Jump to content

kiezmarski

Forum members
 • Content Count

  67
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Panowie, trzymajmy się faktów, akurat AGH powiedziało, że jakiś tunel, co prawda bez pociągu ale może tam być
 2. Ja widziałem.. OWK, OKM, jest tego sporo" - ale raczej nie nadaje się to do wywiercenia otworu badawczego. Potrzebna by była możliwość wiercenia w rurze obsadowej.
 3. Tak tworzą się sekty. Ludzie bardzo chcą w coś wierzyć. Pojawia się guru (mitoman Słowikowski) i zaczyna się jazda. Następnie już masowo przyłącza się reszta bo coś w tym musi być skoro tylu ludzi uwierzyło". Z A D Z I W I A J Ą C E. I żeby nie było, że teraz doszedłem do takich wniosków, o mitomanie Słowikowskim i inżynierskiej niemożliwości wybudowania tunelu w tym miejscu pisałem już w zeszłym roku. Na marginesie w ostatnim wywiadzie Słowikowski mówił, że jego świadek koronny to nie widział tunelu w zatoce tylko jakieś wagony(pewnie budy). I chyba w tle było widać przemodelowaną makietę 65 km (czyli Słowikowski zmienia zeznania w zależności do sytuacji). Naprawdę nie chce się wierzyć, że można było się na to nabrać.O błędnych interpretacjach wskazań georadarów w terenie poindustrialnym, na sztucznych nasypach też pisałem rok temu.
 4. Kolego rem, jesteś szowinistą. O niemcach wypowiadasz się niemiaszki i że ich dorżniesz, patryiotyzm pojmujesz jako umacnianie Państwa itd. Przedstawiasz myślenie typowe dla elit końca XIX. I pewnie nie było by w tym nic złego gdyby nie to że takie właśnie myślenie doprowadziło do wojen. Mamy XXI wspólną europę i zapewniam Cię że dziś nie na tym polega patryiotyzm. Podatki płać gdzie chcesz, może własnie gdybyś je płacił na cyprze to znaczy ich nie płacił, to miałbyś więcej kasy co z kolei przyczyniło sie do wzrostu zatrudnienia w Twojej firmie lub więcej byś wydał na konsumpcję itd. i wszystkim by to wyszło na dobre Polsce również. Jeśli chodzi o wspieranie lokalnej społeczności to zauważyłem to już w czasie poprzedniej wypowiedzi i chwała Ci za to, to z pewnością jest przejaw patryiotyzmu.
 5. Kolego rem mieszasz pojącia biznes patryiotyzm i szowinizm. Z twojej wypowiedzi jasno wynika że jesteś Polskim szowinistą który po prostu dba o swój biznes. Z patryiotyzmem ma to niewiele wspólnego, może poza tym że dbasz o lokalną społeczność dając pracę jej części.
 6. Ps. Nie miałem na myśli stosunku Niemców do obywateli polskich narodowości żydowskiej.
 7. Witam, pozwolicie że wtrące swoje 3 grosze. 1. Bitwa o Anglię to były działania pozorowane, cała uwczesna cywilizowana europa szykowała się wtedy do odparcia spodziewanego zalewu komunizmu. 2. O wyższości cywilizacyjnej niemiec nad Polakami nie ma co dyskutować, tylko trzeba się z tym pogodzić. Kto ma jakieś wątpilowości zapraszam na śląsk niech poogląda budowle inżynierskie sprzed wojny. A jeśli ktoś woli nowocześniejsze przykłady to zapraszam na przejażdżkę moim vw passatem. Nie oznacza to że ta wyższość cywilizacyjna wyszła temu narodowi zawsze na dobre. A wręcz w połączniu z pewnymi cechami stała się jego tragedią. Oczywiście należy zadać sobie pytanie czy inne narody zachowałaby sie inaczej. Czy przypadkiem gdyby Polacy osiągnęli przewagę organizacyjną i techniczną nad np Rosjanami nie zechcieliby ich sobie podporządkować. Obserwując Lecha Kaczyńskiego który moim zdaniem reprezentuje wszystkie wady narodowe, mam wrażenie że zachowywalibyśmy się w stsunku do Rosjan identycznie jak Niemcy w stosunku do nas po 1 września 39. 3. Moim zdaniem prezentowany tu pogląd kolegi jaraca jest typowym przykładem największej naszej wady narodowej którą jest nieumiejętność własciwej oceny naszej pozycji w świecie. Jak tylko nam coś wyjdzie to od razu jest co najmniej najlepsze w Europie, tymczasem jesteśmy zwykłym średnio rozwiniętym narodem bardzo doświadczonym przez historię i tyle. Nic więcej nic mniej.
×
×
 • Create New...

Important Information