Jump to content

s_boj

Forum members
 • Content Count

  3967
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. To jest film fabularny, skierowany do masowego widza, który urabia sobie zdanie na temat historii tym co obejrzy w tv, a nie tym co przeczyta w książkach szanujących się historyków-. Twórcy tego gniota doskonale o tym wiedzieli, bo w demokracji decyduje ilość, a nie jakość. Ilość utrwala stereotyp, a jakiś ratujący twarz stereotyp jest Niemcom od dziesięcioleci bardzo potrzebny. Ja się tylko dziwię, że polskie grupy rekonstrukcyjne tak dają ciała w zaistniałej sytuacji i że funkcjonując w powszechnie odbieranej kulturze medialnej Polacy zamieścili na youtube zaledwie jedną, nie do końca zrozumiałą dla masowego widza-ignoranta parodię owego dzieła".
 2. Ponoć MLP pozyskało samolot ś.p. Marka Szufy, replikę Curtiss JN-4 Jenny. http://www.airliners.net/search/photo.search?regsearch=SP-SHUF
 3. Tyle, że co do tego samolotu, to nawet Brytyjczycy nie wiedzą co mieli. Na zagranicznych forach wiele osób twierdziło, że to w dużym stopniu wojenny Ju-52, uzupełniony i wyremontowany po wojnie przez Francuzów. Poza tym, tak czy inaczej jest to najprawdopodobniej samolot, który widział wojnę, bo Francuzi używali Toucanów w latach 1949 – 1950 przeciwko wojskom Việt Minh w walkach we francuskich Indochinach.
 4. AAC.1 Toucan (Ju-52) oraz De Havilland Sea Venom FAW. 21 - nowe eksponaty w MLP :) http://www.muzeumlotnictwa.pl/ogloszenia/2013/148086-2013.php
 5. Nowe eksponaty: umundurowanie uczestnika bitwy o Anglię http://www.muzeumlotnictwa.pl/aktualnosci_archiwum.php?id=193
 6. s_boj

  Rysunki

  W tym wszystkim jedno jest bez sensu - że Trooper nie ma zaczarowanego ołówka...
 7. S_boy, a obroniłeś pracę z prawa, czy historii/polonistyki? :)" Ze wszystkich trzech wymienionych. A jakie świadectwo wystawiam, to już dobrze oceniają ci, którzy wypłacają mi co miesiąc wynagrodzenie :). Wierz mi - nie przynoszę wstydu.
 8. Co ma prawo kanoniczne do prawa karnego?" Na jedno i drugie przyjmują ludzi potrafiących czytać ze zrozumieniem, wiesz takich, którzy nie mają problemu z ogarnięciem, że nazwa wydziału wskazuje na trzy istniejące na nim kierunki studiów.
 9. S_boj, nie pouczaj mnie proszę w kwestii prawa, bo z tego co widzę nie masz o nim zielonego pojęcia." W lipcu 2006 r. obroniłem na ocenę bardzo dobrą pracę magisterską na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Jeżeli ktoś nie ma pojęcia o prawie i pracy sądu, to dziennikarze piszący głupoty z rękawa i czytelnicy, którzy wierzą w kreowaną przez nich sytuację prawna.
 10. Ja nie twierdzę, że Staruch jest winny w tej konkretnej sprawie. Utrzymuję jedynie, że nie ma nic dziwnego w tym, że pozostaje w areszcie, bo osoba, która ma zawiasy, musi się pilnować na każdym kroku, żeby nie padł na nią cień podejrzenia. Zarzuty narkotykowe to zawsze poważna sprawa i nie widzę nic dziwnego w decyzji sądu o podtrzymaniu aresztu.
 11. ok Lipek, napiszę prościej, żebyś ogarnął. Prokurator, sąd traktuje inaczej człowieka, który jest czysty, ma nieskazitelną opinię, (a ktoś względem niego kieruje jakieś podejrzenia), od człowieka który już wcześniej wszedł w konflikt z prawem, ma zawiasy oraz wiadomo, że na co dzień ma hobby trochę mniej pokojowe, niż czytanie forum Odkrywcy, czy oglądanie zdjęć z czołgami.
 12. Ja tylko przypomnę, że on miał już na koncie 2 lata w zawiasy za rozbój i pobicie. Teraz, jak sam piszesz, są zeznania świadków i podejrzenie o handel narkotykami. To dla wymiaru sprawiedliwości nie jest przysłowiowe pierdnął w mąkę". Nie rozumiem skąd zdziwienie, że koleś przebywa w areszcie. Nikt z nas nie ma wglądu w akta sprawy i tak naprawdę tylko sąd wie, jak twarde są dowody na podstawie których jest kontynuowany areszt, ale do wypowiadania się na forach i portalach, to każdy pierwszy.
 13. Yeti, zobacz jakie ci biedni ludzie muszą mieć smutne życie. Na około wrogowie, pomocy znikąd. Zdrajca za każdym rogiem, a żydokomuna wyziera z każdej bramy (wiadomo, ich kamienice...). A jak się już jakiś z podobnymi poglądami znajdzie to też trzeba uważać bo pewnie prowokator. Przerąbane." Ale to właśnie ich napędza. Im bardziej absurdalna jest jakaś teoria spiskowa, tym bardziej gorliwie w nią wierzą. Mam znajomego, który podczas Wiadomości w TVP1 i Faktów zawsze wychodzi z psem i twierdzi, że w ten sposób deklaruje swą niezgodę wobec reżimowych mediów, podobnie jak to robili ludzie za komuny.
 14. http://lotniczapolska.pl/30-rocznica-lotu-Wiedenczyka,24147 AN-2 Wiedeńczyk", samolot który zasłynął ucieczką z PRL-u 30 lat temu, wkrótce ma trafić do MLP.
×
×
 • Create New...

Important Information