Skocz do zawartości

Bułgarskie pancery"c.d.


sten

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem taki pewny, czy to ten z Sofii.
Na filmie z muzeum w Sofii widać, że Bułgarzy powyciągali niemieckie tanki z zarośli przy płocie i wystawili na środku placu muzealnego.Teraz to zupełnie inaczej wyglada, niz 10 lat temu.
http://youtu.be/AZeSu8zY2uk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Koledzy tego to szkoda,tak jak tego w Warszawie.
Muzeum to nie jest a co to jest to ja nie wiem.
Nie widziałem Is-a2,Is-a3,nie widziałem wczesnych t-34,tylko Su-76 i Su-100 a gdzie reszta niebogato.
tam wojny nie było to mają tak jak pisałem :mają niemieckie bo je dostali ale nie mają ruskiego.Samochody to szkoda pisać.
Stan rozpaczliwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
jozfig mają duże braki jeśli chodzi o sprzęt pancerny ,a te jagi to żadna rewelacja masz sztuga w poznaniu wstaw sobie w myślach płytę czołową z armatą też Poznań i jest jag.
Z samolotami mają podobnie,tam wojny nie było,wiem że mają Arado 95 do Krakowa mają daleko.
Ja myślę koledzy że my fascynujemy się tym czego nie mamy,
bo mamy dużo więcej niż inni mają.
To oficjalnie-a nie oficjalnie to mamy dużo więcej niż nam się wydaje.
Brakuje tylko jednego-wspólnego działania.
Gdyby ono było pewnie i Pantera i tygrys by się znalazły.
Tylko to jest,, pewnie,, .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę koledzy że my fascynujemy się tym czego nie mamy,
bo mamy dużo więcej niż inni mają."

jacek, ja już nie ma do Ciebie siły :)
Co my mamy? Ja absolutnie nie umniejszam roli Poznania, czy nawet wszystkich kolekcji pancernych zabytków w Polsce razem wziętych, ale to co mają Bułgarzy oraz to co mają na wymianę, tworzy tak ogromny potencjał, że wystarczy się dobrze zabrać za renowację i postawienie hali wystawienniczej z prawdziwego zdarzenia, żeby powstało muzeum z pierwszej piątki światowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 samolotami mają podobnie,tam wojny nie było,wiem że mają Arado 95 do Krakowa mają daleko."

O kolekcjach z Krumowa, czy z Płowdiw nie słyszałeś? Mają Ił-2, Jak-9 U, który w przeciwieństwie do polskich, rzeczywiście widział wojnę, Arado Ar-196A-3. Porównywanie do Krakowa nie ma sensu, ale pisanie o tym, że mają popierdułki podobnie jest pozbawione sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s boj-my i oni mamy potencjał tylko pod chmurką.
My i Oni mają chęci tylko brak możliwości.
Wy padacie na kolana bo mają szkopy,ale Oni nie mają podstawowego sprzętu pancernego czy lotniczego,z okresu wojny.
Bo mieć nie mogli-oni byli neutralni do Sowietów.
A rozpaczliwie bezbronni wobec lotnictwa amerykańskiego.
Chciała by dusza do Raju.Mnie na PzIV czy innym pudłach niemieckich nie zależy Oni stracili wszystko zostało im jedno
bezwarunkowa kapitulacja-czyli zdanie się na łaskę zwyciężców.
I dobrowolnie oddali pawiany wszystko co zwycięzcy chcieli.
I ty chcesz mnie podniecić niezwyciężonym Tygrysem czy Panterą
Ruscy dali za frico 15 Panter Bułgarom bo to badziewie im do niczego nie było potrzebne.Bułgarzy zamienili je na T-34-85.
Czołg-który razem ze Shermanem wygrał tą wojnę.
Ma tylko jedną wadę jest ich za dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
http://novanews.bg/news/view/2013/01/24/43258/%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D1%80%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%82-%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%BE%D1%82-%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te trzy to mega amatorszczyzna. Widać, jak otwiera włąz że w środku nic nie jest nawet zabezpieczone farbą antykorozyjną. Dodatkowo nawe nie oczyścili i pomalowali gąsek. Tak dla picu oczyścili zewnętrznie pojazdy,dosztukowali kawałek błotnika i mazneli piaskową farbą. Zresztą już z pod farby widać gdzie niegdzie rdzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Lekarz weterynarii, który prowadzi lokalną agencją bezpieczeństwa żywności był kluczowym doradcą w trakcie renowacji pojazdów. Od dzieciństwa zbiera modele pojazdów opancerzonych, i nadal czyta literaturę poświęcona tematowi." - Hmm, nie mam nic do weterynarzy ..;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego że czołgI' a raczej wybebeszone puste skorupy zostały zwiezione na teren jednostki wojskowej z myślą o sprzedaży . Potem w wyniku afer lewych sprzedaży i przepisów o wywozie zabytków podobnych do naszych spowodowało kompletne fiasko sprzedaży tychże skorup, niestety jednostka wojskowa nie jest zainteresowana nawet ich trzymaniem dlatego kilku fanatyków dostało zgodę na remont i pojazdów z funduszy samych zainteresowanych , dlatego remont jest taki jak widać czyli skompletowanie wydmuszki z przynajmniej pomalowaniem zewnętrznym. Oczywiście jest to pseudo remont ale spowoduje że w Jambole będzie zalążek muzeum broni pancernej i może za kilka kilkanaście lub kilkadziesiąt lat będą zachowane pojazdy które jak będzie kasa , sponsor to się odbuduje rzetelnie . przynajmniej nie poszły do huty ,co nie wiadomo może się stać z pozostałymi wydmuszkami z uwagi niemożliwości sprzedaży poza teren Bułgarii i braku zainteresowania się innych muzeów tymi zdekompletowanymi resztkami. Niestety Bułgarzy mają dużo więcej zachowanych panzerów niemieckich niż my i nie są zainteresowani odbudową dywizji panzerów. Niestety te wraki nie należą do żadnego muzeum więc nie ma z kim nawet rozmawiać o ewentualnych wymianach. Bułgarzy niestety jak ktoś tam był " a tam ja pomieszkuję od czasu do czasu' to kraj niby kapitalistyczny ale jeszcze duuużo socjalizmu się w przepisach wlecze jak u nas ;o) tylko tam jest ich zdecydowanie więcej".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bułgarzy przynajmniej poskładali jak umieli panzery do kupy Są to puste skorupy i wyszo im tak jak wyszło ale nie stoją gdzieś w szopie na klockach w 100 kawałkach . W kilku naszych tzw. placówkach muzealnych co najwyżej tzw.specjaliści potrafią coś rozkręcić albo postawić pod chmurą żeby zgniło.Przykładów nie brakuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może w ramach współpracy dało by się uzyskać np pzIV lub jakiegoś niszczyciela do Polski w Poznaniu bardzo chetnie by go do kolekcji przyjęli

może pan minister zadziała przecież Bułgaria dług nam winem spłaca słynna sofia moze tak pancera w zamian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie