Jump to content

s_boj

Forum members
 • Posts

  3967
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

s_boj's Achievements

0

Reputation

 1. Ponoć MLP pozyskało samolot ś.p. Marka Szufy, replikę Curtiss JN-4 Jenny. http://www.airliners.net/search/photo.search?regsearch=SP-SHUF
 2. Tyle, że co do tego samolotu, to nawet Brytyjczycy nie wiedzą co mieli. Na zagranicznych forach wiele osób twierdziło, że to w dużym stopniu wojenny Ju-52, uzupełniony i wyremontowany po wojnie przez Francuzów. Poza tym, tak czy inaczej jest to najprawdopodobniej samolot, który widział wojnę, bo Francuzi używali Toucanów w latach 1949 – 1950 przeciwko wojskom Việt Minh w walkach we francuskich Indochinach.
 3. AAC.1 Toucan (Ju-52) oraz De Havilland Sea Venom FAW. 21 - nowe eksponaty w MLP :) http://www.muzeumlotnictwa.pl/ogloszenia/2013/148086-2013.php
 4. Nowe eksponaty: umundurowanie uczestnika bitwy o Anglię http://www.muzeumlotnictwa.pl/aktualnosci_archiwum.php?id=193
 5. S_boy, a obroniłeś pracę z prawa, czy historii/polonistyki? :)" Ze wszystkich trzech wymienionych. A jakie świadectwo wystawiam, to już dobrze oceniają ci, którzy wypłacają mi co miesiąc wynagrodzenie :). Wierz mi - nie przynoszę wstydu.
 6. Co ma prawo kanoniczne do prawa karnego?" Na jedno i drugie przyjmują ludzi potrafiących czytać ze zrozumieniem, wiesz takich, którzy nie mają problemu z ogarnięciem, że nazwa wydziału wskazuje na trzy istniejące na nim kierunki studiów.
 7. S_boj, nie pouczaj mnie proszę w kwestii prawa, bo z tego co widzę nie masz o nim zielonego pojęcia." W lipcu 2006 r. obroniłem na ocenę bardzo dobrą pracę magisterską na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Jeżeli ktoś nie ma pojęcia o prawie i pracy sądu, to dziennikarze piszący głupoty z rękawa i czytelnicy, którzy wierzą w kreowaną przez nich sytuację prawna.
 8. Ja nie twierdzę, że Staruch jest winny w tej konkretnej sprawie. Utrzymuję jedynie, że nie ma nic dziwnego w tym, że pozostaje w areszcie, bo osoba, która ma zawiasy, musi się pilnować na każdym kroku, żeby nie padł na nią cień podejrzenia. Zarzuty narkotykowe to zawsze poważna sprawa i nie widzę nic dziwnego w decyzji sądu o podtrzymaniu aresztu.
 9. ok Lipek, napiszę prościej, żebyś ogarnął. Prokurator, sąd traktuje inaczej człowieka, który jest czysty, ma nieskazitelną opinię, (a ktoś względem niego kieruje jakieś podejrzenia), od człowieka który już wcześniej wszedł w konflikt z prawem, ma zawiasy oraz wiadomo, że na co dzień ma hobby trochę mniej pokojowe, niż czytanie forum Odkrywcy, czy oglądanie zdjęć z czołgami.
 10. Ja tylko przypomnę, że on miał już na koncie 2 lata w zawiasy za rozbój i pobicie. Teraz, jak sam piszesz, są zeznania świadków i podejrzenie o handel narkotykami. To dla wymiaru sprawiedliwości nie jest przysłowiowe pierdnął w mąkę". Nie rozumiem skąd zdziwienie, że koleś przebywa w areszcie. Nikt z nas nie ma wglądu w akta sprawy i tak naprawdę tylko sąd wie, jak twarde są dowody na podstawie których jest kontynuowany areszt, ale do wypowiadania się na forach i portalach, to każdy pierwszy.
 11. Yeti, zobacz jakie ci biedni ludzie muszą mieć smutne życie. Na około wrogowie, pomocy znikąd. Zdrajca za każdym rogiem, a żydokomuna wyziera z każdej bramy (wiadomo, ich kamienice...). A jak się już jakiś z podobnymi poglądami znajdzie to też trzeba uważać bo pewnie prowokator. Przerąbane." Ale to właśnie ich napędza. Im bardziej absurdalna jest jakaś teoria spiskowa, tym bardziej gorliwie w nią wierzą. Mam znajomego, który podczas Wiadomości w TVP1 i Faktów zawsze wychodzi z psem i twierdzi, że w ten sposób deklaruje swą niezgodę wobec reżimowych mediów, podobnie jak to robili ludzie za komuny.
 12. http://lotniczapolska.pl/30-rocznica-lotu-Wiedenczyka,24147 AN-2 Wiedeńczyk", samolot który zasłynął ucieczką z PRL-u 30 lat temu, wkrótce ma trafić do MLP.
 13. I skąd Macierewicz wziął by specjalistów?" już on ma te swoje sposoby ;)
 14. Poza tym, piszesz ędzny kraj". Nie wiem z jakiego kraju piszesz, ale to nie może być Polska. Nędzny może być co najwyżej twój stosunek do kraju, a nie sam kraj.
 15. ic nie pomogą już wtedy wszelkiej maści płatni pijarowcy obecnego układu politycznego piszący na wszelkich możliwych forach internetowych ( a nawet na tym ) swoje morały i chwalący nasz obecny demokratyczny? ubecko esbecko wsi owo pochodny twór który uwłaszczył się na majątku PRL" Rozumiem, że każdy kto ostatnie ćwierćwiecze historii Polski widzi jako ogromny sukces, krok do przodu i powód do dumy, będzie z miejsca oskarżony o to, że głosi taki pogląd nie ze szczerego serca, tylko za opłatą? Pitolenie idiotyzmów, że jest źle, gorzej niż na Białorusi, że żyjemy w państwie policyjnym, że w Polsce istnieją więźniowie polityczni, że funkcjonuje cenzura i wszystko zmierza ku upadkowi, to z kolei prawidłowa postawa obywatelska, godna propagowania i naśladowania. Za komuny była propaganda sukcesu, teraz z kolei propaganda upadku.
×
×
 • Create New...

Important Information