Jump to content

polsmol

Forum members
 • Content Count

  3064
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Rząd Millera to akurat odpowiada za ten blamaż bo oni obcieli finansowanie tego programu.
 2. Zazdrdość i pewna frustracja ze strony zawodowych jest o tyle zrozumiała że WOT obnaża stan ich rodzaju wojsk. Warto podkreślić, że nie jest on wynikiem stworzenia WOT, ale niekompetencji, złej organizacji a może i złej woli leśnych dziadków. Struktury odpowiedzialne za zakupy dla WL słyną z niewydolności i niekompetencji. WOT dostaje dobry sprzęt bo ma własny pion zakupów podpięty bodajże pod specjalne. To, że PIS nie potrafił zrobić czystek w IU i innych strukturach to osobny temat.
 3. Jak już sobie gdybamy to ja bym widział podział następująco. MWP w Warszawie powinno skupić się na P w swojej nazwie a MBP powinno zajmować się przekrojowo bronią pancerną z wszelkich krajów i konflików w tym także tą bardziej współczesną którą można pozyskać dziś relatywnie niskim kosztem.
 4. Pomijając prymitywne żarty. Nie za bardzo rozumiem sens nadawania imion tym maszynom szczególnie, że są to w sumie małe samoloty i żadnego splendoru to nominowanym nie przyniesie. Szczególnie przy postaciach formatu JPII
 5. Nie ma i nigdy nie było niezniszczalnych czołgów a reputacja Leoparda 2 opierała się głównie na tym, że do tej pory nie brał on udziału w realnych działaniach bojowych. Trzeba jednak zauważyć, że mowa o 10 szt utraconych a przynajmniej 2 szt. daesh zdobyła niezniszczone. Przy tym duże straty to także wynik błędów taktycznych wojsk Tureckich. To już nie jest pacyfikacja Kurdyjskich wiosek a realna walka z dobrze wyposażonym, wyszkolonym i zdeterminowanym przeciwnikiem. Turcy działali bez wsparcia ani rozpoznania.
 6. A może to zdjęcia z Centralnej Składnicy Broni Pancernych w Warszawie. Niestety nie wiem czy tam prowadzono także remonty, ale zabudowa zdaje się pasować o ile pamięć mnie nie zawodzi.
 7. Warto dodać, że Włosi te armaty modernizowali dlatego warto zapytać ile tym egzemplarzu zostało z oryginału.
 8. wieść gminna" to raczej słabe źródło, ale chętnie dowidziałbym się co się z tym pojazdem dzieje.
 9. @skyluke Dzięki za uwagę. Faktycznie pomyliłem te dwa pojazdy.
 10. Czy Sdkfz. 7 z MPTW był przez ostanie lata w Skansenie Pilicy gdzie prowadzono chyba jakieś prace konserwacyjne.
 11. Wynika z tego, że topór wojenny zakopany. Oby to wyszło kolekcji na dobre choć szczerze mówiąc wolałbym aby MBP pozostało osobną instytucją.
 12. Nikt chyba nie neguje, że jest to wydmuszka z silnikiem z Jelcza wstawionym tymczasowo dla uciechy gawiedzi i dla ułatwienia przestawiania eksponatu. Jednak nie fakt umieszczenia go w ekspozycji budzi sprzeciw ale to, że tam nie będzie bramy wjazdowej przez którą mógłby kiedyś wyjechać z tego budynku. Do tego muzeum się w praktyce nie ustosunkowało.
 13. Może to wniesie coś do tematu. Moim zdaniem ten krajobraz bardzo przypomina okolice przeprawy na Bzurze pod Brochowem. Konkretnie jakieś 1 km na zachód od tej przeprawy. Byłem tam kiedyś z jednym znajomym. Pokazywał mi nawet miejsce wśród podobnych górek" gdzie znalazł wcześniej zrzutowisko z różnymi częściami samochodowymi. Według miejscowych były tam rozbite jakieś polskie samochody. Faktycznie jeszcze trochę złomu było w tym miejscu więc historia raczej prawdziwa. W tamtym obszarze były potężne zatory taborowe przed przeprawą więc sporo sprzętu mogło tam zostać porzucone choćby z braku paliwa lub szans na wydostanie się. To by wyjaśniało dość dziwne położenie tych pojazdów przy jednoczesnym braku śladów walki.
 14. To wygląda bardzo ciekawie. Szoferki z Fiatów 621 na podwoziach Chevroleta (model 1939?)
×
×
 • Create New...

Important Information