Jump to content

pająk

Forum members
 • Posts

  1125
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by pająk

 1. Jak sama nazwa wskazuje, są to elementy pojazdu włoskiej marki SPA. Co do pojazdu to trudno zgadnąć bez bardziej szczegółowych wymiarów, przydałoby się zdjęcie piasty od wewnątrz.
 2. Ekstra. Bardzo dobra wiadomość. A nie wiesz czy coś będą robić z SD80?
 3. To już moja wariacja, możliwe że nie ma sensu, ale akurat dno zbiorniczka ma krzywiznę dobrze dopasowaną do naczynia w miejscu gdzie zazwyczaj jest pokrywka. Proponuję się tym jednak nie sugerować. Wielkość przyrządu widać z porównania z lampką karbidową, jeśli to pomoże w id to rzecz jasna zmierzę dokładnie.
 4. Widok z drugiej strony. Widoczny po prawej motylek" był w naczyniu.
 5. Zbiorniczki z kranikami, wydaje się, że spełniały tę samą funkcję, nawet jeśli nie należą do urządzenia.
 6. Znalezisko złomowe, naczynie ze stojakiem wyglądają na komplet, zasilanie elektryczne, gniazdo widoczne pod naczyniem. Tabliczka ma napis W.M. Iwiński, Warszawa, ul. Chmielna ....". Jedyne co znalazłem przez google to, że Walenty Marceli Iwiński miał przed wojną przy Chmielnej 7 interes związany z przyrządami aptecznymi, laboratoryjnymi i naczyniami. Widoczne po lewej zbiorniczki były odłożone przez właściciela złomu razem z tym naczyniem, nie mam pojęcia, czy którykolwiek ma coś wspólnego z przyrządem. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć do czego to urządzenie służyło, ew. jak się fachowo nazywa? Albo dodać coś o jego producencie?
 7. Manierka z drugiej strony. Ma małą dziurkę od spodu.
 8. Wczoraj na złomie. Manierka i wieszak PRL (na zdjęciu tylko górna część, jest cały) po cenie złomu, razem 8 zł (manierka wychodzi za jakieś 50 groszy). Lampka karbidowa była odłożona i wyceniona na dwie dychy, poszła za 16,50.
 9. To podwozie (Ford Maulitier) jest na fb wystawione do sprzedania. Zdjęcie z profilu Ambasada", zainteresowani pewnie o tym wiedzą, ale dzisiaj autor zamieścił ciekawą galerię zdjęć z remontu. Szczególnie warto ją pokazać tym, którzy myślą, że wskrzeszenie wraku pojazdu to prościzna. Albo żonie kiedy wypomina yle czasu już remontujesz, a jeszcze to nie jeździ".
 10. Z profilu Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej na fb.
 11. Woodhaven, wygląda to zachwycająco, mam nadzieję, że dostaniecie też fundusze na dokończenie tych projektów. Powodzenia.
 12. Z Duszatyna na Jeziorka Duszatyńskie i z powrotem. Przyjemna niemęcząca trasa na niecałe dwie godziny w jedną stronę, bez forsownych podejść, same jeziorka to osobliwość bieszczadzka. Widoków po drodze nie ma, ale po zejściu można w barze prowadzonym przez żonę leśniczego zupełnie dobrze zjeść (oprócz typowych dań oferuje pierogi z sarniną, nie próbowałem). Dojazd z Komańczy przez Prełuki.
 13. Stalówka czołgowa (?), za darmo. Niestety była wkopana w ziemię jako podpora jednego z filarów stodoły/stajni, 70 lat w dość agresywnym środowisku spowodowało, że aktualnie składa się tylko z tlenku żelaza :(
 14. W którymś Automobiliście z ostatniego roku było info ze zdjęciem Buicka LRL, zachowanego chyba gdzieś na Litwie. O Oplu nie słyszałem. Są jakieś zachowane wagony tramwajowe LRL, w sieci był nawet spis miłośnika bodajże z Łodzi. I jeszcze pojawiło się parę lat temu info, że Z. Mikiciuk z Otrębus ma Buicka? Chevroleta? LRL, ale ta informacja nie miała dalszego ciągu.
 15. @Gustaw Hirsch, Moskwicz 400 ma biegi w podłodze tak jak Opel, dopiero 401 dostał wajchę przy kierownicy i częściowo synchronizowaną skrzynię. Btw, szukam ładnej skrzyni lub chociaż choinki do 400.
 16. 82E - rzadko ostatnio tu zaglądam, dziękuję za zaproszenie, chociaż ma lekko ironiczny podtekst ;) Tym niemniej uważam, że sceptycyzm w zabytkowej motoryzacji jest jak najbardziej na miejscu, bo ogranicza liczbę mitów (ostatnio najgłośniejszy to polski Renault FT-17"). Pogadamy przy innej okazji, pana Nowosielskiego znam od paru lat. Wrzuciłbyś jakieś zdjęcie z bazaru, bo w sieci nie widzę 508.
 17. Dzięki za wypowiedź, tak jak w przytoczonym przez Ciebie wątku, nie będziemy spierać się o definicje (ja akurat jestem tego zdania co Grendel). Na Odkrywcy też była swego czasu dyskusja co jest oryginałem, co rekonstrukcją, a co repliką, bardzo ciekawa zresztą. Znam wiele pojazdów (zabytkowe samochody), których przyporządkowanie do określonej grupy jest zdecydowanie trudniejsze niż naszego 7TP. Temat rzeka :) ale chyba nie do tego wątku. Najważniejsze, że jeżdżą i cieszą oko. Czekam na nowe wiadomości o podwoziach Skody, bo widzę, że śledzisz sprawę. Pozdrawiam.
 18. Taki tekścik się ukazał, nie wiem czy autor ma jakieś rozeznanie w temacie, skoro pisze np. że 7TP to replika. http://modelstory.pl/norweskie-jezioro-uchyla-rabka-tajemnicy/
 19. A bo parę rzeczy mi nie pasuje na polskie, nawet na tych wykadrowanych zdjęciach. Mam nadzieję, że się mylę i że udało Ci się odgrzebać naszego łazika, a nie Fiata Balilla z elementami od PF. No i że go kupisz i odrestaurujesz. Jak chcesz to mogę się swoimi wątpliwościami podzielić na priv, chyba że dobrze znasz temat 508. Mam też trochę literatury jakbyś potrzebował.
×
×
 • Create New...

Important Information