Jump to content

Poszukiwacz_skarbów

Forum members
 • Content Count

  397
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. pozwolenie tylko na 6m przecież to śmieszne a teraz tylko na 20m? a jeśli tunel jest głębiej to co wtedy?
 2. te poszukiwania są bardzo mało profesjonalne i po łebkach" bym powiedział, tak jak by świadomie ktoś chciał by tunelu nie odnaleść - bo przecież tunel był na 100%
 3. no dobrze ale jakaś komnata, korytarz, przestrzeń pusta.... istnieje czy nie? nawet jeśli tam nic nie ma? czy puszczają już całkowite bujdy i robią z siebie błaznów żeby tylko przyciągnąć turystów?
 4. to w takim razie co tam było? pusta komnata? a może jednak coś było. może złoto? klejnoty? i się po cichu podzielili... tyle spraw w naszym kraju było głośnych ale wszystkie bez finału i happy endu czy to nie dziwne?
 5. Ktoś się orientuje co się stało z tym pojazdem? Podobno stał jako eksponat w twierdzy modlińskiej do 39r. Można gdzieś w PL zobaczyć takie cudo na żywo?
 6. A najgorsze jest to, iż prócz zdzierania z turystów nic się tam nie robi, zabytki niszczeją... nie ma prac konserwatorskich, nawet trawy nie koszą, kurcze no i by jakieś opryski na komary robili bo żyć nie dają :) jak by nie komary to pewnie bym tam dłużej był i więcej stracił :P
 7. 180.000-200.000 tyś turystów odwiedza wilczy szaniec rocznie. Tak więc rachunek masz prosty... Podejrzewam, że żeby wystartować do przetargu na tą kopalnię pieniędzy trzeba być w jakimś układzie" :) Byłem tam w zeszłym roku i to bardzo skromnie, bez przewodnika itd... stracilismy na 4 osoby około 150zł :) (bilety, pamiątki, jakieś frytki :P ) Pozdrawiam
 8. to durnie, tam idzie taki strumień pieniędzy a oni to chcą za grosze wydzierżawić... wystarczy jak na 1 turyście zarobią 25zł na czysto x 200000 turystów rocznie to nam daje sumkę 5 mln zł... a powiem wam że 25zł to tam idzie zarobić z samego wstępu + opłata za parking a gdzie zysk z przewodników, restauracji itd... masakra... jak ktoś to weźmie to za rok będzie milionerem :)
 9. Junak to dobra maszyna :) oczywiście pod warunkiem, że remont robił mechanik mający pojęcie o tym sprzęcie a nie kowal :D
 10. Co On tam podlewa w tym ogródku :P Bo jak poszukali i znaleźli te tankietki to lepiej napiszcie bo pod koniec sierpnia chcę sie tam wybrać już nawet zarezerwowałem domek nad jeziorem Białym :P więc jak tankietek nie ma to pisać i odwołuje :)
 11. Na forum BNM cisza grobowa, już chyba od dobrego miesiąca a może dwóch nikt z redakcji tam nie pisał... może są na wakacjach a może szukają np. tankietek i nie mają w lesie internetu :P Nadal trzymam za nich kciuki, że jednak wrócą do tych nieskończonych spraw co zresztą obiecali, jeśli nie wrócą to przestanę ich oglądać :)
 12. I właśnie to mnie wkurza bo w Polsce większość sprzętu pancernego poszło do huty a to co zostało od lat 90 - tych jest wydobywana na dziko i trafia do prywatnych kolekcji, czasami nawet nie wiadomo gdzie! A tu chodzi o to by ten sprzęt trafił w ręce ludzi, którzy go wyremontują i wystawią gdzieś na jakąś wystawkę" czyli np. do otwartego muzeum, tak by każdy mógł sobie go obejrzeć. Kolejny bardzo ciekawy temat podjęty przez ekipę BNM i też jakoś od pewnego czasu jest cisza http://www.tvp.pl/historia/magazyny-historyczne/bylo-nie-minelo/wideo/w-poszukiwaniu-tankietek/287669 a tu druga część http://www.tvp.pl/historia/magazyny-historyczne/bylo-nie-minelo/wideo/coraz-blizej/432604 warto by tą sprawę doprowadzić do końca, zrobić raz a porządnie czesanie okolicy i albo te tankietki tam są albo już ich nie ma, w sumie po tych programach BNM i wskazówkach tam udzielonych wcale bym się nie zdziwił jak by ktoś prywatnie je poszukał i wydobył. I proszę mi nie pisać, że redaktor daje sygnały dla poszukiwaczy poza programem... bo przecież tu nie chodzi o to by te tankietki wydobył jakiś prywaciarz i trzymał je sobie w garażu ku własnej uciesze, albo żeby wykopał je handlarz i zrobił na tym kokosy! Ten sprzęt po znalezieniu koniecznie powinien być w jakimś muzeum!
 13. Jeśli wrak był w ustronnym miejscu a ten co wydobywał miał kasę i sprzęty (koparka,dźwig,laweta) to podejrzewam, że rach ciach i sprzęt już jest w prywatnej kolekcji... a ekipa BNM niech szuka i bada kolejne tropy, jak będą mieć pewniaka to znów ktoś im wykopie" A z tym Vickersem to już mieli pewniaka 100%, czytałem troche tu i tam - konserwator wydawał zgodę na wyciągnięcie Vickersa a nie jakiegoś niezidentyfikowanego wraku i jakoś dziwnym trafem temat przycichł, umarł śmiercią naturalną - mi się wydaje że tam był Vickers! Pytanie gdzie jest teraz? :) A program BNM coraz bardziej mnie denerwuje. Lepiej niech siedzą na dupach i nie biorą się za szukanie fantów" Dobrze im wychodzi szukanie guziczków i mogił i na tym powinni się skoncentrować.
 14. Kolego sidi sugerujesz, że ktoś im ten czołg wyciągnął sprzed nosa? Bo jak tak to lipa w cholerę! Są na ten temat jakieś materiały gdzieś?
×
×
 • Create New...

Important Information