Skocz do zawartości

Pociąg z diamentami znaleziony pod Wałbrzychem? Niewykluczone! vol. 8


Rekomendowane odpowiedzi

jak panowie ogłosili znalezienie pociągu ze złotem to nagle kilka państw rościło sobie do niego prawo . ale gdy Szwajcaria przejęła konta Adolfa Hitlera to cisza jak h....j. nawet polska milczy . a może był jakiś termin ustalony przez Szwajcarię do roszczenia praw do kont? . a może ta ciuchcia w całości należeć teraz do Szwajcarii i dlatego ten beton?.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 405
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie mam żadnego parcia tylko wqrwia mnie typowo polskie narzekanie eee odkryli a po co, tam nic nie ma, hahaha fake...
Sam nic nie osiągnąłeś więc nie masz prawa kryrtykowac ludzi z pasją, którzy odkryli to o czym ty nigdy byś nawet nie marzył, bo gdybyś ty to odkrył i spotkał się z taką falą hejtu pomyślałbyś tak samo - ja poświęciłem temu 3 lata a ten x szydzi że to fake....
Wszytsko możesz nic nie musisz...
A akcja happening Wałbrzyszan O.K. niech wezmą sprawy w swe ręce niech ich sie pojawi 200 osób i zaczną kopać brawo!
Do odważnych świat należy, a nie do ćwoków krytykującycxh wszystko i wszytkich z nad klawiatury...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Luck36 - jak na razie to nic nie odkryli, bo nic nie wyszło na światło dzienne. Ja też mogę opowiadać, że pod moim domem jest pieczara wypełniona diamentami i perłami i co?

A ten spęd mieszkańców... co biedacy zrobią łopatami, jak tam jest skała? Przynieśli by chociaż jakiś trotyl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bjar: nie rób k...y z logiki, proszę - nic nie odkryli, bo nie dostali zgody/zgód.
No ale dla kółka wzajemnej adoracji idealna sytuacja to wyrwać z kolegą co się da po cichu i puścić fanty hurtem po 7 tysi na łba, co nie @traper?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gacol
Quatro: W tym wątku jest mowa o skarbie do którego jak najbardziej może sobie rościć prawo skarb państwa i dziedzictwo kultury. Jeżeli on w ogóle istnieje, to ukryto go na ROZKAZ kogoś z góry (ministerstwa ? sztabu ?) , ponadto do ukrycia wykorzystano sztolnię którą bili więźniowie i nie robili tego z własnej woli, tylko też na czyjś ROZKAZ.
NIGDY nie zajmowałem się poszukiwaniami w stylu ursztynowego pociągu, czy złotej komaty" :) Nie zaśmiecałem sobie głowy czymś na co byłem po prostu za cienki.
To o czym pisałem, to był cywilny depozyt zakopany w sadzie takiego człowieka jak ja, czy Ty. Których się wykopuje naprawdę dużo, ale o tym się głośno nie mówi.
Więc proszę Cię uprzejmie, nie myl pojęć, bo to dwie różne bajki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, ruszyło?
Jedyne 2 różne bajki to wartość BK czy pociągu" a tych depozytów które kopiesz - za tymi cywilnymi" też idzie nieszczęście, ich właściciele też ich nie ukryli z własnej nieprzymuszonej woli i Skarb Państwa też może sobie rościć do nich prawa.
A co do ogłaszania, to bardziej media, przynajmniej na samym początku.
I gdyby to było normalne państwo, to najpóźniej w październiku tamtego roku powinno być wszytko jasne, czy tam coś jest czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że depozytów (to współczesna nazwa ściśle związana ze skrytkami bankowymi) nie robiono z własnej i nie przymuszonej woli. Osoby to zakopujące nie nazywali tego depozytem. Zakopywali, zamurowywali, czy też zatapiali dosłownie WSZYSTKO co dla nich stanowiło wartość. I wcale nie były to diamenty, szafiry, złoto, czy platyna. Dla kowala, szewca, czy zduna skarbem były ich narzędzia pracy, bo dawały im chleb (kilka razy trafiłem takie skarby/depozyty).
Ukrywano to nie przed takimi ludźmi jak ja, czy Ty, ale przed nadciągającym frontem, co by niejednokrotnie dorobek ich życia nie uległ zniszczeniu, czy też grabierzy.

Jeżeli mówisz że Skarb Państwa też się może upomnieć o takie skrytki, to co powiesz na temat depozytów na obszarach Litwy, Białorusi i Ukrainy, zakopane przez Polaków, gdy te tereny należały do Polski ?

