Jump to content

Radek.s

Forum members
 • Posts

  813
 • Joined

 • Last visited

  Never

Radek.s's Achievements

0

Reputation

 1. I o tego jednego jedynego (białego misia) takie tasiemcowe wywody? Jak mówi stare przysłowie (jeszcze się taki nie urodził .....) W tym roku z tego co widać na zamieszczonych zdjęciach było jak na tą słynna imprezę mega poprawnie. To co można zobaczyć na poprzednich edycjach może doprowadzić do zawału Zamiast cieszyć się ,że coś tam pozytywnie zmienia się na lepsze szukacie panowie na siłę dziury w całym :)
 2. cyt. viator01 .....Pięknie. A ta biel na trawie prawie nie rzuca się w oczy. Chyba zapomnieli armatek śniegowych włączyć, albo sobie uczestnik prognozy nie sprawdził :) Rozumiem ,ze kolega viator u siebie ma pogodę na zamówienie czary mary i jest śnieg . Tylko Pozazdrościć ;) jeżeli kolega jest pogodo twórcą komisarz UE Bieńkowska (sorry taki mamy klimat) na 100)% zatrudni takiego czarodzieja za grube euro . Tak na marginesie nigdy nie brałem w tej zacnej imprezie udziału ale z tego co widzę na przestrzeni lat to w porównaniu z poprzednimi edycjami było mega poprawnie mundurowo ( oczywiście jak na rajd Karabanowa)
 3. Zgaduję ,że pytanie dotyczy kamo ? http://www.wwiiimpressions.com/newusarmycamohbtuniform.html http://atthefront.com/us/uniforms/images/armycamouflage/us_camo_1944.jpg https://atthefront.com/us/uniforms/images/armycamouflage/C800.jpg
 4. cyt.Brat MIH.(Wczesny okres wojny, to czas gdy czapka ta nie była jeszcze mocno pognieciona i swym fasonem nawiązywała raczej do czapki garnizonowej). Czy aby na pewno ? ....Hindus.Admin podanej strony pisze zaś (Wbrew mojemu wczorajszemu twierdzeniu, że na początku wojny crusher’y nie były jeszcze tak sfatygowane jak pod jej koniec, okazuje się, że jednak były! Pan porucznik ma imponująco wymiętoszoną czapkę Smile)
 5. cyt.(Ale wrócę do wypowiedzi kolegi makula. Fakt mozna by dużo i naprawdę dużo jeszcze pokazać.) Fajnie ale kto ma pokazać cokolwiek ? skoro większość uczestników/rekonstruktorów jest zainteresowana tylko jedną kwestią ile dostanę ślepaków :(
 6. Gołym okiem widać ,że wszystko leży po kątach porozwalane- Będzie cud jak złożą wszystko do stany z przed tzw. renowacji.
 7. Czyli wszystko jednak wskazuje ,że to nie ten hetzer gdzieś jechał.
 8. Zapadnięta plandeka w miejscu przedziału silnikowego sugeruje ,że to ten z Juraty w którym brakowało tej części pancerza -Wydobyty przy dźwięku fanfar przez lata nie mógł się doczekać uzupełnienia braków i złożenia do kupy z powodu braku funduszy
 9. I to jest ta renowacja ? rozkręcenie i poutykanie części po kątach - ciekawe ile kosztowała do tej pory?
 10. Nie jestem do końca pewien ale jak to u niemca czesto bywało różnily sie chyba chodziło o szerokość) może ktos o większej wiedzy w tym temacie zweryfikuje ta informację. a tu moze nie w temacie ale ciekawa strona http://ww2f.com/weapons-technology-wwii/26075-post-war-use-axis-afvs-vehicles.html
 11. Raczej nie były to te same pojazdy produkowane pod inna nazwą (z tego co wiem wymieniono jedynie optyke na nowocześniejsza w G13 i radio )
 12. A gdyby poszukac za granicą czesi do lat 50 produkowali Hetzera jako ST-1 a szwajcarzy uzywali go pod nazwą G-13 moze zachowały sie gdzieś ogniwa (jako zapomniany zapas wojenny)
×
×
 • Create New...

Important Information