Jump to content

husky1

Forum members
 • Content Count

  2512
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

husky1 last won the day on February 3

husky1 had the most liked content!

Community Reputation

3 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pojazd na zdjęciu sądząc po przednich kołach ma napęd 4x2 , więc nie jest to ciagnik artyleryjski. Nie jestem pewien, czy to Matador- może byc AEC innego typu lub przedwojenny Matador cywilny- zmilitaryzowany po przejęciu przez armię. Albion producował podobne pojazdy.
 2. Jeszcze warto dodać, że 82mm możdzierze i działa bezodrzutowe byly na stanie kazdej Brygady WOP, oczywiście zmagazynowane i nikt nie był szkolony w ich obsłudze.Były tam jeszcze na poczatku lat 90-tych.Może ckm-y i ZU też tam były, ponieważ magazyny, które widziałem zawalone były masą skrzyn.
 3. Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie wzbogaciło się o nowy eksponat – śmigłowiec PZL Kania, przekazany przez policję. Maszyna przez wiele lat służyła w krakowskiej Sekcji Lotnictwa Policyjnego. Jak poinformowała w piątek placówka, śmigłowiec o numerze rejestracyjnym SN-51XP przez kilkanaście lat był użytkowany przez krakowską policję, której sekcja lotnictwa mieści się na terenie muzeum. Sekcja ta użytkowała śmigłowce PZL Kania – najpierw jeden, później dwa egzemplarze – w latach 1996 – 2014. Egzemplarz przekazany do MLP przed przybyciem do Krakowa był jeszcze eksploatowany przez policję w Poznaniu.
 4. Bazowany na GM CMP - części wciąż stosunkowo łatwo dostępne.
 5. Dlaczego ten Fox Armoured Car jest wciaż uparcie nazywany Humber ?
 6. Ktory rząd powiedział nie na udział w programie?Pan Tomczyk zapomniał albo nie wie.
 7. Konstrukcja z lat osiemdzieśiątych z elektraniką z lat 90-tych. Ogolnie cud , że to może latać 2,5 godz. Załoga , która osmieli sie włączyc ten radar na współczesnym polu walki nie zrobi urzytku nawet z tych 2,5 godz. tylko popelni samobójstwo.
 8. Sd.7 ma inaczej mocowane przednie koła, podobne "Zabki" są używane w Flak88.
 9. Standartowe wyposażenie zestawu naprawczego dla WC 3/4 ton Dodge 4x4 używany do konca 1944 , od kiedy został zastąpiony 3 tonowym podnosnikiem hydraulicznym. Twój ma nosnosć 4000 funtów.
 10. W przypadku polskiej gazety, jest prawidłowe użycie określenia "Irokez' -dlatego, ze tak sie tlumaczy na jezyk polski " Mohawk haircut "
 11. M32 i amerykańskie ciężarówki w Rogowie do kogo należą?
×
×
 • Create New...

Important Information