Skocz do zawartości

Czolg-A7V w Polsce


gumbi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Kamilu wstrzymaj się z wypowiedziami i jakimiś wyjaśnieniami, co gdzie i jak !
Starajcie się o pozwolenia aby nie skończyło się tak ze zanim wy je dostaniecie inna ekipa wejdzie i sprzątnie 2 tyg przed wami , namiar wraz z pojazdem, co by to nie było. Pamiętaj że w tych tematach są duże wycieki a winnych nie znajdziesz! Życzę powodzenia Ekipie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to kolejny durny szum medialny. Pismaki po ściągnięciu czołgu z Afgana szukają takich sensacji. To bardzo ciekawe jest że ten gość najpierw ogłosił na Polskę że znalazł czołg a teraz sam się zastanawia czy to prawda czy mit? Myślę, że szkice jednego nurka to dużo za mało aby obwieszczać cokolwiek a już na pewno w jesiennej porze biorąc pod uwagę nurt rzeki, to co z sobą niesie i tak dalej. Tego typu odkrycia to powinny być ogłaszane w momencie gdy się coś już UDA. Tak jak ruskie robili ze swoimi próbami kosmicznymi. Jak znam życie już od kilku dni krążą tam ludzie z wykrywkami. Zresztą chyba żadna grupa rekonstrukcji nawet jeśli jest stowarzyszeniem to ni może sobie tak wyciągać czołgow bo do tego są powołane instytucje. Internet przyjmie wszystko a jeśli się coś twierdzi to potrzebne jest udokumentowanie. Inaczej to taki sam news jak to, że w OSP w Portkach Wielkich widziano Yeti.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg publikacji Tankograd No 1001 -Stumpanzer A7V -first of panzers-,wyprodukowano 56 Uberlandwagen oraz tutaj informacje sa bardzo rozbiezne okolo 20-60 Schutzengrabenbagger-czyli maszyn do kopania okopow ( na zdjeciu).Podwozie mialo tylko dwa wozki zamiast trzech,silnik ten sam -moze cos z tego zakopalo sie w rzece?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że moim zdaniem źródło informacji jest dość trefne chyba że pomyliłem osoby ale pana Kamilo" pamiętam dobrze. Zdarzyło mi się być na rekonstrukcji czy pokazie jego grupy kilka razy z racji tego, że na lubelszczyźnie mam rodzinę. Kiedyś na własne uszy słyszałem jak mówił, że ich samochód - średniej jakości replika forda t (plus za pomysł, minus za wykonanie) jest na oryginalnych podzespołach oraz to, że fabryka forda chciała dać za ten egemplarz milion dolarów.. Problem w tym, że w tym samochodzie jest oryginalna kierownica -od forda.. fiesty.. I dlatego uważam, że to ściema. Kocham sprzęt z tamtych lat i bardzo się ucieszyłem na początku ale teraz jestem bardzo sceptyczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Bo na razie to jakaś ściema."

Niedługo się okaże, że tam co najmniej Maus zalega :P
Chłopaki pewnie sobie wymyślili budowę repliki A7V, a żeby łatwiej skołować kasę to wymyślili bajeczkę o wraku w rzece. Rozgłos murowany.

zbudują pierwszą na świecie wierną replikę tego czołgu."

Podwozie od PTS-a to świetny wybór. Bardziej niepodobnego do pierwowzoru już się chyba nie dało znaleźć. Więc widać jak wierna to będzie replika.
Nie wspominając już, że poza repliką z Munster jest przynajmniej jeszcze jedna, całkiem ładna i jeżdżąca (w UK).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie