Jump to content

pni

Forum members
 • Content Count

  737
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Pan kierował się przypuszczeniami i zdążył powiadomić ekipy telewizyjne. Litości. To tak jakby w sprawie 250 z Pilicy ktoś tłumaczył się, że namierzył wrak i go wydobył ot tak bo trzeba działać a teraz załatwiam papiery". Chyba gorączka złotego pociągu udzieliła się co po niektórym. Trzeba sobie wbić do głowy, że to co jest w ziemi, rzece, morzu naprawdę wartościowe z historycznego punktu widzenia należy do Skarbu Państwa i nie mowa tu o orzełkach, klamrach i innych tego typu przedmiotach, których pełno ale pojazdów samolotów nie można sobie od tak wydobywać tym bardziej w kawałkach.
 2. Rozmawiałem z importerem i podobno to w tej cenie najlepszy sprzęt tzn. zasięgowo b. dobry, przy tym mający te funkcje których konkurencji brakuje. Jak ktoś ma to niech napisze opinię.
 3. Prawdopodobnie macie racje ale koła są b. podobne, wyglądają identycznie. Gratuluje świetnych pancernych trafień. Zdjęcie z internetu.
 4. Oj. chyba jednak nie od pantery i t34. To koło jak dla mnie jest od radzieckiego BT.
 5. Szkoda tylko, że w tej składanej III w przedziale silnikowym stoi woda (deszczówka), co widać na 1 zdjęciu.
 6. Niemcy ja wydobyli swój samolot z morza to umieścili go w specjalnym tunelu gdzie przez dłuższy czas był zraszany roztworem kwasu cytrynowego w celu oczyszczenia i zabezpieczenia przed przyspieszoną korozją. Nie powinien tak sobie leżakować.
 7. Naszym nieszczęściem było to, że większe elementy pojazdów lub całe pojazdy szły do huty. Części za to w Polsce jest sporo a już od Stugów III b. dużo. Pozostaje się cieszyć, że mamy skorupę i że trafiła do pancernych magików.
 8. Na czyms musieli ćwiczyć. Jak się poczyta wspomnienia z tego okresu to bardzo brakowało sprzętu. Posówano się nawet do ściągania znszczonych pojazdów (radzieckich) z pól bitwenych i ich remontowania. (artykół z Militaria o wydobywaniu sprzetu radzieckiego z rzek).
 9. Dzięki Les to teraz wszyscy już wiemy co mamy robić :). Jak to prosto wystukać na komuterze.
 10. Zdjęcie Su 76 pasuje mi do kroniki z walk o Lublin. Dokładnie jest tam nakręcoan taka scena. Może to tylko podobne ujęcia.
 11. Ciekawe co powodowało znalazcami by przekazać te części do muzeum AK? Ani to im potrzebne, ani szczególnie związane z statutową działalnością muzeum. Wątpie by wiedizeli co z tym zrobić.
 12. To pokazuje jakich w kraju mamy specjalistów. Nie tylko zrezztą to. Brawo za dotychczasowe prace z tej wydmuszki w b. kiepskim stanie (na oko) zrobiono ładny egz. pokazowy. Pozdr
 13. pni

  SD.Kfz. 6

  Tempo imponujące, tym bardziej wielkie ukłony w strone osób, instytucji pracujacych nad pojazdem. Piękna sprawa, widać, że doświadczenie ze strugiem nie zostało zmarnowane.\\ Pozdr
 14. Nie chcę być warsem ale to przecież oznacozna mogiła z krzyżem wobec tego jakim prawem ją rozkopaliście. Moim zdaniem to profanacja zwłok podpadająca pod paragrafy. I tak jak napisał ktoś przedemną pachnie to samowolką. Nie ma czym się chwalić.
×
×
 • Create New...

Important Information