Jump to content

Luck36

Forum members
 • Content Count

  129
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zacząłem przygodę z Tekneticsem Eurotek Pro 11 DD. Ustawienia dyskryminacja 40-100, głośność 10 i mam pytanie. Otóż w porównaniu z moją poprzednią wykrywką Teknetics daje o wiele więcej sygnałów i pojedyńczych i powtarzalnych. Od 45% do 99%. Nakopałem się co niemiara sporo fantów znalazłem ale większość to śmieci. Proszę o opinię doświadczonych kolegów o technikę pracy z tym wykrywaczem i pomocne rady, które także przydadzą się innym.
 2. Witam, kto podpowie od czego może być ten numerek?
 3. Pomóżcie co to jest... na plombę nie wygląda może jakiś identyfikator...
 4. dzięki, rewers jest czysty bez żadnych inskrypcji.
 5. Dzięki! Możemy określić czy to po 1918 czy rozbiorowy?
 6. Polecam ten preparat do sreberka czyściłem nim sporo srebrnych kopiejek i srebrne grosze oraz krzyż św. Jerzego. Wyniki bardzo dobre. Wkładamy monetki czy inne srebro do płynu co kilka minut wyciagamy i przecieramy bawełniana szmatką. Polskie 1 złote srebrne czyściłem 2 dni a krzyż św Jerzego 4 dni aby był jak nowy. Ważne, aby na koniec nie pozostawić płynu na monecie a dobrze przetrzeć. Bardzo dobry płyn za niewielkie pieniądze. Złota nim nie czyściłem więc go nie będę oceniał.
 7. Już ustaliłem. Napisałem do Rosjanina prowadzącego stronę z opisami rosyjskich medali i odznaczeń. Ten krzyż został nadany na polu walki w sierpniu 1914 r. nieznanemu żołnierzowi za męstwo w walkach przeciwko Niemcom w pierwszym miesiącu I wojny światowej w Prusach Wschodnich przez Generała Aleksandra Samsonowa. Na rewersie jest ręczne wybicu 178 i rok 1914. Jest to mega rzadki okaz nadawany tylko w 1914 roku i tylko na polach walki I wojny światowej...
 8. Prośba o identyfikację do kogo należał order św. Jerzego 4 rangi o numerze 202785. Co ciekawe na rewersie ma wybitą datę 1914, a ordery 4 rangi o początkowej liczbie 200 nadawano za wojnę rosyjsko-japońską 1904-05. Kto pomoże zidentyfikować żołnierza, który dostał to odznaczenie?
×
×
 • Create New...

Important Information