Skocz do zawartości

Wojna na Ukrainie vol. 3


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Jedburgh_Ops napisał:

Człowiek będący na miejscu mówi, że ruscy stracili na tym lotnisku dwa Mi-8 i jednego Ka-52.

No ja się dziwiłem, żę te Mi-8 tak sobie stadami tam latają na luźno jakby ukry żadnej OPL nie mieli. Wystarczyły by 23 mm pelotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzą informacje, że rośnie wśród Rosjan świadomość, że rządzi nimi pychol, który może doprowadzić do wojny atomowej.

Nie wiem czemu Włochy i Węgry, ale szwaby znowu grają przeciw sankcjom SWIFT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sedco Express napisał:

Co ty chłopie za głupoty wypisujesz 1

 

2 godziny temu, Sedco Express napisał:

Chłopie nie rób z siebie idioty !

Kto z siebie idiotę zrobił ? I to nie nieaktualna informacją a  zbędną agresją...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie zrobi, będą debatować i pierdolić co to oni Putinowi nie zrobią, trzeba było o 04:10 przyjebać a nie noty protestacyjne słać. Scenariusz taki sam jak w 1939 roku, dopóki Francja i Anglia nie są zagrożone to nikt za Kijów umierać nie będzie chciał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak kraj przez 30 lat uwikłany w wewnętrzne spory parlamentarne , oligarchię która rządziła krajem , wypaczenia narodowe które spowodowały rozłam narodowy wewnętrzny w kraju spowodowały na końcu przesranie wolności . To że Putek to wszystko teraz tak sprząta to jest wynikiem wewnętrznej takiej a nie innej polityki i nie chodzi tu o to że obudzili się Ukraińcy po 2013 roku . Mieli szansę być już dalej ale jak przekichali 22 lata w wewnętrzne kłótnie to przesrali czas kiedy mogli naprawdę być tak już daleko że Rosja by nie mogła ich napaść . My weszliśmy w 1999 roku do NATO oni w tym czasie gryźli się po piętach i trwało to aż do 2013 roku . To jest nauczka dla innych jak trzeba wykorzystać efektywnie czas na wzmocnienie kraju i uniezależnienie się a nie walki wewnętrzne . Będąc 2010 roku na Ukrainie i zwiedzając ją praktycznie z jednego końca do drugiego oraz cały Krym wtedy stwierdziłem że ten kraj się rozpadnie , takie były niesnaski wewnętrzne Ukraińców do Rusinów to było widać w każdej rozmowie. Niestety komuna radziecka miała ten feler że terytoria ustanawiała administracyjnie a nie etnicznie . Tak jak po I wojnie podzielono kraje arabskie nie licząc się z grupami etnicznymi , wrzucono do jednego wora Kurdów, Szyitów, Sunitów i powstało kilka krajów które walczą wewnętrznie bez szans na pokój bo nikt ne jest w stanie zmienić granic . Tak samo na Ukrainie. Dla jednych Bandera to narodowy bohater dla drugi wybitny morderca. Niestety Europejczycy nie są w stanie zacisnąć pasa i po pandemii chcą odbicia gospodarczego a nie jeszcze większego kryzysu . Putek doskonale wie o tym i wie że z ropy i gazu nie zrezygnujemy, nawet my krzykacze Polacy, do teraz info z Money.pl "Głównym dostawcą paliw kopalnych do Polski jest Rosja. Jej udział w imporcie 2020-21 wzrósł do 87 proc. dla ropy naftowej, 72 proc. gazu ziemnego, 62 proc. dla węgla kamiennego." i trzymają nie tylko nas ale i pół Europy w tym głównego gracza Niemcy za jaja i ściskają do bólu. Dlatego będziemy wymachiwać tylko świstkami papieru jak Neville Chamberlain w 1938-9. I to jest niestety naga prawda tej wojny, Ukrainę można poświęcić bo ją już dawno poświęcono o ile sama się do tego mocno przyłożyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięć ukraińskich Iłów-76MD po godz. 3 przekroczyło granicę powietrzną PL/NATO w rejonie Tomaszowa Lub. i zostały skierowane na lotnisko w Dęblinie.

Całą dobę w strefach dyżurują latające cysterny, co podpowiada, że lotnictwo myśliwskie utrzymuje stałe patrole CAP - m.in. w celu przechwytywania samolotów wlatujących do Polski znad Ukrainy, wymagających szybkiej identyfikacji, nawiązania łączności i poprowadzenia.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tak patrzę na to i nie nie mogę się powstrzymać od śmiechu.Wszystcy liczą że Putin się zatrzyma na Ukrainie i tak będzie .Ale Łukaszenko wjedzie w Polskę bo taki mają plan a że poproszą Rosję o pomoc to najada Polskę z Ukrainy i Białorusi .I jak zwykle będą dawać sankcję .Tak patrzę ludzie dodają flagi naFb pikiety robią  .Te ludzie łącznie ze mną to się ciepłe kluchy zrobiły . Putin to jednak ma jaja .Wy....ne na wszystko i Robi to co miał zaplanowane.A po drugie to na Rosję i Białorus to ciągle sankcje iTP.Moje słowa "Pies zamknięty w klatce będzie agresywny jak się uwolni" .Tak że wróżenie zostawię Jackowskiemu ale nie wiem jak wy ale ja to już się szykuje zanim będzie za późno.Obym się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie