Jump to content

jacek1962

Forum members
 • Content Count

  1749
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. sahara-dobry człowieku,nie wejdziesz do tego muzeum poza ,,otwartymi drzwiami,,. Bo nikt Cię nie wpuści do jednostki wojskowej. Jedyna okazja to wtedy gdy otworzą drzwi/bramy/to napisał poprzednik. Jest teoretycznie taka możliwość,bo dowódca moźe wyrazić zgodę. Ale to jest ,,myk,,dla jednej osoby nie ma takiej opcji. To już pisałem ale napiszę jeszcze raz-na zachodzie nie wejdziecie do jednostki wojskowej.To wojsko wychodzi do ludzi-z czym to poszukajcie tu na tym forum. Badziewiem. Ja powtórzę moje pytanie czy otworzycie dni pażdziernik-listopad tego roku?
 2. I ostatnie pytanie czy znacie już następne terminy -/pażdziernik-listopad/ ,,otwartych drzwi,,jeśli tak to prosiłbym o podanie wszystkich.Lub jeśli nie to podanie najszybciej jak możliwe- bo muszę pogadać z szefem .... a szef jest Angolem i długo myśli.Ale nie odmawia. Pozdrawiam
 3. sahara chłopie daj sobie siana,nie dzwoń nie pisz nie rób sobie żadnych nadziei. Dowódca tej jednostki,a jest On jednoosobowo odpowiedzialny za to kto wchodzi na jej teren nie pozwoli Ci wejść. Takie są chłopie przepisy,jeśli by pozwolił Tobie musiał by pozwolić mnie i setkom następnych Hobbystów. Masz takie same szanse na zobaczenie tych Tanków jak,, słoń na przejście ucha igielnego ,,/a była to brama w murze obronnym Jerozolimy/czyli żadne. Możesz pisać do ministra wojny skargę to Ci napisze jedż do W-wy tam sobie zobaczysz te same czołgi/w godzinach otwarcia/tego smutnego muzeum. Koledzy zrozumcie i nie wymuszajcie na Kolegach z Poznania tego co będzie kryło Wasze lenistwo. Miłość żąda ofiary,nie waszej krwi tylko Waszego czasu. To Wy musicie dostosować się do czasu otwarcia tego Muzeum. A kiedy jest Ono otwarte to Koledzy wiecie bo jest tu napisane. Na koniec ,nasi Koledzy łącznie z Panem Kustoszem nie są muzealnikami Oni w tej Jednostce pracują a po pracy realizują swoją pasję. W czasie pracy nie możecie odrywać ich od realizacji obowiązków służbowych,a po pracy nie możecie wymagać od nich rezygnacji ze swojego czasu wolnego.To jest Ich wolny czas i sposób jego konsumpcji zależy tylko od nich. I na koniec moja opinia. Dajcie spokój tej Placówce Goście robią a nie gadają,a co robią to widzicie. Jeśli to przerobią na oficjalne Muzeum to będzie jak w Warszawie. Kustoszem będzie Historyk od rycerzy /zakuty łeb/a czołgi będą w krzakach. A o tym że zobaczycie pojazdy w ruchu to zapomnijcie. Jeśli chcecie żeby było dobrze to po prostu przestańcie narzekać/bo dobry Bóg czasami wysłuchuje płaczących/a przypominam że nie wszyscy życzą dobrze tej Placówce. Panowie z Poznania jeśli coś żle napisałem to poprawcie.
 4. Z tego co pisze tutejsza prasa bierze go Muzeum w Hendon. Całą sprawę pilotuje przedstawiciel wojskowy UK w Egipcie,tak więc myślę że sprawa szybko zakończy się po myślnie. I samolot ten znajdzie się w Muzeum.
 5. s.boj-będzie Phantom? jeśli tak to kiedy?
 6. Panowie-nie moja małpa nie mój cyrk.ale ja się przyłączam do pytania kolegi.Po co wy te części od orginału niszczycie? Macie najbardziej orginalny czołg w kraju,i po co to wszystko? Dla zabawy? Co zostawicie dla przyszłości? Jeśli się czepiam to przepraszam.
 7. To nie jest z muzeum,ale w lotniczym czasopiśmie UK znalazłem fotkę naszego Gawrona PZL-101.Samolot ten jest prywatną własnością hiszpańskiego pilota akrobacyjnego,i był wg tej notatki samolotem nawożącym pola w PGR-ach. Pytanie jedno ,Gawron akrobata?
 8. Brytyjskie kłopoty z Super Pumą EC225. Trzeci śmigłowiec w ciągu trzech lat wylądował we wodzie. Brytyjska firma zajmująca się transportem pracowników obsługujących brytyjskie pola naftowe na Morzu Północnym Bond Offshore Helicopters zawiesiła loty wszystkich maszyn tego typu.Powód wada przekładni głównej.Wszystkich uratowano 2+12. Ale,strach pozostał. Ta Francusko-Brytyjska konstrukcja chyba do udanych nie należy.
 9. To artykuł z dzisiejszego Metro Glasgow UK. Pilot miał 24-lata Flt Sgt Dennis Copping pochodził z Southend,Essex.Otrzymał rozkaz dostarczenia z kolegą dwóch uszkodzonych samolotów do bazy naprawczej.Podczas lotu zaginął/problem z silnikiem/. Wrak znalazł Polak Jakub Perka pracownik firmy naftowej. Pozostałości po pilocie nie znaleziono są gdzieś w promieniu 20 mil.Tak przypuszczają eksperci. Znaleziono jego spadochron. Teraz odemnie ja myślę że zwłoki pilota zostają odszukane. To kwestia paru m-cy.
 10. Koledzy dajcie spokój tej placówce.Każdy z Was wie co trzeba zrobić aby tam wejść.Nie udawajcie zdziwionych kiedy jedziecie z niezapowiedzianą wizytą. Ja już tu pisałem ale powtórzę jeszcze raz,nie wszyscy tej placówce są przychylni,bo nikt nie lubi konkurencji. A konkurencję mają przednią. Panowie z Poznania ,spokojnie róbcie swoje.Psy szczekają a karawana jedzie dalej. Psy szczekają bo się boją. I koledzy jeszcze raz .Nie płaczcie ,że Was nie wpuszczono. Do jednostki wojskowej nie wchodzi się jak do knajpy. Zadzwońcie i umówcie termin albo przyjedżcie kiedy bramy są otwarte. I tyle lub aż tyle.
 11. beaviso- wszystko się zgadza oprócz kasy. Kasa to forsa jeśli to wszystko prawda co napisano to te 17 czołgów zniszczyło ok 500 ruskich czołgów./tylko KT/ A gdzie Pantery,PzIV,jagi ,stugi,armaty ppanc,plus czołgi zniszczone w bezpośredniej walce. We mnie wiary mało,gdyby to była prawda mielibyśmy morze wraków. A tymczasem ? Mamy komunikat OKW Kto lubi bajki niech wierzy. Dawniej pisano że to kult jednostki.Rudel-500 ze starego Stukasa,Knispel 160/ok/,Wittman,i tak można by pisać i pisać. Szef sztabu Wermachtu Stugom zaliczył 20 000 zniszczonych czołgów. Teciaków wyprodukowano ok 50 000 tylko że do sierpnia 45. Ruscy piszą że podczas operacji berlińskiej stracili ok 1000 czołgów/straty tzw bezpowrotne czyli wozy na części/ Kopcie i znajdżcie te 1000 ruskich czołgów rozbitych w okolicy Gdańska to zdanie zmienię. Wg mnie to kilkadziesiąt wozów /mniej jak 100/to były całkowite straty rosyjskie w Operacji zdobycia Gdańska.
 12. Autopoprawka-ja miłośnik Pantery ,ale jak podaje Schneider w Tigers in Combat Part II na str 372 Bromann miał zniszczyć 66 czołgów i 44 działa ppanc.Tak podawał komunikat Wermachtu. Ale był lepszy As niejaki Kórner miał zniszczyć osobiście 39 ruskich czołgów a Harrer 25.Też na KT i to jednego dnia W sumie ponad 100 ruskich T-34-85. Koledzy takie bzdury że ciężko to pisać Wg tej knigi w Kotle gdańskim powinno być 17 KT. Czyli szukajcie a znajdziecie bo niemcy stamtąd nic nie wywieżli.
 13. nie chce kolegom psuć zabawy-ale dużo tych zdjęc nie pochodzi z Gdańska. To ładne z TK tyłu to pucz w Budapeszcie.To z filmu 503 Batalion Te zdjęcia są na ogół przypisywane walkom na Węgrzech.Wraki na plaży nie ma lokalizacji może Królewiec,Gdańsk,lub całkiem inne miejsce Co do stanu czołgów 4 DP podczas walk w Gdańsku to było 1 PzIII/nieoperacyjny/4 PzIV/2/,9 Panter/0/,5 PzIV/70/1/, 13 Stug/3/ do tego I/Pz..Rtg.35 miał 8 Panter z tego 4 sprawne.to na 20 marca 45 na 7 kwietnia miał 1/ 1sprawny /PzIV,9/7/ Panter,2 /2/PzIV/70 i 1 Jg.Pz.V. Chłopcy z 4 DP poddali się na Helu Rosjanom 9 maja 45r,niewielka grupka przedostała i na Borcholm. O Borkmanie szkoda pisać bo ,bo jego roszczenia warte są wzruszenia ramionami.Tak zresztą jak i innych asów.
 14. To zrobił Chińczyk Hobbysta na dachu swojego domu ,wydał na to 4000 Funtów-ani nie rysowany ani malowany ale gościu hobby ma. To z Metro Dzisiejszego Glasgow Szkocja
 15. Ja bym go do muzeum nie brał,duże to bydle i każde wygląda jednakowo. Jeśli już to sam kokpit czyli kabinę-reszta złom. To jest moje prywatne zdanie.
×
×
 • Create New...

Important Information