Jump to content

pepe

Forum members
 • Content Count

  353
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Do niektórych widzę nic nie dociera, tylko Antoni, PiS..tamto sramto..F. Taylor wyraził wątpliwości co do oficjalnych ustaleń" komisji Milera itd...odnotowała to prasa ( Portale ) międzynarodowa..A wy żądacie jeszcze merytorycznych uwag....he,he..
 2. No cóż..to jest prosta odpowiedź...My możemy kręcic nosami..Ale świadomośc historyczna społeczeństwa jest taka że on juz był Chwatem" w Wehrmachcie..he,he..:))
 3. http://www.ebay.de/itm/nazi-germany-photo-lot-with-letter-warschau-1942-beute-panzer-flak-train-etc-/162676659145?hash=item25e048d3c9%3Ag%3AgD8AAOSwLyVZvfZL&nma=true&si=2dVFqod44n%252FU5qmW8SXk87ODd1Q%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557
 4. o próba zmiany mentalności Polaków w duchu nacjonalizmu ( nawiasem mówiąc w stylu commies " ktoś tu chyba bywa na sabatach kodu-u...buhahahahah,,:)
 5. normalnie padłem...link z info ze strony sputniknews"..buhahaha..toż to kremlowska propaganda najgorszego sortu..kto czyta ten badziew!?
 6. łojejka...ale wydarzenie, normalna rzecz wypadek..a teorie i komentarze żenujące..A podobno w W-wie oficer US-Army wywalił na skórce od banana..to jest sensacja ..buhahaha..
 7. Za. 24legnica.pl " z 22.01.2013 r. - Poszukując zakopanego po wojnie niemieckiego czołgu, ekipa Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu zbadała teren opuszczonych koszar przy ul. Rzeczypospolitej w Legnicy. – Niczego nie znaleziono – relacjonuje Małgorzata Golińska, rzeczniczka Agencji Mienia Wojskowego. Wszystko zaczęło się ponad rok temu, od relacji zebranych przez Grupę Poszukiwawczo-Badawczą z Legnicy. Wynikało z nich, że po wojnie na terenie koszar zakopano Panzerkampfwagen IV, legendarny czołg III Rzeszy. po artykule w Gazecie Wrocławskiej zgłosił się świadek, który uściślił tamte informacje. Według niego chodziło o dwa inne niemieckie wozy pancerne z okresu II wojny światowej. Niedawno wojsko wpuściło na teren koszar eksploratorów ze specjalistycznym sprzętem do poszukiwań. - Informacje o czołgu się nie potwierdziły – informuje Małgorzata Golińska. – Ekipa z Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu sprawdziła wszystkie możliwe miejsca zakopania pojazdu, ale nic nie znalazła.
 8. http://dr-guillotin.livejournal.com/97319.html ..i kilka fotek z cytadeli ..
 9. zdjecie oryginalnie w serwisie foto. German, Breslau - Glorious Soviet pilot A. Pokryshkin standing on a downed Nazi plane" Tylko czy to wrocław !?
 10. Most ze zdjecia to Most Szczytnicki !
 11. i jeszcze jedno z tej serii - Фото. Савченко Т.М. в г. Бреслау. 1945 г"
 12. odwrotna strona zdjecie z mostem - do odczytania ..:)
 13. Porównałem zdjecie spalonego IS-2a z fotografia ISa z ul. legnickiej. To ten sam !. W tym wypadku to chyba najwczesniejsza znana fotografia tego czołgu (zdjecie datowane jest na 9 maja 45 r. - Фото. Савченко Т.М. (справа) в г. Бреслау. 9 мая 1945 г.)ustrzelonego przez niemieckie Stugi. Niewykluczone ze pozostałe zdjecia były wykonane w najbliższej okolicy ( legnicka !? ). Trzeciego zdjecie z osobówka ( Opel kapitan, kadett )tez nie rozpoznaje,To wykonane koło armaty.
×
×
 • Create New...

Important Information