Jump to content

pająk

Forum members
 • Posts

  1125
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

pająk's Achievements

0

Reputation

 1. Jak sama nazwa wskazuje, są to elementy pojazdu włoskiej marki SPA. Co do pojazdu to trudno zgadnąć bez bardziej szczegółowych wymiarów, przydałoby się zdjęcie piasty od wewnątrz.
 2. Ekstra. Bardzo dobra wiadomość. A nie wiesz czy coś będą robić z SD80?
 3. To już moja wariacja, możliwe że nie ma sensu, ale akurat dno zbiorniczka ma krzywiznę dobrze dopasowaną do naczynia w miejscu gdzie zazwyczaj jest pokrywka. Proponuję się tym jednak nie sugerować. Wielkość przyrządu widać z porównania z lampką karbidową, jeśli to pomoże w id to rzecz jasna zmierzę dokładnie.
 4. Widok z drugiej strony. Widoczny po prawej motylek" był w naczyniu.
 5. Zbiorniczki z kranikami, wydaje się, że spełniały tę samą funkcję, nawet jeśli nie należą do urządzenia.
 6. Znalezisko złomowe, naczynie ze stojakiem wyglądają na komplet, zasilanie elektryczne, gniazdo widoczne pod naczyniem. Tabliczka ma napis W.M. Iwiński, Warszawa, ul. Chmielna ....". Jedyne co znalazłem przez google to, że Walenty Marceli Iwiński miał przed wojną przy Chmielnej 7 interes związany z przyrządami aptecznymi, laboratoryjnymi i naczyniami. Widoczne po lewej zbiorniczki były odłożone przez właściciela złomu razem z tym naczyniem, nie mam pojęcia, czy którykolwiek ma coś wspólnego z przyrządem. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć do czego to urządzenie służyło, ew. jak się fachowo nazywa? Albo dodać coś o jego producencie?
 7. Manierka z drugiej strony. Ma małą dziurkę od spodu.
 8. Wczoraj na złomie. Manierka i wieszak PRL (na zdjęciu tylko górna część, jest cały) po cenie złomu, razem 8 zł (manierka wychodzi za jakieś 50 groszy). Lampka karbidowa była odłożona i wyceniona na dwie dychy, poszła za 16,50.
 9. To podwozie (Ford Maulitier) jest na fb wystawione do sprzedania. Zdjęcie z profilu Ambasada", zainteresowani pewnie o tym wiedzą, ale dzisiaj autor zamieścił ciekawą galerię zdjęć z remontu. Szczególnie warto ją pokazać tym, którzy myślą, że wskrzeszenie wraku pojazdu to prościzna. Albo żonie kiedy wypomina yle czasu już remontujesz, a jeszcze to nie jeździ".
 10. Z profilu Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej na fb.
×
×
 • Create New...

Important Information