Skocz do zawartości

Pociąg z diamentami znaleziony pod Wałbrzychem? Niewykluczone! vol. 8


Rekomendowane odpowiedzi

Premiera filmu, który podsumowuje ponad pół roczne śledztwo odnośnie poszukiwania złotego pociągu" Discovery Channel 24 marca godzina 22.00.

http://walbrzych24.com/1-wiadomosci/25913-discovery-channel-film-o-zlotym-pociagu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 405
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Trochę dziwię się, że w czasie stagnacji, zastoju i oczekiwań na wielkie bum, żadna grupa dysponującą sprzętem nie pokusiła się na wypad na nasyp i przejechanie kilka razy tu i ówdzie. Choćby dla samej ciekawości wyników. A tak to nuda, nuda, nuda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakich ty sie tam spodziewasz wynikow ?
chocby nie wiem jaki film o tym nakrecili to i to nie zmienia to faktu ze odkrywcy caly czas kpia z ludzi a pociagu jak nie bylo tak i nie bedzie
niech nakreca prawde jak bylo , jak salceson przeczytal rozdzial z ksiazki M.B. spowiedz na lozu smierci i pod jej wrazeniem dostal wizji o zakopanym pociagu
najpierw byla spowiedz umierajacego , potem nagle weszli w posiadanie dokumentow przewozowych pociagu , sto roznych lokalizacji i jest !!! nie wazne ze nie potwierdzaja tego wszystkie mozliwe badania , nie wazne ze nasyp w tym miejscu byl remontowany po wojnie , dla nich jest , bo im wrozka we snie powiedziala
taki powinni nakrecic film , na faktach , prawdziwy , wszystkie info przewija sie przez to forum , razem z bohaterami a nie jakies bzdury i dyrdymaly , na ktore szkoada czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahuje od teorii złotego czy pancernego pociungu, jednakowoż ciekawe jest pochodzenie ciepłego powietrza ulatującego z głębin ziemi w miejscu wiadomym. Wskazuje to na istnienie jakichś pustych przestrzeni; dlaczego nikt nie zapuścił tam kamery inspekcyjnej ? Kilka, może kilkanaście metrów można by zbadać przed rozkopaniem. Ale to są pomysły gorszego sortu posiadacza szpadla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, większość ekip tam działających nie wyklucza istnienia tunelu. Pomiary powinny to jednoznacznie potwierdzić albo wykluczyć. Dziś ludziska badają z sukcesami powierzchnię Marsa, my też badamy nasyp, tylko sukcesów nima. Może jednak 3-4 odwierty byłyby najlepszym i najszybszym rozwiązaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą zapłacić za prawa do emisji CO2.
---------
Stoi ...(w tunelu)... lokomotywa,
Ciężka, ogromna i pot z niej spływa:
Tłusta oliwa.
Stoi i sapie, dyszy i dmucha,
Żar z rozgrzanego jej brzucha bucha:
Uch - jak gorąco!
Puff - jak gorąco!
Uff - jak gorąco!
Już ledwo sapie, już ledwo zipie,
A jeszcze palacz węgiel w nią sypie.
Wagony do niej podoczepiali
Wielkie i ciężkie, z żelaza, stali,
I pełno ludzi w każdym wagonie,
A w jednym krowy, a w drugim konie,
A w trzecim siedzą same grubasy,
Siedzą i jedzą tłuste kiełbasy,
A czwarty wagon pełen bananów,
A w piątym stoi sześć fortepianów,
W szóstym armata - o! jaka wielka!
Pod każdym kołem żelazna belka!
W siódmym dębowe stoły i szafy,
W ósmym słoń, niedźwiedź i dwie żyrafy,
W dziewiątym - same tuczone świnie,
W dziesiątym - kufry, paki i skrzynie,
A tych wagonów jest ze czterdzieści,
Sam nie wiem, co się w nich jeszcze mieści.
Lecz choćby przyszło tysiąc atletów
I każdy zjadłby tysiąc kotletów,
I każdy nie wiem jak się wytężał,
To nie udźwigną, taki to ciężar.
............
itd. poszukajcie w necie
--------------
Krótkie wariacje na podstawie znanego wierszyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten film juz wyemitowali , te cale discovery ?
pokazali chociaz w nim prawde jak to odkrywca pod wplywem lektury ksiazki M.B. dostal widzenia na jawie a dogorywajacy esesman wyspowiadal mu sie i przekazal dokumenty przewozowe
toz to przeciesz jest najwazniejsze w calej tej historii !!!
nie mialem okazji ogladac tego dziela X muzy , ale ufam ze nie zapomnieli o tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku gratulacje za wytrwałość dla Administratorów forum, że jeszcze tolerują te bajki o złotym pociągu. Ósma część i końca nie ma.
Dla mnie ta cała sprawa to była jest i będzie bajką, bo gdyby faktycznie tam było złoto już dawno by wygryźli je ludzie a przecież jesteśmy już ponad 70 lat po wojnie.
Obejrzałem niedawno wywiad z B. Rdułtowskim w TV Wałbrzych, ponieważ uznaję go za mistrza w kontekście demaskowania różnych rzekomo prawdziwych zdarzeń to powołam się na jego słowa: Złoty pociąg należy traktować jako legenda. Chodzi o to żeby nie złapać króliczka a gonić go jak nadłużej".

No właśnie! W interesie mieszkańców regionu wałbrzyskiego jest to aby sprawa pociągu ciągnęła się jak najdłużej. Jest to świetny i tani sposób na reklamę regionu. Podobnie zresztą jak w przypadku obiektu pod chłodnie kominową w Ludwikowicach. Teren wiele lat zapomniany, od kilku dobry lat uprzątnięty, zadbany bo tam robią kasę na fałszywej legendzie (która powstała za sprawą polskiego publicysty pod koniec lat 90. XXw.) o tzw. muchołapce" tj. obiektu gdzie testowano rzekomo hitlerowskie statki UFO-idalne.

Mamy XXIw. a głupota ciągle na topie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zadać jeszcze raz jedno pytanie.
Jaki mógł być cel usypania na równym terenie w miejscu zdemontowanej bocznicy (która jak byk stoi na zdjęciach)
8 metrowej góry na długości 150m?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem program o złotym pociągu na Discovery, jedna rzecz mnie ciekawi, wpływ linii wysokiego napięcia na urządzenia.

W mojej okolicy nad ciekawym terenem rozciąga się identyczna sieć, zwykła piszczałka łapie spore zakłócenia i trzeba regulować zakres jej działania do minimum, a co dopiero taki georadar, magnetometr itp.

W programie odkrywcy pociągu zastosowali jeden myk: parasol z naciągniętym kocem ratunkowy termoizolacyjnym, złotą stroną do góry. Przeprowadziłem dzisiaj podobny eksperyment przy wykrywaczu, wpływ pola elektromagnetycznego zmalał do takiego stopnia, że nie było żadnych zakłóceń! Dla potwierdzenia tego wyniku jutro sprawdzę wszystko miernikiem pola elektromagnetycznego.

Tutaj rodzi się pytanie, czy wpływ pola elektromagnetycznego mógł mieć wpływ na sprzęt naukowców z AGH dając dwojakie wyniki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie ale linia WN była wyłączona na czas badań - dzięki Energa i firmy do której linia WN jest doprowadzonana. Być może zdjęcia zaprezentowane w materiale filmowym Discovery były kręcone w innym momencie badań lub to była improwizacja na potrzeby dokumentu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie