieczeństwa lub co gorsza dało możliwość upustu swoich wynaturzeń. Tak było, jest i będzie bez względu na narodowość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuki (623 / 31) 2018-02-04 18:55:33

Dwa zastrzeżenia... nie ze strony polskich obywateli", ale po prostu przez Polaków i obywateli innych narodowości. I nie tylko Ukraińców czy Litwinów mam na myśli.

Drugie... ikt nie zaprzecza, że były kryminalne przypadki morderstw tudzież ludobójstwa"

I tu jest problem. Bo nieszczęsny Gross z jednej strony zrobił dużo dobrego, z drugiej sporo złego.
Dobrego, bo poza np Krall czy Kąkolewskim, to on pierwszy (?)w szeroki obieg puścił temat uczestnictwa Polaków w mordowaniu Żydów, sąsiadów.
Złego, bo swoimi łotymi żniwami" nie tylko obudził nacjonalistyczne demony, ale przez liczne przekłamania od razu część zwolenników" pod ścianą postawił.

Szczęśliwie, w ostatnich latach ukazało się sporo pozycji, które są dużo bardziej od niego merytorycznie przygotowane. Tyle, że nawet ten wątek pokazuje, że Kąckiego czy Tryczyka sporo osób na oczy nie wiedziało, ale chętnie jadem po pluje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obywatele polscy byli różnej narodowości jak słusznie zauważyłeś do czego odniosłem się w ostatnim zdaniu poniekąd.
Gross gdyby nie przekłamywał nikt(no może poza skrajnymi prawicowcami) by nie protestował, a że to zrobił z pełną premedytacją to stało się to co najgorsze-chaos informacyjny, czyli każdy ma po trochu rację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywista oczywistość, że fajnie by było, gdyby np Litwa przyjęła część win, za np, Ponary czy Ypatingasis būrys...

Ukraina może nie do końca za 14-та Стрілецька Дивізія Зброї СС, ale za ludobójstwo, której się dopuściła a i owszem...

Itp...

Itd...

Ale też my sobie* powinniśmy trochę łby posypać popiołem, niestety.


* za chwilę pojawią się komentarze Pisz za siebie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma co na to liczyć ale honoru polskiego będę bronił, a i głowę popiołem posypię, bo ludzie świętymi się nie rodzą.
Jednak fakty są takie, że byliśmy najbliżej całej tej chorej sytuacji i wszystkim bez wyjątku najłatwiej nas oskarżać, a najgłośniej krzyczą ci co umywali ręce gdy np. Karski wzywał o pomoc i etc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuki-nacjonalisto (zwał Cię jak zwał) pytałem wcześniej w wątku do all....ale pozostałeś głuchy na moje zapytanie ....Więc zapytam wprost at persona...czaisz bazę co nie ...?;)

Co byś zrobił i jakbyś gadał gdyby Twoja embrionalna postać wyrodziła się (na co nie miałeś wpływy z racji bycia embrionem) na terenie Erytrei,Zimbabwe lub innej maści San escobar.
Proszę ustosunkuj się do mego zapytania,lub więcej w tym wątku się nie wypowiadaj OK ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuki w wielu kwestiach zgadzam się z tobą, ale udzież ludobójstwa ze strony polskich obywateli" ta teza jest dla mnie nie do przyjęcia. Powód jest prosty, coś takiego nie miało miejsca. Były zbrodnie, kryminalne występki pojedynczych osób boć grup ludzi, oddziałów zbrojnych ale te zbrodnie nie wyczerpywały do końca istoty terminu ludobójstwo".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczpospolita - dyrektor Centrum Wiesenthala w Jerozolimie, Efraim Zuroff:

„Wiele tysięcy Polaków zabiło Żydów, wydawało Żydów, przekazywało ich nazistom. Zatem wielu Polaków odegrało rolę w Holokauście. To jest bardzo dobrze udokumentowane przez godnych szacunku polskich historyków. Ta ustawa jest więc niemal próbą uniknięcia winy”.

http://www.rp.pl/Historia/180209928-Efraim-Zuroff-Smierc-Zydow-cieszyla-wielu-Polakow.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa została po prostu głupio napisana, i tyle.
Zuki, czym innym jest dopuścić się ludobójstwa" a czym innym wziąść udział w ludobójstwie" w domyśle organizowanym przez kogoś innego, w naszym przypadku przez Niemców. Czym innym jest też udział w takowej zbrodni pojedynczych osób, nawet w sporej liczbie, a czym innym udział państwa w sposób zorganizowany.
To są wszystko niuanse, które ta ustawa zaciera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że ta ustawa nie jest żadnym gniotem, raczej majstersztykiem :( miłościwie nam panujących. Myślę, że podbije sondaże o kilka ( kilkanaście ) punktów (pokłady antysemityzmu w tym kraju są ogromne ) oraz zapewni paliwo , kto wie, może nawet do wyborów. Czas pokaże :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szutnik rzadko się z tobą zgadzam ale tym razem masz rację. Z rozbawienie patrzę jednak jak poległa opozycja. Ta ustawa to majstersztyk, przykryła 7 paragraf UE i wystawiła opozycję na próbę tzw patriotyzmu. Schetyna przegrał ją z kretesem a i Donald mógł milczeć, lepiej by na tym wyszedł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję nie mieć racji. Jeżeli jednak nie mylę się , to jeszcze gorzej, gdyż oznaczałoby to, że dla mikrych , partykularnych interesików ( i do tego na krótką metę ) sprowadzani jesteśmy ( jako państwo ) do roli europejskiej wersji Zimbabwe .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że obecnie większość Semitów to Arabowie, a nie Żydzi, więc lepiej nie używać słowa antysemityzm, gdyż wprowadza ono w błąd. Można mówić o np.: niechęci do żydów, nastrojach antyżydowskich, wrogim nastawieniu do nich... i powodem takiego nastawienia do nich są oni sami. Czy są jakieś kraje gdzie ta społeczność jest lubiana?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikross 2018-02-05 00:52:00

Szambo wylało....prawdziwe" chrześcijaństwo katolików również...
_____


Zdziwiony?

Ja nie.

Byłem w życiu świadkiem takich aktów polskiego antysemityzmu, że ludzkie pojęcie przechodzi. Przez 14 lat mieszkałem w centrum Warszawy, w samym jej sercu, w takim miejscu, gdzie mieszkała również barwna postać stołecznej społeczności żydowskiej. Postać była bardzo charakterystyczna z pewnych względów. Wiesz, co robiła polska szumowina? Na ulicy lżono go nieustannie - „Ty Żydzie ty!” itp. Oczywiście było to bardzo silnie akcentowane w rodzaju „Ty Żżżżżżżydzie ty!”.

Nie do policzenia jest to, ile razy byłem świadkiem (w centrum ponoć europejskiej i ponoć cywilizowanej stolicy), jak tego Żyda wyrzucano ze sklepów spożywczych wraz z odmową sprzedaży temu człowiekowi artykułów żywnościowych. I znowu krzyczano do niego „Idź stąd ty Żżżżżydzie ty!”.

Oto Polska właśnie. Polska stołeczna. To jak musi wyglądać polski antysemityzm powiatowo-gminny, skoro tak wygląda antysemityzm stołeczny?

Potem oczywiście w każdym miejscu mojego zatrudnienia oglądałem polski antysemityzm na poziomie fanatycznym, jadowitym, wręcz psychiatrycznym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie