Woodhaven Posted May 18 Posted May 18 (edited) Dwa myśliwce EA-18G Growler zderzyły się dziś podczas Air Show „Gunfighter Skies” w stanie Idaho. Do incydentu doszło w rejonie bazy Mountain Home Air Force Base. Obie maszyny należały do jednostki VAQ-129 „Vikings” US Navy i wykonywały pokaz w powietrzu, gdy doszło do kolizji. Najważniejsza informacja — wszyscy czterej członkowie załóg bezpiecznie się katapultowali i przeżyli wypadek bez obrażeń. Po zderzeniu samoloty spadły na ziemię około 3 km od bazy, wywołując pożar oraz gęste kłęby czarnego dymu widoczne z dużej odległości. Pokazy natychmiast przerwano, zamknięto także fragment autostrady nr 167. Wojsko rozpoczęło już śledztwo mające ustalić przyczyny kolizji. Co ciekawe i zarazem pechowe — była to pierwsza edycja pokazów Gunfighter Skies od 2018 roku. Wtedy również doszło do tragicznego wypadku podczas imprezy. Edited May 18 by Woodhaven
beaviso Posted May 18 Posted May 18 Wszyscy czterej mieli gigantycznego szczenia, że udało im się wysiąść bez natychmiastowej kolizji z wrakami. Przynajmniej z perspektywy filmującego tak to wygląda. Dwa "Growlery" utracone... Dochodzę do przekonania, że "pokazy lotnicze" z udziałem bardzo wartościowego sprzętu bojowego, nie mają sensu. Oczywiście, do wypadku mogło dojść w trakcie zwykłych ćwiczeń... Ale jednak nie doszło, bo być może zagadnieniem psychologicznym jest samo zjawisko pokazu, które coś tam zmienia w mózgach pilotów. M.
Landszaft Posted May 21 Posted May 21 to już któryś raz z wyrwanym silnikiem - nieszczególnie to świadczy o kontrolach https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/oderwany-silnik-i-krzyki-w-kokpicie-przerażające-nagranie-katastrofy-ups/vi-AA23EiIN?ocid=winp2fp&cvid=6a0ed7009dde4de19b01a1a09149d958&ei=32
Woodhaven Posted May 25 Posted May 25 24 maja 2026 roku w rejonie góry Schmittenhöhe w Austrii doszło do groźnego incydentu lotniczego z udziałem paralotniarki i Cessny 172 (znaki rejestracyjne OE-KAF). Podczas lotu czasza skrzydła paralotni 44-letniej kobiety została uderzona przez przelatujący samolot, który zerwał linki niemal tuż nad głową. W wyniku zderzenia czasza została rozerwana, a paralotniarka zaczęła gwałtownie spadać i wirować w powietrzu.
bodziu000000 Posted May 27 Posted May 27 Czarna seria Antków w Rosji. An-2 plane crashes in Pavlodar region В Алма-Атинской области самолет Ан-2 совершил аварийную посадку Совершивший в Якутии вынужденную посадку Ан-2 получил повреждения
Cronos Posted June 3 Posted June 3 https://wiadomosci.onet.pl/swiat/katastrofa-smiglowca-wojennego-rozbil-sie-w-wielkiej-brytanii/3nrpyr9 jestem laikiem, ale nie spotkałem się z określeniem "śmigłowiec wojenny"
Jedburgh_Ops Posted June 3 Posted June 3 (edited) 12 minut temu, Cronos napisał: nie spotkałem się z określeniem "śmigłowiec wojenny" To mleczny brat „okrętu wojskowego” oraz „statku wojskowego”, które też zasiedlają polskie media. Edited June 3 by Jedburgh_Ops
morek Posted June 4 Posted June 4 https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2026-06-04/smiglowiec-nagle-zniknal-z-radarow-trwa-akcja-sluzb/
sebek1974 Posted June 4 Posted June 4 56 minut temu, bodziu000000 napisał: Żelazna zasada: Nigdy nie wciągaj podwozie na płyty lotniskowej:(
sebek1974 Posted June 4 Posted June 4 Godzinę temu, bodziu000000 napisał: No cóż, widocznie ta informacja jeszcze nie do wszystkich pilotów docierała.:(
Czlowieksniegu Posted June 5 Posted June 5 Royal Navy mourns the loss of three service personnel following a helicopter training exercise https://www.royalnavy.mod.uk/news/2026/june/04/20260604-royal-navy-mourns-the-loss-of-three-service-personnel-following-a-training-exercise
bodziu000000 Posted Monday at 09:33 PM Posted Monday at 09:33 PM (edited) Edited Monday at 09:34 PM by bodziu000000
Czlowieksniegu Posted Tuesday at 05:24 AM Posted Tuesday at 05:24 AM Śmigłowiec Apache należący do amerykańskiej armii rozbił się w poniedziałek w pobliżu Cieśniny Ormuz - podaje "New York Times". Jego dwuosobowa załoga została uratowana. "Nie jest jasne, czy Apache został zestrzelony przez irański ostrzał, uległ awarii mechanicznej czy napotkał inny problem" - podaje jedno z anonimowych źródeł, na które powołuje się dziennik. Na pokładzie śmigłowca były dwie osoby. Miały zostać uratowane, a samo zdarzenie jest przedmiotem śledztwa.
Jedburgh_Ops Posted Tuesday at 08:19 AM Posted Tuesday at 08:19 AM (edited) 12 godzin temu, bodziu000000 napisał: Dramat, ale i ciekawe to. Puchacz to szybowiec-ideał. Podobnie, jak jego poprzednik Bocian. Polska ma dobrą rękę do projektowania i produkowania znakomitych szybowców szkolno-treningowych. Nie pamiętam, żeby w Bocianie albo Puchaczu coś zawiodło (poza człowiekiem). Nie wiem, jak trzeba się „postarać”, żeby rozbić Puchacza i to aż z ofiarą śmiertelną. Edited Tuesday at 10:33 AM by Jedburgh_Ops
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now