Jump to content

skyluke

Forum members
 • Content Count

  647
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Tytuł niestety już dawno nieaktualny.... Wcześniejsze miało być w grudniu 2018, planowane wiosną 2019 i teraz już mamy późniejsze niestety.... Liczę na październik / listopad 2019. Wszyscy czekamy
 2. Dwa lata to bardzo optymistyczne podejście, remont Valentine mial trwać ok. 3 lat a jeszcze się nie zakończył. Ale kibicuję, mają tam furę części do Stuga więc szanse są.
 3. tylko patrzeć jak rozparcelują Prince of Wales i Repulse .... Tysiące ton metalu. Ashigara, Exeter, Jawa i De Ryuter poszły już na żyletki
 4. Pewnie go zobaczymy jak przyslowiowa świnia niebo, a już na pewno w PL....
 5. Litości adminie... to chyba najdłuższy wątek na forum. Nie da się tego obserwować.
 6. niedoinformowany jesteś albo takiego udajesz.. jak byś to forum przeszukal miał byś odpowiedzi W dużym skrócie, Pantera jest od dawna w USA, w Zwoleniu był StuG III, jego część jest w MWP.
 7. Kto pierwszy ten lepszy. Widzę że jest chęć dorównania braciom K. i znalezienia własnego calaka". Każdy ma prawo chcieć. Niestety po nich pozostały tylko ochłapy albo to co technicznie poza zasięgiem....
 8. Powiało optymizmem, jest szansa na finał koło 2020 :). Remont rozpoczęto w 2012 więc proporcjonalnie do zaawansowania przełom 2019/20 zdaje się wieńczyć to dzieło.
 9. może wziął na połów uprzejmego" kolegę. Albo łowił przy gapiach...
 10. Kiedy Tygrysek ew. Panterka w Kłaninie ? Biorąc pod uwagę tempo prac przy kolejnych pojazdach i determinację to pewnie prędzej niż na tej niby Panzerfarmie gdzie to byle StuGa nie mogą skręcić od dziesięcioleci...
 11. Kolumbijski rząd chce zapewne podreperować budżet. Sąsiedniej Wenezueli na pewno by się taki wrak przydał. Republiki bananowe :) Albo jakiś kartel się tym aukowo" zajmie.
 12. chyba wrzucę zdjęcia generała Shermana w mundurze na koniu, to też będzie miało związek z wątkiem :) Można było podpisać w ten sposób to zdjęcie sprawa była by jasna. Też nie miałem pojęcia że są różne ale skąd miałbym wiedzieć o co ci chodzi.
 13. niech się cieszą, co tam. 5 % zabytków może trafia do muzeów 95% na rynek kolekcjonerski, więc proporcje nie są takie zachwiane. Szkoda tylko że jak kiedyś posiadacze jakiś kolekcji zaczną umierać (bo to w końcu dość młode środowisko) to rodziny nie będąc mogły tego legalnie sprzedać na giełdzie czy aukcji będą je porostu wyrzucać.... Przy obecnym prawie.
 14. oświeć jaki sens ma ta wrzutka na tego kotleta po 5 latach ? pokazujesz wszystkim jak wygląda ta osłona, chcesz się pochwalić że masz czy może oferujesz na sprzedaż ....?
 15. MBP ma świetne zbiory ale to nadal kolekcja dla wąskiej grupy pasjonatów. Z Munster, Saumur czy Bovington nie będzie nigdy konkurować, tam jest przekrój jeśli chodzi pochodzenie sprzętu i epoki. Może za to z powodzeniem być liderem na naszym krajowym podwórku. Jak nie ma mnóstwa niemczyzny, Pantery, Tygrysa, Jaga IV itp. to automatycznie ubywa odwiedzających, głównie zza granicy. Kolekcja polskiego oręża pancernego z września 39 raczej będzie miała swoje miejsce w Warszawie i nic już nowego nie uda się od nich wyszarpać, chyba że powstanie kolejny 7TP lub C7P... Gdyby tak z Bułgarii pozyskać jeszcze Jaga, IV, StuG III to wtedy można by zaimponować niemczyzną na tle Europy środkowej przynajmniej. A tak pozostaje sprzęt sowiecki i natowski z zimnej wojny". Błędem według mnie było np. załatwianie Fireflay dla Gdańska czy umieszczenie IV ki w Kołobrzegu... Jedyne w czym widzę duży potencjał to żywa, otwarta forma tej kolekcji z licznymi pokazami w ruchu na dzień dziecka czy dzień WP.
×
×
 • Create New...

Important Information