Jump to content

pni

Forum members
 • Posts

  737
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by pni

 1. Pan kierował się przypuszczeniami i zdążył powiadomić ekipy telewizyjne. Litości. To tak jakby w sprawie 250 z Pilicy ktoś tłumaczył się, że namierzył wrak i go wydobył ot tak bo trzeba działać a teraz załatwiam papiery". Chyba gorączka złotego pociągu udzieliła się co po niektórym. Trzeba sobie wbić do głowy, że to co jest w ziemi, rzece, morzu naprawdę wartościowe z historycznego punktu widzenia należy do Skarbu Państwa i nie mowa tu o orzełkach, klamrach i innych tego typu przedmiotach, których pełno ale pojazdów samolotów nie można sobie od tak wydobywać tym bardziej w kawałkach.
 2. Rozmawiałem z importerem i podobno to w tej cenie najlepszy sprzęt tzn. zasięgowo b. dobry, przy tym mający te funkcje których konkurencji brakuje. Jak ktoś ma to niech napisze opinię.
 3. Szkoda tylko, że w tej składanej III w przedziale silnikowym stoi woda (deszczówka), co widać na 1 zdjęciu.
 4. Niemcy ja wydobyli swój samolot z morza to umieścili go w specjalnym tunelu gdzie przez dłuższy czas był zraszany roztworem kwasu cytrynowego w celu oczyszczenia i zabezpieczenia przed przyspieszoną korozją. Nie powinien tak sobie leżakować.
 5. Naszym nieszczęściem było to, że większe elementy pojazdów lub całe pojazdy szły do huty. Części za to w Polsce jest sporo a już od Stugów III b. dużo. Pozostaje się cieszyć, że mamy skorupę i że trafiła do pancernych magików.
 6. Zdjęcie Su 76 pasuje mi do kroniki z walk o Lublin. Dokładnie jest tam nakręcoan taka scena. Może to tylko podobne ujęcia.
 7. Ciekawe co powodowało znalazcami by przekazać te części do muzeum AK? Ani to im potrzebne, ani szczególnie związane z statutową działalnością muzeum. Wątpie by wiedizeli co z tym zrobić.
 8. Kwestia ta jest ważna dla grup rekonstrukcyjnych szczególnie występujących nad Bzurą, a także w programach Wołoszańskiego gdzie jako główny sprzęt niemiecki wytępuje OT 810 w malowaniu typowym dla września 1939 kiedy tak na prawde tego typu pojazdy nie występowały. Śmieszne jest to że jak uczestnicy rekonstrukcji bitwy nad Bzurą rozstrząsają kwestje czy mają odpowiedni zarost i włosy dobrze ostrzyżone a sprawę tego transportera pomijają - przecież to naciąganie historii.
 9. O ile wiem dopier 251 weszła do użycia we Francji.
×
×
 • Create New...

Important Information