Jeżeli tropisz moje wątki na temat depozytów, to proszę uprzejmie, podaję na tacy

http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=741591#1821828

Gdy ktoś to odkopie, to kto będzie ich właścicielem ? Ja jako bezpośredni spadkobierca, czy też Skarb Państwa ? A są tam też ukryte prywatne i rodzinne zeczy", o których wtedy nie wspominałem, gdyż to nie było tematem tego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakie są przepisy Litwy, Białorusi czy Ukrainy w tym temacie. Ty oczywiście jak już cichcem wytargałeś takie fanty, to szukałeś spadkobierców celem zwrotu? I nie śledzę Twoich wpisów, tamten zapamiętałem bo był śmieszno-straszny, Boże uchowaj od takich przyjaciół - jednego i drugiego. Tamta skrytka musiała być jednak przeklęta:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nikt bez powodu nie rozstaje się z fantami - cokolwiek to jest..."

Masz zupełną rację. W pewnym depozycie urzekł mnie jeden fant. Nie wiem jak to się fachowo nazywa, CHYBA gruszka", takie szklano gumowe ustrojstwo. Służyło to do ściągania nadmiaru pokarmu z kobiecej piersi.
Mając to w rękach pomyślałem o tej młodej kobiecie, która musiała porzucić wszystko i z dzieciątkiem na ręku uciekać gdzieś przed siebie i nie wiadomo gdzie w zimową zawieruchę. To dzieciątko jeżeli przeżyło i jeszcze żyje, jest po 70-tce.

Ale dobra, my tu gadu gadu, pierdu pierdu, a palacz pod kocioł do paleniska węgla dosypuje w Golden Zug :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał soldierprzemo - co tam pociąg . wypadek był papcia złapali . rannych nie było ale wypadek był."
Babcia Ci nie mówiła: NIE ŚMIEJ SIĘ DZIADKU Z CUDZEGO PRZYPADKU.? Nauki poszły w las ?
Sympatie polityczne tu nie mają nic do rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dotrą do złotego pociągu [FILM, TERMINY, PLAN PRAC]...

Kiedy wreszcie zaczną odkopywać miejsce, w którym według zgłoszenia, ukryty jest złoty pociąg? Zastanawia się nad tym wielu miłośników historii i zwolenników wyjaśnienia zagadki 65 kilometra linii kolejowej Wrocław - Wałbrzych. - Chcielibyśmy do końca marca mieć już wszystkie potrzebne zgody i w kwietniu rozpocząć pracę - mówi nam jeden z pracowników spółki XYZ, której przedstawiciele zgłosili w zeszłym roku odkrycie pociągu". Na czym konkretnie mają te prace polegać? Dobrze widać to na nowym filmie - wizualizacji prac na 65 kilometrze, przygotowanej przez odkrywców (ZOBACZ PONIŻEJ).

Spółka XYZ, której szefują Piotra Koper i Andreas Richter, jest w tym momencie na etapie spełniania wielu warunków, które zostały przed nimi postawione przez właścicieli terenu. To właśnie oni muszą wydać zgodę na rozpoczęcie prac. Chodzi tutaj o: Spółkę Belgian Polish Investment, właściciela działki po byłej fabryce „Porcelana Książ” Polskie Koleje Państwowe Po otrzymaniu pisemnych zgód (na razie jest bliżej ostatecznego porozumienia z Belgami niż z kolejami), spółka XYZ musi poinformować Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o rozpoczęciu prac. W tym momencie nic nie wskazuje na to, żeby mogły się one zacząć wcześniej niż w kwietniu. A plan i sposób prowadzenia prac widać na poniższym filmie/wizualizacji autorstwa Rafała Pijańskiego.

Przypomnijmy, że od ostatniej niedzieli (6.03.2016) poparcie dla rozpoczęcia prac mieszkańcy Wałbrzycha i okolic wyrażają poprzez organizację happeningu pod hasłem: Koniec tych podziemnych ciuciubabek". Około 100 osób z łopatami spotkało się na 65 kilometrze trasy kolejowej i domagało działania. Podobnie ma być w kolejne marcowe niedziele. CZYTAJ WIĘCEJ: ZŁOTY POCIĄG - HAPPENING Z ŁOPATAMI

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/zloty-pociag/a/tak-dotra-do-zlotego-pociagu-film-terminy-plan-prac,9485927/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łoty pociąg" może być tylko ukryty pod górą Paluch. Zobaczcie mapkę tutaj. http://yadi.sk/i/UMw3m94AjxrUJ A może ja się mylę? Tutaj macie zdjęcie satelitarne z bliska. Czerwoną elipsą zaznaczyłem możliwy wjazd pociągu pod tą górę. http://yadi.sk/i/7MpDBtGFjxrpM Tylko proszę was, nie odkopujcie pociągu bez przygotowania. I podzielcie się skarbem z najbardziej potrzebującymi, w szczególności z ofiarami III rzeszy. Na pewno każdy z was ma swoją teorię na ten temat, jednak nie upierajcie się przy niej i wysłuchajcie innych, połączone informacje mogą bardzo pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie