Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

kiezmarski

Forum members
 • Content Count

  67
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kiezmarski

 1. Panowie, trzymajmy się faktów, akurat AGH powiedziało, że jakiś tunel, co prawda bez pociągu ale może tam być
 2. Ja widziałem.. OWK, OKM, jest tego sporo" - ale raczej nie nadaje się to do wywiercenia otworu badawczego. Potrzebna by była możliwość wiercenia w rurze obsadowej.
 3. Tak tworzą się sekty. Ludzie bardzo chcą w coś wierzyć. Pojawia się guru (mitoman Słowikowski) i zaczyna się jazda. Następnie już masowo przyłącza się reszta bo coś w tym musi być skoro tylu ludzi uwierzyło". Z A D Z I W I A J Ą C E. I żeby nie było, że teraz doszedłem do takich wniosków, o mitomanie Słowikowskim i inżynierskiej niemożliwości wybudowania tunelu w tym miejscu pisałem już w zeszłym roku. Na marginesie w ostatnim wywiadzie Słowikowski mówił, że jego świadek koronny to nie widział tunelu w zatoce tylko jakieś wagony(pewnie budy). I chyba w tle było widać przemodelowaną makietę 65 km (czyli Słowikowski zmienia zeznania w zależności do sytuacji). Naprawdę nie chce się wierzyć, że można było się na to nabrać.O błędnych interpretacjach wskazań georadarów w terenie poindustrialnym, na sztucznych nasypach też pisałem rok temu.
 4. Kolego rem, jesteś szowinistą. O niemcach wypowiadasz się niemiaszki i że ich dorżniesz, patryiotyzm pojmujesz jako umacnianie Państwa itd. Przedstawiasz myślenie typowe dla elit końca XIX. I pewnie nie było by w tym nic złego gdyby nie to że takie właśnie myślenie doprowadziło do wojen. Mamy XXI wspólną europę i zapewniam Cię że dziś nie na tym polega patryiotyzm. Podatki płać gdzie chcesz, może własnie gdybyś je płacił na cyprze to znaczy ich nie płacił, to miałbyś więcej kasy co z kolei przyczyniło sie do wzrostu zatrudnienia w Twojej firmie lub więcej byś wydał na konsumpcję itd. i wszystkim by to wyszło na dobre Polsce również. Jeśli chodzi o wspieranie lokalnej społeczności to zauważyłem to już w czasie poprzedniej wypowiedzi i chwała Ci za to, to z pewnością jest przejaw patryiotyzmu.
 5. Kolego rem mieszasz pojącia biznes patryiotyzm i szowinizm. Z twojej wypowiedzi jasno wynika że jesteś Polskim szowinistą który po prostu dba o swój biznes. Z patryiotyzmem ma to niewiele wspólnego, może poza tym że dbasz o lokalną społeczność dając pracę jej części.
 6. Ps. Nie miałem na myśli stosunku Niemców do obywateli polskich narodowości żydowskiej.
 7. Witam, pozwolicie że wtrące swoje 3 grosze. 1. Bitwa o Anglię to były działania pozorowane, cała uwczesna cywilizowana europa szykowała się wtedy do odparcia spodziewanego zalewu komunizmu. 2. O wyższości cywilizacyjnej niemiec nad Polakami nie ma co dyskutować, tylko trzeba się z tym pogodzić. Kto ma jakieś wątpilowości zapraszam na śląsk niech poogląda budowle inżynierskie sprzed wojny. A jeśli ktoś woli nowocześniejsze przykłady to zapraszam na przejażdżkę moim vw passatem. Nie oznacza to że ta wyższość cywilizacyjna wyszła temu narodowi zawsze na dobre. A wręcz w połączniu z pewnymi cechami stała się jego tragedią. Oczywiście należy zadać sobie pytanie czy inne narody zachowałaby sie inaczej. Czy przypadkiem gdyby Polacy osiągnęli przewagę organizacyjną i techniczną nad np Rosjanami nie zechcieliby ich sobie podporządkować. Obserwując Lecha Kaczyńskiego który moim zdaniem reprezentuje wszystkie wady narodowe, mam wrażenie że zachowywalibyśmy się w stsunku do Rosjan identycznie jak Niemcy w stosunku do nas po 1 września 39. 3. Moim zdaniem prezentowany tu pogląd kolegi jaraca jest typowym przykładem największej naszej wady narodowej którą jest nieumiejętność własciwej oceny naszej pozycji w świecie. Jak tylko nam coś wyjdzie to od razu jest co najmniej najlepsze w Europie, tymczasem jesteśmy zwykłym średnio rozwiniętym narodem bardzo doświadczonym przez historię i tyle. Nic więcej nic mniej.
×
×
 • Create New...

Important Information