Jump to content

pni

Forum members
 • Content Count

  737
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Pan kierował się przypuszczeniami i zdążył powiadomić ekipy telewizyjne. Litości. To tak jakby w sprawie 250 z Pilicy ktoś tłumaczył się, że namierzył wrak i go wydobył ot tak bo trzeba działać a teraz załatwiam papiery". Chyba gorączka złotego pociągu udzieliła się co po niektórym. Trzeba sobie wbić do głowy, że to co jest w ziemi, rzece, morzu naprawdę wartościowe z historycznego punktu widzenia należy do Skarbu Państwa i nie mowa tu o orzełkach, klamrach i innych tego typu przedmiotach, których pełno ale pojazdów samolotów nie można sobie od tak wydobywać tym bardziej w kawałkach.
 2. vanWorden czy coś już wiadomo (tak jak w zeszłym roku o Go find) by minelab planował jakąś nowość na przyszły rok?
 3. Rozmawiałem z importerem i podobno to w tej cenie najlepszy sprzęt tzn. zasięgowo b. dobry, przy tym mający te funkcje których konkurencji brakuje. Jak ktoś ma to niech napisze opinię.
 4. A to co Brobo wrzucił w plenerze co to ma być? Łomża się kłania czy jednak takie ciosane liczne były?
 5. Prawdopodobnie macie racje ale koła są b. podobne, wyglądają identycznie. Gratuluje świetnych pancernych trafień. Zdjęcie z internetu.
 6. Oj. chyba jednak nie od pantery i t34. To koło jak dla mnie jest od radzieckiego BT.
 7. Wszędzie już głośno o tych sprzętach tylko nie na stronie minelaba... Tam pustka i tak jakby nic się nie działo w temacie. Co do składanego wykrywacza w taki sposób to nie widząc sprzętu trudno coś napisać ale wydaje się, ze minelab ma w tym zakresie doświadczenie z wykrywaczy do złota jak i wykrywkami dla wojska. Rozwiązania takiego składania i rozkładania sprzętu są ciekawe. Nie bał bym się o zawiasy bo to leprze rozwiązanie niż w X terach z elektronika która potrafiła się na początku wyłamywać, wypadać itp., a i w deusie w tym zakresie musiano dużo poprawiać. Tutaj wszystko wydaje się solidne. Nawet za solidne. Oby w dalszej kolejności wzięli się za e traca lub coś na kształt tego sprzętu.
 8. Szkoda tylko, że w tej składanej III w przedziale silnikowym stoi woda (deszczówka), co widać na 1 zdjęciu.
 9. Niemcy ja wydobyli swój samolot z morza to umieścili go w specjalnym tunelu gdzie przez dłuższy czas był zraszany roztworem kwasu cytrynowego w celu oczyszczenia i zabezpieczenia przed przyspieszoną korozją. Nie powinien tak sobie leżakować.
 10. Naszym nieszczęściem było to, że większe elementy pojazdów lub całe pojazdy szły do huty. Części za to w Polsce jest sporo a już od Stugów III b. dużo. Pozostaje się cieszyć, że mamy skorupę i że trafiła do pancernych magików.
 11. Fajnie sobie zarobili 50 milionów. I ten zarobił i tamten. Każdy zarobił i przez to nikt nie będzie pytał kto na to pozwolił.
 12. Na czyms musieli ćwiczyć. Jak się poczyta wspomnienia z tego okresu to bardzo brakowało sprzętu. Posówano się nawet do ściągania znszczonych pojazdów (radzieckich) z pól bitwenych i ich remontowania. (artykół z Militaria o wydobywaniu sprzetu radzieckiego z rzek).
×
×
 • Create New...

Important Information